مبل کلاسیک و نیمه کلاسیک

انتخاب بهترین ترکیب رنگ مبلمان استیل

مبلمان استیل جز یکی از محبوب‌ترین سبک‌های مبلمان یعنی سبک کلاسیک می‌باشند که از گذشته تاکنون طرفداران خاص خود را دارند. مبلمان استیل را می‌توان جز اولین مبل‌هایی دانست که توسط انسان‌ها استفاده می‌شدند. این مبل‌ها جز وسیله‌هایی هستند که می‌توانند فضای خانه را شیک و مجلل نشان داده و در حین حال جذاب نیز باشند. برخلاف مبلمانی مانند راحتی و چستر که می‌توان برای آن‌ها از رنگ‌های تک رنگ استفاده کرد، مبلمان استیل می‌توانند از ترکیب رنگ‌های زیبا و منحصر به فردی ساخته شوند که همین ویژگی‌ها باعث شده است که این نوع مبل‌ها جز انتخاب‌های اول هر شخص برای خانه جدیدش باشد.

هماهنگی و ست کردن آن‌ها با دکوراسیون داخلی، خیلی مهم بوده و کار دشواری نیز می‌باشد. چرا که مانند سایر مبلمان ساده نبوده و دارای طرح‌ها و نقش و نگارهای زیبا و مجلل هستند. یکی از موارد مهمی که باید در انتخاب این نوع از مبلمان توجه کنید، رنگ مبلمان استیل می‌باشد. ترکیب رنگ چوب و پارچه‌ی آن‌ها باید به نحوی، در ابتدا با یکدیگر و سپس با دیگر وسایل دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ باشند.

اهمیت رنگ مبلمان استیل در دکوراسیون داخلی

اگر برای خرید مبلمان استیل به بازار و یا نمایشگاه‌های مبل مراجعه کنید، با انواع مختلف طرح‌ها و رنگ‌های این مبلمان مواجه خواهید شد که انتخاب نهایی آن نیز کار بسیار سخت و دشواری می‌باشد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که می‌تواند به انتخاب راحت شما کمک کند، توجه به  رنگ مبلمان استیل می‌باشد.

تمامی مبلمان همانطور که می‌دانید از دو قسمت فریم و پارچه تشکیل شده اند که در برخی از آن‌ها مانند مبلمان ‌راحتی قسمت بزرگی از آن را پارچه و در برخی دیگر مانند مبلمان استیل قسمت پارچه‌ای و چوب سهم مساوی در ساخت مبل دارند. پس برای اینکه مبلمان استیل زیبایی داشته باشید که با دکوراسیون داخلی شما نیز هماهنگ باشند، به رنگ چوب و پارچه‌ی مبلمان استیل خود توجه زیادی داشته باشید.

رنگ مبلمان استیل

بهترین رنگ چوب و فریم مبلمان استیل

مبلمان استیل با قسمت‌های چوبی و نقش و نگارهای روی آن معروف هستند. با اینکه این مبل‌ها نسبت به مبلمان سلطنتی دارای چوب و طرح‌های کمتری می‌باشد، اما باز هم به همان اندازه رنگ چوب در این مبلمان نقش مهمی دارد. در گذشته اغلب افراد از مبلمان استیل با چوب قهوه‌ای رنگ استفاده می‌کردند اما امروزه به سبب پیشرفت در طراحی مبلمان، رنگ‌های جدید و زیبایی روی کار آمدند.

به عنوان مثال امروزه رنگ‌هایی با طیف روشن از جمله پرطرفدارترین رنگ‌ها می‌باشند که به خوبی نیز با اغلب پارچه‌ها ست می‌شوند. رنگ‌هایی مانند صدفی، استخوانی، فیلی و کاراملی را می‌توان در طیف رنگ‌های روشن برای مبلمان استیل قرار داد. برخی از محبوب‌ترین رنگ چوب‌ها در مبلمان استیل عبارتند از :

فریم طلایی

رنگ طلایی از جمله معروف‌ترین و محبوب‌ترین رنگ‌ها برای چوب مبلمان استیل می‌باشد که اغلب افراد از این رنگ استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید پارچه‌ای متناسب با این رنگ برای مبل خود انتخاب کنید، بهتر است که رنگ زمینه‌ی پارچه شما طلایی بوده و طر‌ح‌هایی به رنگ سفید، آبی روشن و زرشکی داشته باشد.

فریم سفید و شیری

رنگ‌های سفید، شیری، صدفی، استخوانی که در طیف‌های رنگی سفید قرار دارند از جمله انتخاب‌های تازه عروس‌ها برای مبلمان استیل خود می‌باشند. این رنگ‌ها به خوبی می‌توانند با دیگر وسایل دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ شده و حتی سبک دکوراسیون را از کلاسیک دور کرده و به سمت مدرن سوق دهند.

رنگ مبل استیل

چوب قهوه ای

مبلمان استیل به رنگ قهوه‌ای ابتداییترین مبلمان استیل بودند که اغلب مردم از آن‌ها استفاده می‌کردند. امروزه نیز چوب‌هایی به رنگ قهوه‌ای در تمامی مبلمان کاربردهای زیادی داشته و به خوبی می‌تواند با انواع مختلف پارچه‌ها هماهنگ شود.

بهترین رنگ پارچه مبلمان استیل

پارچه‌ها در مبلمان استیل اهمیت زیادی دارند چرا که در برخی از این مبل‌ها پارچه‌ها دارای طرح‌های متفاوتی هستند که رنگ بندی‌های مختلفی نیز دارند. برای اینکه بتوانید رنگ پارچه‌ی خوبی را برای مبلمان استیل خود انتخاب کنید، بهتر است که آن را با چوب مبل و دیگر دکوراسیون داخلی منزل خود هماهنگ کنید. عنوان مثال ست‌کردن و هماهنگی رنگ فرش‌ها و یا پرده‌ها با پارچه‌ی مبلمان می‌تواند فضای خانه را زیبا و جذاب جلوه دهد. از طرفی پارچه‌های مبلمان استیل جنس‌های مختلفی نیز دارند که پرطرفدارین آن‌ها پارچه‌هایی از جنس کتان و چرم می‌باشد.

توجه داشته باشید که در این مبلمان رنگ‌های تیره و یا خیلی شاد مانند رنگ زرشکی، طوسی پررنگ، قهوه‌ای و … مناسب برای خانه‌هایی با متراژ بالا و سبکی کلاسیک می‌باشند چرا که این رنگ‌ها باعث مجلل دیده شدن مبلمان می‌شوند. اما پارچه‌هایی به رنگ‌های روشن و ملایم می‌توانند انتخاب خوبی برای خانه‌های با متراژ پایین باشند.

رنگ مبلمان استیل

ست کردن رنگ چوب با پارچه

همانطور که گفتیم در هنگام انتخاب و خرید مبلمان استیل باید توجه داشته باشید که رنگ پارچه با رنگ فریم مبل هماهنگی کامل داشته باشد. چرا که علاوه بر اینکه رنگ هر کدام از قسمت‌ها به نوبه‌ی خود دارای اهمیت است، هماهنگی این دو با یکدیگر نیز تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی می‌گذارد. در ادامه به بررسی چند رنگ که کاربردهای زیادی در این نوع مبل ها دارند، بپردازیم.

 

مبل استیل با فریم طلایی و پارچه‌ ای فیروزه ای

یکی از ترکیب رنگ‌هایی که در مبلمان استیل کاربردهای زیادی دارد، رنگ طلایی در ترکیب با فیروز‌ه‌ای می‌باشد. این ترکیب رنگ می‌تواند مبلمان استیل را از سبک کلاسیک دور کرده و به سمت مدرن و امروزی سوق دهد. علاوه بر آن، رنگ فیروزه‌ای آرامش بخش بوده و می‌تواند انرژی خوبی به فضای منزل منتقل کند.

مبل زرشکی

مبل استیل با چوب طلایی و پارچه زرشکی

مبلمان استیل با فریم‌های طلایی جز محبوب‌ترین این نوع مبلمان می‌باشند. یکی از ترکیب رنگ‌هایی که می‌تواند در کنار رنگ طلایی به خوبی دیده شود، زرشکی می‌باشد. مبلمان استیل با چوب‌های طلایی و پارچه‌های زرشکی برای منازلی با متراژ بالا مناسب بوده و برای افرادی که می‌خواهند خانه‌شان لوکس و مجلل دیده شود، گزینه‌ی مناسبی است.

مبل استیل با فریم رنگ‌های ملایم و روشن

هر چقدر که از رنگ‌های ملایم و روشن برای مبلمان استیل استفاده کنید، این مبلمان مدرن و جذاب به نظر می‌رسند. پس می‌توانید از فریم‌هایی به رنگ سفید، شیری، صدفی و … و پارچه‌هایی با ترکیب رنگ‌های ملایم و روشن استفاده کنید.

 

انواع مبلمان کلاسیک در اینستاگرام مبل لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *