دکوراسیون داخلی منزل

انواع میز عسلی و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

میز عسلی

در  دکوراسیون داخلی منزل وسیله‌های اساسی و مهم مانند فرش، مبلمان،  تلویزیون، سرویس خواب، آینه کنسول و … نقش اساسی را ایفا می‌کنند. اما برای اینکه دکوراسیونی جذاب، شیک و زیبا داشته باشید، استفاده از وسیله‌های کوچک و کاربردی لازم و ضروری می‌باشد. این نوع وسیله‌های کوچک، علاوه بر اینکه می‌توانند کاربردهای زیادی ایفا کنند، در تکمیل و هماهنگی دکوراسیون داخلی نیز نقش مهمی دارند. به عنوان مثال مبلمان که یکی از وسیله‌های اصلی و کاربردی در منزل هستند، بدون اجزایی مانند میز عسلی، میز جلو مبلی، کوسن و … ناقص و ناخوشایند دیده می‌شوند.

میز عسلی

اگر جز افرادی هستید که تمایل به عوض کردن زود هنگام دکوراسیون داخلی منزل خود را دارید. می‌توانید با تعویض میز عسلی و یا میز جلو مبلی مبلمان خود، تغییر زیبایی ایجاد کنید. در بین تمام مواردی که گفته شد، میزهای عسلی یکی از وسیله‌های کاربردی به شمار می‌آیند. که در طرح‌ها و رنگ‌های زیبایی تولید می‌شود. به عنوان مثال فرض کنید مهمانان شما در جایی به دور از میز جلو مبلی نشسته باشند. در این صورت در پذیرایی از آن‌ها دچار مشکل خواهید شد. اما با استفاده از میز عسلی می‌توانید این مشکل را رفع کرده و آن‌ها را در هر جای منزل قرار دهید.

میز عسلی چیست؟

میزها جزئی از سرویس مبلمان بوده و از اجزای جدایی ناپذیر آن‌ها می‌باشند. به طوری که می‌توان گفت، مبلمان بدون میز هیچ کاربرد موثری ندارند. از طرفی میزهای بزرگ مبلمان گاهی اوقات کاربرد موثری نداشته و علاوه بر جا گیر بودنشان، نمی‌توانند در تمامی نقاط خانه قرار بگیرند. و به همین سبب بهترین نوع از آن‌ها، میزهای عسلی می‌باشند. این نوع از میزها به دلیل تنوع زیاد و ابعاد خوبی که دارند، می‌توانند در همه جای خانه قرار بگیرند. اما انتخاب میز عسلی متناسب با مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل اهمیت زیادی داشته و کار آسانی نمی‌باشد پس باید به دقت انتخاب شوند.

اهمیت میز عسلی در دکوراسیون داخلی

همه افراد دوست دارند در هر جای خانه که می‌نشینند، مکانی برای قرار دادن وسایلی که در دست دارند، داشته باشد. میز عسلی‌ها جز وسیله‌های پرکاربرد منزل می‌باشند. که علاوه بر کاربردهای منحصر به فردی که دارند، فضایی مدرن و شیک را بر خانه حاکم می‌کنند. از طرفی چیدمان وسایل منزل در خانه‌هایی با متراژ پایین کمی سخت و دشوار می‌باشد. به طوری که اگر نتوانید اصول و نکات لازم در چیدمان منزل کوچک را رعایت کنید، خانه شما دچار بی‌نظمی و شلوغی خواهد شد.

میز عسلی

انواع میز عسلی و کاربرد آن‌ها

میزهای عسلی به دلیل انواع مختلفی که دارند، می‌توانند در تمامی اتاق‌ها و نقاط مختلف خانه مورد استفاده قرار بگیرند. در ادامه به بررسی انواع مختلف آن‌ها می‌پردازیم.

میز عسلی چوبی ساده

میز عسلی‌های چوبی را می‌توان یکی از اولین و قدیمی‌ترین میزهای عسلی به شمار آورد. این نوع از میزها به دلیل زیبایی خاصی که دارند، می‌توانند با تمامی سبک‌های مختلف مبلمان هماهنگ شده و در هر جای خانه قرار گیرند. به دلیل این که این نوع از میزهای عسلی از چوب ساخته شده‌اند، می‌توانید بعد از مدتی رنگ‌های آن را تغییر داده و تغییری در دکوراسیون داخلی منزل خود به وجود آورید.

جلو مبلی

میز عسلی مدرن

میز عسلی‌های مدرن همانطور که از اسمشان نیز پیداست، زیبا، مدرن، شیک و خاص می‌باشند. این نوع از میزهای عسلی بیشتر مناسب مبلمانی با سبک مدرن و راحتی بوده و شما می‌توانید از آن‌ها برای قسمت‌هایی از کنار مبلمان که قرار دادن میز جلو مبلی در آن غیر ممکن است، استفاده کنید.

میز عسلی کلاسیک

همانطور که می‌دانید سبک کلاسیک یکی از سبک‌های اصیل و تجملاتی می‌باشد که اغلب در منازلی با متراژ بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. میز عسلی‌های کلاسیک نیز بیشتر مناسب مبلمانی به سبک کلاسیک و سلطنتی بوده و حتی می‌توانید از ترکیب آن‌ها برای مبلمان مدرن نیز استفاده کنید. این گونه از میز عسلی‌ها اغلب مناسب قرارگیری گلدا‌ن‌های زیبا و یا کتاب روی آن‌ها می‌باشند.

میز عسلی استیل

میز عسلی‌های استیل اغلب مناسب خانه‌هایی با سبک مدرن و مبلمان مدرن و راحتی می‌باشند. این نوع از میز عسلی‌ها پایه‌های فلزی زیبا و جذابی داشته و سطح آن‌ها نیز شیشه و یا استیل می‌باشد. علاوه بر آن، می‌توانند به عنوان یک عنصر تزئینی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع میز چوبی

میز عسلی آنتیک

اگر شما هم جز افراد طرفدار سبک آنتیک می‌باشید. استفاده از چند میز عسلی آنتیک برای شما لذت بخش خواهد بود. این نوع از میزهای عسلی، حال و هوای گرم و دلنشینی را بر خانه حاکم کرده و می‌توانند برای پذیرایی‌های روزانه شما نیز کاربردهای زیادی داشته باشند. علاوه بر آن، این نوع از میزهای عسلی بسیار زیبا، لوکس و شیک به نظر می‌آیند.

میز جلو مبلی عسلی

میز عسلی سه تیکه

میزهای عسلی علاوه بر سبک‌های متفاوتی که دارند، در انواع طرح‌های مختلفی نیز طراحی و ساخته می‌شوند. یکی از این طرح‌ها، میز عسلی‌های سه تیکه می‌باشند. که معمولاً در سه اندازه‌ی مختلف که ارتفاع متفاوتی نیز دارند، ساخته می‌شوند. این نوع از میزهای سه تیکه در سبک‌های متفاوتی از جمله مدرن، سلطنتی، کلاسیک و … طراحی می‌شوند.

میزهای کوچک

انواع رنگ‌های میز عسلی

میزهای عسلی اگر در سبک‌های مدرن و ساده طراحی شوند. می‌توانند با رنگ‌هایی زیبا، تغییر زیادی در دکوراسیون داخلی شما ایجاد کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید از میزهای عسلی سه تیکه رنگی، برای اتاق خواب و آشپزخانه خود استفاده کنید. و یا میز عسلی‌های سفید و مشکی برای مبلمان مدرن و راحتی مناسب می‌باشند. از طرفی اغلب برای تولید میز عسلی‌های سلطنتی و کلاسیک از چوب‌های مخصوصی که به رنگ قهوه‌ای تیره و روشن هستند، استفاده می‌کنند.

میز عسلی‌های رزینی

میز عسلی‌های رزینی، ترکیب هنر و صنعت بوده که قسمت سطحی و بالایی آن نیز توسط افراد هنرمند در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند. رزین اغلب در کارهای چوبی کاربرد داشته که از ترکیب چوب طبیعی با سبک روستیک ساخته می‌شوند. این نوع از میزهای عسلی اغلب در کنار مبلمان کلاسیک و یا مدرن استفاده می‌شوند.

 

مبل لونا را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *