سوالات و ترفند ها

جادوی مبلمان در بیان عشق

رابطه عشق و مبل

ارتباط بین عشق و مبلمان… امروزه با پیشرفت جوامع و حضور تکنولوژی در بطن خانواده ها، ارتباطات و عواطف بین اعضای خانواده درحال کم رنگ شدن هست.

همه ی ما می دانیم که اساس زندگی بر پایه ی عشق استوار است. آرامش زندگی به حاکمیت، محبت و علاقه بر محیط زندگی و معاشرت اعضای آن است. حال این عشق و علاقه گونه های متفاوتی را می تواند با خود یدک بکشد. عشق به والدین، عشق به همسر، عشق به فرزندان و حتی عشق به همکاران.

در مقوله ی خانواده اگر بخواهیم موضوع را بررسی کنیم به این نکته ی مهم خواهیم رسید که ابراز عشق صرفا ارسال یک پیام عاشقانه، یا هدیه دادن و یا سرزدن، احترام گذاشتن و یا کمک کردن به والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ نیست.

بلکه قرار گرفتن در کنار یکدیگر به نحوی که باعث برقراری ارتباط فیزیکی و دیداری باشد، می تواند در بهبود و نزدیکی روابط و افزایش عشق تاثیرگذار باشد.

در نظریه های روانشناسانه بسیار تاکید شده است که در آغوش کشیدن کسی که او را صمیمانه دوست دارید می تواند بسیاری از استرس های روزمره ی شما را کاهش دهد. کما اینکه در ارتباط بین زوجین این نزدیکی می تواند به داوم و پایداری و حس اعتماد به نفس طرفین کمک به سزایی کند. و در آنها نوعی حس تحکیم و اطمینان خاطر بوجود آورد. و همین طور می تواند موقعیتی برای بیان حرف های ناگفته ای باشد که ناگفته ماندنشان منشا بسیاری از اختلافات خواهد بود.

 

شاید باخود فکر کنید که چه ارتباطی بین عشق و مبلمان وجود دارد!

در صنعت مبلمان طراحان بسیاری از کشورهای مختلف تلاش کرده اند که با ظرافت خاص این نیاز عاطفی را با طرح هایشان جامه ی عمل بپوشانند. که در خیلی از موارد موفق به نظر رسیده اند. زیرا مبلمان هایی با مضمون و یا فرم های عاشقانه، می توانند کیفیت باهم بودن اعضای خانواده را بالا ببرند. و مدت زمانی که برای بودن کنار اعضای خانواده اختصاص می دهیم، به اندازه کیفیت زمانی که کنارشان هستیم، اهمیت ندارد.

بیان عشق و دوست داشتن در کنار همسر یا فرزندانمان بی تاثیر از نحوه نشستن و ارتباط بدنی و تماس چشمی مستقیم و عاشقانه ما نیست. و ویژگی های فضا و نوع مبلمان محل زندگی می تواند این ارتباط را تقویت یا تضعیف کند.

طراحی مبلمان عاشقانه با استفاده از رنگ ها، المان ها یا فرم های عاشقانه و حتی طراحی بر اساس پوزیشن های محبت آمیز، و قرار گرفتن آن در گوشه ای از خانه یا خلوتگاه مشترک، نیاز فضاهای مسکونی است. تا افراد بتوانند فارغ از دغدغه های روزانه، زمانی را به ارتباط چشمی و گفتگوهای محبت آمیز و عاشقانه در محفل گرم عزیزانشان بپردازند.

در ادامه به معرفی چند مبلمان عاشقانه می پردازیم که طراحان آن ها معتقدند که افرادی که دچار سردی در روابط خود با عزیزانشان هستند، می توانند با استفاده از این مبلمان به زندگی خود رنگ و بوی عشق ومحبت را تزریق کند.

 

کاناپه لب اثر سالوادور دالی

کاناپه Mae west در سال 1937 توسط سالوادور دالی طراحی شده است که به مانند یک مجسمه به سبک سوررئال بنظر می رسد و بسیار هم نرم است. این مبل ساخته شده از چوب و رویه آن از ساتن است که در ابعاد مشخصی در رنگ قرمز ساخته شد. جالب است که سالوادور در زمان خلق این ایده هرگز به جنبه ی استفاده کاربردی از آن فکر نمی کرد.  بلکه بر اساس طراحی بالش صخره ای کنار جزیره کاداکووس بود که وی با همسرش گالا الائرد چندین سال آنجا اقامت داشتند. اما بعدها هنرمندان بسیاری به عنوان نمادی از مبلمان عشق از این اثر الهام گرفتند.

 

کاناپه لب اثر سالوادور دالی

صندلی مخصوص داستان گویی برای گذراندن زمانی لذت بخش با کودکان

طراحی به نام هلس تیلور (Hels Taylor) یک صندلی گهواره ای خلاقانه ای را طراحی کرده است که مناسب تمامی اعضای خانواده بخصوص پدربزرگ ها و مادربزرگ ها است.

این صندلی در نگاه نخست شبیه به همان صندلی های گهواره‌ای چوبی است اما بسیار جامع تر  و خلاقانه تر. صندلی گهواره ای شامل یه نشیمن اصلی در مرکز و دو صندلی اضافی کوچک در کناره هاست. که محل نشستن کودکان بوده و به بچه ها یک دید کامل از رو به رویشان را می دهد. این صندلی عاشقانه، تجربه ای زیبا از خواندن داستان در کنار تکان خوردن را برای والدین و فرزندانشان ایجاد کرده است. این صندلی که رویای بسیاری از پدر بزرگ ها و مادربزرگ هاست، توانست توجه بسیاری از رسانه های دنیا را به خود جلب کند.

صندلی گهواره ای دو نفره، مناسب برای گفتگو یا استراحت عاشقانه

این صندلی یک صندلی گهواره‌ای سبک است که شامل یک نشیمن و همچنین یک قاب فولادی است که توسط پودررنگی پوشش داده شده است، طراحی منحصر بفردی که به طور پیوسته و یکنواخت در کل سطح آن انجام شده به شما این اجازه را می دهد که تنظیمات مختلفی را برای صندلی در نظر بگیرید،  مانند موقعیت رومانتیک خاص برای زوج ها. مکانیسم تلسکوپی توسعه یافته  که به صندلی اجازه می دهد تا نهایتا درموقعیت مبل، کاناپه یا حالت استراحت بر اساس نیاز کاربر تنظیم شود. هر یک از این صندلی ها به صورت دستی در آلمان تولید می‌شوند.

یک طراحی ساده برای یک رابطه صمیمانه

اگر تابحال کسی رو پاهایتان نشسته باشد باید بدانید که نهایتا 15 دقیقه بیشترین زمانی است که قادر به تحمل کردن آن شرایط خواهید بود، تحمل این فشار واقعا منصفانه نیست.

HUG یک صندلی راحتی کامل است که توسط طراح معروف لیان میلینو (Ilian Milinov) طراحی شده است. برنده جایزه red dot award در بخش طراحی مفهومی است.

این ایده منحصر به فرد، حالت گذاری بین کیفیت و ارتباط است. این صندلی سطح روابط بین افراد را مانند در آغوش گرفتن معشوقتان افزایش می‌دهد، همه این ها مجموعا منجر به ایجاد یکی صندلی می‌شود که به طور خاص برای شما طراحی شده است.

در این صندلی، زوج ها می‌توانند بدون احساس وزن دیگری در کنار هم بمانند.

این صندلی با طراحی ساده و ژست دو نفره انسانی، زمانی طولانی برای سپری کردن اوقات در کنار عشق تان را به ارمغان می آورد. حتی زمانی که از فرد خاص خود دور هستید، صندلی اضافی به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک فضای مناسب، گفتگویی ویدئویی از طریق فضای مجازی برقرار کنید.

صندلی زیبای کودک و والدین

این مورد مبلمان جالب «صندلی صدفی» نامیده می‌شود و توسط طراحی به نام هانا کورتگارد (Hanne Kortegaard) با قابلیت های چندگانه طراحی شده است. همانطور که از نام آن پیداست، نه تنها می تواند به عنوان یک صندلی راحت برای بزرگسالان باشد. بلک فضای مناسبی برای نشستن کودک را متناسب با ابعاد بدنی آنها فراهم کرده است.

این صندلی دارای یک بالشتک کوچک بوده که به عنوان زیرپایی و یا نشیمن و گاها به عنوان بالشت در هنگام تماشای تلویزیون روی زمین و یا در هنگام نیاز به استراحت استفاده می‌شود. این ایده به این خاطر که می تواند ارتباط خوبی بین فرزند و والدین ایجاد کند دوست داشتنی به نظر می‌رسد.

صندلی زیبای کودک و والدین

یک صندلی خلاقانه دو نفره با ساختار مارپیچی

این صندلی گرد، دارای ساختار دایره‌ای و منحصر به فرد می‌باشد. که برای نشستن و استراحت دو نفر بسیار شیک و راحت می‌باشد.

این شکل ناشی از الهامات هنرمندان و ریاضیدانان چندین دهه می‌باشد. در همه جای این اشکال مارپیچی ماهیت ساختاری دی ان ای نیز مشاهده می‌شود.

گابریلا آزتولز، طراح صندلی صمیمیت از این شکل طبیعی خارق العاده نیز الهام گرفت. این صندلی باعث می‌شود هر دو نفر کنار یکدیگر نشسته و گفتگوهای احساسی باهم داشته باشند.

صندلی دارای ظاهر و کیفیت بسیار عالی و بادوام می‌باشد و برای اتاق‌های بزرگ اتاق نشیمن و یا حتی اتاق خواب مناسب می‌باشد. این صندلی در دو نمونه کلاسیک و مدرن موجود می‌باشد. هر دو از چرم اصل ساخته شده‌اند و این چرم در رنگ‌های مختلف موجود می‌باشد.

لایه خارجی نمونه کلاسیک از چوب گردو بوده و از پشم شیشه سفید یا سیاه رنگ ساخته می‌شود. شکل های عجیب و متنوع صندلی آن را بسیار خواستنی و پسندیده نموده و از هر جهت که به آن نگاه کنید مانند یک دایره می‌بینید.

صندلی های کیسه ای بزرگ

این صندلی کیسه ای زیبای لوبیایی شکل برای استراحت دو نفره یا تک نفره، با یک تکیه گاه بسیار نرم که در اشکال مختلف گرما و صمیمت خاصی را در صنعت طراحی مبلمان ایجاد کرده است.

در درون آن از فوم پلی اورتان خرد شده استفاده شده است که مطابق حالت بدن شما شکل می‌گیرد. نرمی و قابل انعطاف بودن آن در کنار شستشوی آسان آن از قابلیت های آن است. شاید جالب باشد که بدانید در طراحی این نوع مبلمان از شکل برخی از حبوبات مانند لوبیا، باقلا و غیره الهام گرفته شده است.

صندلی های دوگانه  AJ توسط شرکت ماکمی

شرکت طراحی مبلمان ماکمی قطعات باشکوه و نفیس مجسمه سازی هایی با عنوان «صندلی های دوگانه ی ای جی» ایجاد می‌کند. که نه تنها مکان استراحت می باشند بلکه دو فرد می توانند به هنگام مواجه شدن با یکدیگر در جهات مختلف بطور رو در رو با یکدیگر تعامل داشته باشند.

با نگاه کلی به این مبل «دوگانه ای جی» می‌توان گفت، به گونه‌ای طراحی شده است که دو نفر بتوانند هنگام نشستن با یکدیگر روبرو شوند و قابلیت دید بیشتری نسبت بهم داشته باشند.

سطح داخلی این صندلی با شیارهای چوب درخت گردوی آمریکایی پوشانده شده و قسمت رویه ی آن با پارچه های مربعی پوشیده شده است. این قطعات مبلمان خانه شمار را تبدیل به گالری هنری خواهند نمود. و بواسطه طراحی عجیب و شکل خلاقانه آن توجه همگان را جلب خواهد نمود.

صندلی معلق Mua

صندلی Mua در نگاه اول مثل آویز غول پیکر به نظر می‌رسد که از ساختار فولاد ضد زنگ، چوب و پنبه برای روز عشق ساخته شده است.

که زوج ها می‌توانند داخل آن بسیار نزدیک نشسته و لحظه‌ای صمیمی را بایکدیگر داشته باشند. این صندلی فرم ایده آلی را برای نشستن دو نفر را در هم آمیخته است. فولاد پیچیده شده در خارج آن، و رنگ قرمز برای عشق.

صندلی معلق Mua

 

ما را در اینستاگرام هم دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *