مبل کلاسیک و نیمه کلاسیک

جدیدترین مدل های مبل کلاسیک و سلطنتی ترک

جدیدترین مدل های مبل کلاسیک و سلطنتی ترک

مبل ها اهمیت بسیار بالایی در دکوراسیون داخلی خانه های امروزی دارند. و در طول سالیان اخیر استفاده از مبلمان در بین مردم ایران رواج زیادی یافته است. امروزه انتخاب اکثر مردم ایران مبل کلاسیک و سلطنتی ترک می‌باشد. این انتخاب دلیلی ندارد جز اینکه مبلمان ترکیه ای دارای کیفیت و تنوع بالایی می‌باشد. همچنین مبلمان ترکیه کیفیت، استحکام و تنوع بالایی دارد و در ساخت آنها از پارچه های مقاوم و زیبای تولید شده در این کشور استفاده شده است.

گفتنی است مبلمان ترک به دلیل طراحی ساده و جذابی که دارند با گذر زمان از مد نمی‌افتند.

 

ترک ها پیشرو در صنعت مبلمان بازارهای جهانی

کشور ترکیه در زمینه صنعت مبلمان تبدیل به یکی از بزرگترین صادرکنندگان مبل در جهان شده است. این کشور تا چند سال قبل به موفقیت چشمگیری در صنعت مبلمان دست نیافته بود و در واقع حرفی برای گفتن در این زمینه نداشت. ولی در سالیان اخیر پیشرفت بسیار زیادی کرده است. شاید مهم‌ترین دلیل این پیشرفت حمایت بالای دولت کشور ترکیه از تولیدکنندگان مبلمان می‌باشد.

کیفیت بالا، استحکام و زیبایی در تولید مبل ترک و روش‌های مدرن بازاریابی بین ‌المللی ترکیه باعث شده است تا این کشور به رتبه بالایی در فروش جهانی دست یابد. از جمله مبلمان بی‌نظیر ترکیه می‌توان به مبلمان کلاسیک و سلطنتی ترک اشاره کرد.

جدیدترین مدل های مبل کلاسیک و سلطنتی ترک

جدیدترین مدل های مبل کلاسیک و سلطنتی ترک

مبلمان کلاسیک ترکیه در دکوراسیون خانه های ایرانی

مبل کلاسیک ترک دارای تمام ویژگی‌های فوق العاده مبل کلاسیک می‌باشد. همچنین کیفیت بالای مواد مورد استفاده، طراحی بی‌نظیر، زیبایی و جذابیت بسیار زیاد مبل‌ کلاسیک ترک را باید به این ویژگی‌ها اضافه کرد.

در این نوع از مبل از هنر لمسه دوزی به زیبایی و در اشکال متنوع استفاده شده است. از این مدل مبل به دلیل حجم زیاد و تاج دار بودن کاناپه‌ها، اکثرا در خانه‌های بزرگ استفاده می‌شود.

 

ویژگی های مبل کلاسیک ترکیه

در مبل کلاسیک ترک، چوب به عنوان ماده اصلی اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل تولیدکنندگان مبل ترکیه از مرغوب‌ترین چوب ها برای ساخت این مبلمان استفاده می‌کنند.

در مبل کلاسیک ترک، به این دلیل که چوب در نمای ظاهری مبل دیده می‌شود باید از چوبی استفاده شود که تحمل حک نقوش را داشته باشد. این مدل مبل ترک نسبت به مبل راحتی ترک، ظرافت و جلال بیشتری به دلیل حکاکی نقوش زیبا روی چوب هایش دارد. وجود حکاکی های زیبا در پایه‌ها، دسته‌ها و تاج‌های مبل کلاسیک ترک از بارزترین ویژگی های این مدل مبلمان می‌باشد.

 

نمونه هایی از مدل کلاسیک ترک:

 • مبل بی زاده (Beyzade)

این مبل یکی از انواع مبل کلاسیک ترک می‌باشد که ظرافت و زیبایی چشمگیری دارد. در تولید این مبل از مواد درجه یک استفاده شده است. هیچ ماده ی سرطان زایی در تولید این مبل به کار نرفته است. از پارچه مخمل در رویه مبل استفاده شده است. و در چوب این مبل از رنگ طلایی ملیح به‌شکل بسیار شیک استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

مبل مدل کلاسیک ترک

 • مبل ولیده (Valide)

این مبل یکی از انواع مدل های مبل کلاسیک ترک می‌باشد که با ظرافت و زیبایی خاصی که دارد توجه عموم را به خود جلب می‌کند. دسته های مبل سه نفره بصورت خاص و جذاب طراحی شده است. در تولید این مبل از مواد درجه یک و غیر سرطانزا استفاده شده است. پارچه مخمل و اسکلت سخت در این مبل به کار رفته است. بر روی چوب حکاکی شده این مبلمان از رنگ طلایی و قهوه ای و … به زیبایی استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

ویژگی های مبل کلاسیک ترکیه

 • مبل وکتورا (Vektora)

مبل وکتورا از انواع مدل های مبل کلاسیک ترک می‌باشد که طراحی شیک و خیره کننده‌ای دارد. در ساخت این نوع مبل از اسفنج نرم استفاده شده است. اسکلت داخلی از چوب راش ساخته شده است. روی قسمتهای حکاکی شده از ریخته گری پلی اورتان استفاده شده است. از پارچه با کیفیت پاک شونده و مواد درجه یک و غیر سرطانزا در این مدل استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

 •  مبل مونالیزا (Monaliza)

این نوع مبل جلال و شکوه بسیاری دارد. دسته‌های مبل سه نفره بصورت بسیار خاص و جذاب طراحی شده‌اند. روی قسمتهای حکاکی شده از ریخته گری پلی اورتان استفاده شده است. جنس بدنه و قسمتهای منقوش از جنس چوب درجه یک می‌باشد. از اسفنج نسبتاً نرم در این مبلمان استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

 • مبل شاه (şah)

این نوع از مبلمان راحتی بیشتری دارند. تاج های ظریف و جذابی در ساخت این مدل استفاده شده است. این مبل کلاسیک ترک یکی از مبلمان های پر طرفدار است که بر روی قسمتهای حکاکی شده اش از رنگ طلایی تیره استفاده شده است. جنس اسفنج به کار رفته تقریبا سخت است. همچنین از چوب صد درصد و ریخته گری پلی اورتان روی چوب منقوش استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

مبل کلاسیک مدل ترکیه ای

 • مبل بوئنا (Buena)

این نوع از مبل ترک طراحی بسیار ساده و جذابی دارد. اسکلت این مبل از چوب راش ساخته شده است. روی چوب این مبل نقوش بسیار کمی به رنگ قهوه ای روشن استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

 • مبل لئونار (Leonar)

این نوع مبل با طراحی شیکی که دارد راحتی بیشتری فراهم کرده است. این نوع از مبلمان در سایز بزرگتر می‌باشد و مناسب برای خانه هایی با فضای بیشتری می‌باشد. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

 • مبل ووراتس (Vorates)

در ساخت این مدل مبل از تاج های ظریف و اندک استفاده شده است. این مبلمان کیفیت بالایی دارد و در ساخت این مدل، صد در صد از چوب استفاده شده است. از اسفنج‌های مخصوص و راحتی در این نوع بکار گرفته شده است و روی قسمتهای منقوش این مبل از ترکیب رنگ طلایی و نقره ای استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

 • مبل گیلان (Gilan)

این نوع از مبل ترک، طراحی ساده و شیکی دارد. بر روی چوب این مبل نقش‌های ساده و کمتری نسبت به سایر مدل ها استفاده شده است. ترکیب این مبل بصورت 3+3+1 می‌باشد.

 

مبلمان سلطنتی ترکیه در دکوراسیون خانه های ایرانی

مبل استیل ترکیه سال هاست که در دکوراسیون خانه های ایرانی و بازارهای جهانی یکه تازی می‌کند. کشور ترکیه همچون ایران از تاریخچه و پیشینه غنی برخوردار است. از این رو شباهت‌های فرهنگی و نزدیکی بسیاری بین دو کشور حاکم است. مبلمان ترکیه ای نیز از از این قاعده مستثنی نبوده و بسیار نزدیک به مبلمان ایران و ایرانی پسند هستند.

کیفیت و جذابیت مبلمان استیل ترک بر کسی پوشیده نیست و این امر موجب گردیده مبلمان های ترک در خانه های ایرانی جا خوش کنند.

در ادامه سعی داریم ویژگی ها و جدیدترین نمونه های مبلمان سلطنتی ترک را به شما معرفی کنیم.

 

ویژگی های مبلمان استیل ترکیه

 • استفاده از هنر منبت کاری و نقش های خاص و ظریف در قسمت دسته ها، تاج و پایه ها
 • روکش های طلائی استفاده شده در تزئین مبلمان که لوکس بودن و اشرافیت را به رخ همگان می‌کشد.
 • طرح ها و رنگ بندی های متنوع و جذاب در ساخت مبلمان
 • استفاده از چوب بسیار مرغوب که استحکام و دوام مبلمان را ضمانت می‌کند.
 • استفاده از پارچه ها و متریال درجه یک و فوق العاده که کیفیت مبلمان را به همراه خواهد داشت.

 

نمونه هایی از مبلمان سلطنتی ترک:

 • مبل کرال (kral)

مبلمانی لوکس و در عین حال راحت که می‌توانید آسایش را در آن تجربه کنید. در مبل سه نفره 5 عدد کوسن جهت راحتی هرچه بیشتر این مبلمان تعبیه شده است. نقش‌های خاص و تک کار شده در قسمت تاج این مدل زیبایی آن را دو چندان کرده است.

مبلمان استیل ترکیه ای

 • مبل پیرایه (piraye)

این مدل مبلمان استیل با ظاهری جذاب و متفاوت از سایر مدل ها، گزینه مناسبی برای لوکس پسندان می‌باشد. رنگ طلائی استفاده شده در فریم مبلمان، نقش‌های برجسته در قسمت پایه‌ها و میز پر کار طلائی رنگ، اشرافیت مبل را به تصویر می‌کشد. بدنه و اسکلت ترکیبی از mdf و چوب می‌باشد. رنگ به کار رفته از نوع پلی اورتان می‌باشد که کیفیت نقوش را افزایش می‌دهد.

 • مبل ویانا (viyana)

مبلمانی کاملاً اشرافی که به طرح‌های شیک و لوکس معروف است و مخصوص دوستداران سبک مجلل می‌باشد. نقش‌های شیک و خاص در قسمت تاج و پایه‌ها وجه تمایز این مدل از مابقی مبلمان های استیل می‌باشد. این مدل بصورت ترکیب (3+3+1) ساخته می‌شود.

مبلمان سلطنتی ترکیه ای

 • مبلا موناکو (monaco)

دکوراسیون متفاوت، مبلمان متفاوت می‌طلبد. مدل موناکو از جمله مبلمان های خاص می‌باشد. اسکلت و پایه‌ها از جنس چوب صد درصد بوده و از پارچه درجه یک مخمل در ساخت آن استفاده شده است.

 • مبل کاراهان (karahan)

مبلمانی با جلال و شکوه منحصر به فرد که همزمان مزیت راحتی را نیز به همراه دارد. به دلیل ابعاد بزرگ، این مدل مبل سلطنتی برای فضاهای بزرگ پیشنهاد می‌شود. پلی اورتان رنگ غالب این مدل می‌باشد که درخشش و زیبایی مبلمان را دو چندان کرده است.

مدل مبلمان سلطنتی ترکیه ای

 • مبل تاندیا (tandiya)

برای سخت پسندان و و طرفداران دکوراسیون متفاوت این مدل مبل استیل را پیشنهاد می‌کنیم. دو عدد مبل 3 نفره بصورت تاج دار و بدون تاج به طول 290cm در ست این مبلمان دیده می‌شود. دسته‌های مبل تک نفره به صورت قوس‌دار طراحی شده است که به راحتی می‌توان دست را روی آن قرار داد و راحتی را حس کرد. مناسب برای دکوراسیون سبک کلاسیک و فضاهای بزرگ می‌باشد.

 • مدل ونورا (venora)

در ساخت این مبلمان بصورت صددرصد از چوب استفاده می‌شود. جهت راحتی و سلامتی طرفداران این مدل از اسفنج های ارگونومیک و راحت استفاده شده است. تاج ها و پایه‌های منقوش و پر شاخ و برگ طلائی رنگ از مشخصه‌های بارز این مدل می‌‌باشد. بی‌شک از بادوام‌ترین مبلمان‌های ترک می‌توان به این مدل اشاره کرد.

مبل لونا را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *