دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون با مبل راحتی زرشکی

مبل راحتی زرشکی

امروزه از رنگ زیبا و جذاب زرشکی در طراحی بیشتر خانه‌ها استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید فضایی پر انرژی و شاد در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید، دکوراسیون با مبل راحتی زرشکی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این رنگ شیک و جذاب مناسب برای انواع سبک‌های دکوراسیون از جمله سلطنتی، کلاسیک و مدرن مناسب است.

یکی از مهمترین عوامل که تاثیر زیادی در زیبایی بصری و جلوه دکوراسیون داخلی منزل دارد؛ انتخاب رنگ مناسب است. اگر مبلمان و دیگر اجزای دکوراسیون با رنگ مناسب انتخاب شود و همچنین تناسب بین آنها وجود داشته باشد، زیبایی دکوراسیون شما دو چندان می‌شود. اما برای این امر آشنایی با رنگ‌های و مکمل‌های آنها و اصول چیدمان نیاز است.

یکی از زیباترین رنگ‌ها که در انواع دکوراسیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد رنگ زرشکی است. ما در این مطلب از مبل لونا قصد داریم به بررسی رنگ زرشکی و دکوراسیون با مبل راحتی زرشکی بپردازیم. و همچنین مکمل‌های این رنگ خاص و جذاب را بررسی نماییم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون با مبل راحتی زرشکی

مبل راحتی زرشکی

 

رنگ زرشکی

رنگ زرشکی به انگلیسی: crimson در واقع یکی از طیف‌های رنگ قرمز است. زرشکی، رنگ قرمز یا سرخ سیر و تیره است که اندکی رنگ آبی دارد. این رنگ بسیار زیبا جزء رنگ‌های گرم محسوب می‌شود. از این رنگ بیشتر برای دکوراسیون‌های منازل و یا در مبل راحتی زرشکی استفاده می‌شود. دکوراسیون داخلی زرشکی هیجان و شور و نشاط خاصی به فضای خانه شما می‌بخشد.

رنگ زرشکی نماد موقعیت اجتماعی، قدرت، عشق و نجابت و پاکی می‌باشد. رنگ زرشکی در دوران ملکه الیزابت، نشانه موقعیت اجتماعی بالای افراد بوده است. به همین دلیل است که امروزه در دکوراسیون‌های سبک سلطنتی و مجلل جایگاه ویژه‌ای دارد. و ترکیب این رنگ با طلایی بسار چشم گیر و محصور کننده است.

 

رنگ زرشکی در دکوراسیون منزل و استفاده از مبل راحتی زرشکی

زرشکی جز رنگ‌های گرم است. بنابراین بهتر است برای مکمل‌های آن از رنگ‌های گرم دیگر مانند زرد، نارنجی و غیره استفاده نکنید. زیرا این امر موجب می‌شود فضای دکوراسیون داخلی منزل شما آشفته و درهم جلوه کند. این رنگ می‌تواند فضایی متعادل را در ترکیب با رنگ‌های سرد همانند رنگ سفید، کرمی و یا مشکی ایجاد کند.

برای استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون نیازی نیست که آنرا در همه اجزا مانند دیوارها و یا کابینت‌ها استفاده نمایید. شما می‌توانید برای افزودن رنگ زرشکی در دکوراسیون داخلی منزل عناصر تزئینی یا لوازم جانبی و المان‌ها همراه با پس زمینه سفید استفاده کنید. بدین ترتیب دکوراسیون منزل را از یکنواختی خارج کنید و به آن پویایی و انرژی این رنگ را ببخشید.

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره شد، زرشکی زیر مجموعه‌ای از رنگ قرمز است. بسیاری از اصول و نکات استفاده از رنگ قرمز در کار با زرشکی نیز کاربرد دارد. نکته مهمی که همواره در بکار بردن رنگ‌های گرمی همچون زرشکی باید به آن توجه کرد این است که چه پس زمینه همراه با آن استفاده شود. رنگ پس زمینه همراه مناسب با رنگ قرمز بر روی دکوراسیون داخلی تأثیر شگرفی می‌گذارد.

به طور مثال رنگ زرشکی با پس زمینه سیاه جلوه بیشترین دارد؛ و محیط را وسیع‌تر نشان می‌دهد. این در حالی است که رنگ زرشکی با پس زمینه سفید فضا را متعادل تر و زیباتر نشان می‌دهد.

شما می‌توانید تصاویر مبل راحتی زرشکی موجود در سایت که در پس زمینه‌ها و دکوراسیون‌های مختلفی قرار دارد را مشاهده نمایید. سپس اقدام به انتخاب رنگ مبلمان و پس زمینه دکوراسیون داخلی منزل خود نمایید.

دکوراسیون با مبل راحتی زرشکی

مبل راحتی زرشکی

 

رنگ زرشکی و مبل راحتی زرشکی با چه رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی ترکیب می‌شود؟

زرشکی رنگی جذاب و تاثیر گذار است که شور و نشاط را به محیط می‌افزاید. این رنگ در گروه رنگهای تیره قرار دارد و همچنین یکی از طیف‌های رنگی جذاب قرمز است. استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون، باعث تغییر و تحول در محیط زندگی و روحیه افراد می‌شود. اگر از رنگ زرشکی در فضای خانه و دکوراسیون آن در کنار رنگ‌های هم خانواده و یا رنگ‌های گرم استفاده کنید؛ محیط جلوه بدی خواهد داشت. و در کنار همه این‌ها حس آشفتگی خواهید داشت.

رنگ‌های کرم، سفید، طلایی، سیاه و خاکستری جز بهترین رنگ‌ها برای ترکیب با رنگ زرشکی هستند. که استفاده از این رنگ‌های و تناسب آنها در دکوراسیون داخلی منزل نیاز به مهارت بالایی ندارد.

 

رنگ سفید و  زرشکی

رنگ سفید جز رنگ‌هایی است که تقریباً با تمامی رنگها تطبیق و همخوانی دارد. برای استفاده از رنگ سفید در کنار زرشکی می‌توانید رنگ سفید را به صورت پس زمینه در دیوارها استفاده کنید. و رنگ زرشکی را به صورت مبل راحتی زرشکی در دکوراسیون قرار دهید.

استفاده از ترکیب رنگ سفید با زرشکی باعث بزرگتر و زیباتر دیده شدن دکوراسیون منزل می‌گردد. این ترکیب رنگی هم برای دکوراسیون‌های مدرن و هم برای دکوراسیون‌های سلطنتی مناسب است.

مبل چستر زرشکی پانیذ انتخاب مناسبی برای این مکمل رنگی است. این مبلمان دارای 2 مبل سه نفره زرشکی با کناره‌های سفید و 2 مبل تک نفره سفید است. که استفاده از آن جلوه ویژه و زیبایی به دکوراسیون‌هایی با این طیف رنگی خواهد بخشید.

رنگ سفید و  زرشکی

مبل راحتی زرشکی

 

رنگ مشکی در کنار مبل راحتی زرشکی

رنگ دیگری که با زرشکی قابل تنظیم است، سیاه است. این رنگ در کنار زرشکی محیطی شیک و مدرن ایجاد می‌کند. اما بهتر است در کنار این دو رنگ از رنگ‌های سرد مانند سفید، نقره ای یا خاکستری استفاده کنید تا فضای بزرگی را ببینید. زیرا زرشکی و مشکی هر دو محیط را کوچک می‌کنند. به عبارت دیگر، شما باید از ترکیب رنگ‌های دیگر به همراه دو رنگ زرشکی و مشکی استفاده کنید.

با ترکیب رنگ‌های زرشکی و مشکی می‌توانید فضایی آرام و پر انرژی را در تمام قسمت‌های مختلف خانه خود ایجاد کنید. رنگ‌های زرشکی و مشکی، اگر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ترکیب شود. بدون شک می‌توانید دکوراسیون حرفه ای و مدرن را در فضای خانه خود مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که از رنگ‌های مشکی و زرشکی باید در کنار رنگ‌های روشن مانند سفید و نقره ای استفاده شود. تا خانه شما کوچکتر و یا تاریک‌تر به نظر نرسد.

برای این سبک از دکوراسیون می‌توانید همانند تصویر مبل راحتی زرشکی شیک و مدرن با پارچه سافت از مبل زرشکی و دیوارهای تیره با تابلوهای طوسی استفاده نمایید.

مبل راحتی زرشکی

زرشکی و کرم

یکی دیگر از رنگ‌هایی که با زرشکی ست می‌شود رنگ کرم است. کرم رنگی مات و خنثی است و از میزان هیجان و شور رنگ‌های گرمی همچون زرشکی می‌کاهد. دکوراسیون زرشکی و کرم مخصوص آنهایی است که به رنگ‌های گرم و اغوا کننده علاقه داشته و از طرح‌های یکنواخت و سرد برحذر هستند. ترکیب رنگ زرشکی و کرم در بین بسیاری از طراحان داخلی بعنوان یک ترکیب جادویی یاد می‌شود. در این ترکیب بهتر است رنگ غالب کرم باشد و از زرشکی به عنوان تم استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از ترکیب مبلمان‌های کرمی و زرشکی در دکوراسیون خود استفاده نمایید.

برای مشاهده مبل راحتی زرشکی و کرمی و یا خردلی می‌توانید به بخش فروشگاهی سایت مبل لونا سری بزنید.

 

طوسی و مبل راحتی زرشکی

رنگ دیگری مکمل زرشکی، رنگ طوسی یا خاکستری است. خاکستری نیز یک رنگ خنثی است که ترکیبی زیبا با زرشکی ایجاد می‌کند. این ترکیب رنگی برای دکوراسیون‌های مدرن بسیار مناسب است. شما می‌توانید مبلمان را به رنگ خاکستری همراه با کوسن‌های زرشکی انتخاب کنید. و یا مبل راحتی زرشکی به همراه کوسن‌های خاکستری و المان‌ها و وسایل تزئینی طوسی انتخاب نمایید. این ترکیب رنگی جلوه‌ای خاص و منحصر بفرد به دکوراسیون داخلی منزل می‌بخشد.

 

طلایی و زرشکی

رنگ طلایی یکی از رنگ‌هایی با جلوه خاص و باشکوه است. این رنگ در ترکیب با رنگ زرشکی جلوه‌ای شاهانه و مجلل به محیط منزل می‌بخشد. برای این کار می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ کرمی روشن به همراه اشیایی مانند بوفه، میز و کنسول طلایی در کنار مبل راحتی زرشکی و یا مبل سلطنتی زرشکی استفاده کنید.

زرشکی و سبز

استفاده از ترکیب سبز با زرشکی در دکوراسیون‌های سنتی رواج دارد. از این ترکیب رنگ برای دکوراسیون‌های داخلی مدرن نیز می‌توان استفاده کرد. برای استفاده از رنگ سبز و زرشکی در دکوراسیون داخلی منزل می‌توانی از مبل راحتی زرشکی همرا با کوسن‌ها، تابلوها و لوازم تزئینی سبز استفاده کرد. رنگ سبز نیز مانند رنگ‌های دیگر دارای طیف رنگی بسیار زیادی است. در این میان رنگ‌های سبز لجنی و کله غازی مکمل رنگ زرشکی هستند. شما می‌توانید از رنگ‌های سفید و کرمی به عنوان رنگ سوم در دکوراسیون داخلی منزل استفاده نمایید.

 

رنگ قهوه ای و مبل راحتی زرشکی

رنگ قهوه ای نیز با اینکه در گروه رنگ‌های گرم است؛ می‌تواند مکمل رنگ زرشکی باشد. شما می‌توانید از این رنگ در آشپزخانه استفاده کنید. برای استفاده از ترکیب رنگ‌های قهوه ای و زرشکی در دکوراسیون منزل می‌توانید از مبل راحتی زرشکی به همراه میزها، بوفه و سایر عناصر چوبی و یا طرح چوب استفاده کنید. این امر جلوه بسیار لوکس و جذابی به دکوراسیون داخلی منزل شما می‌بخشد.

 

مبل راحتی زرشکی در دکوراسیون منزل

مبلمان یکی از راه‌های استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون داخلی منزل است. استفاده از این مبلمان در کوراسیون منزل بسیار محبوب نیز است. مبل زرشکی به خصوص مبل راحتی زرشکی با پارچه مخمل و یا پرز دار محبوبیت بیشتری دارد. این مبل‌ها همیشه نمادی از مبل‌های سلطنتی هستند. حتی انتخاب این رنگ برای مبلمان مدرن نیز بسیار ایده‌آل است.

در صورت انتخاب مبل زرشکی برای دکوراسیون منزل خود، کار شما در چیدمان و دکوراسیون بسیار ساده و آسان خواهد بود. شما می‌توانید دیوارهای را با کاغذ دیواری‌هایی که طرح طلایی دارند بپوشانید. همچنین می‌توانید از فرش کرم نسکافه ای، کوسن و بالشتک‌های طلایی برای تکمیل تزئین زرشکی طلایی خود استفاده کنید.

اگر مبل راحتی زرشکی را به سبک مدرن مانند مبلمان زرشکی L شکل انتخاب می‌کنید، انتخاب رنگ‌های سفید، خاکستری، سیاه یا آبی سرمه ای بهترین گزینه برای هماهنگی با دکوراسیون منزل مدرن شماست.

سخن آخر

در پایان برای داشتن دکوراسیون به رنگ زرشکی می‌توانید از فرش‌های ایرانی با طرح و نقش زرشکی به همراه مبلمان کرمی استفاده کنید. این نوع چیدمان رنگ‌ها برای دکوراسیون‌های سبک سلطنتی مناسب بوده و جلوه و شکوه خاصی به منزل می‌بخشد. ولی در نظر داشته باشید که این سبک از دکوراسیون مستلزم داشتن فضا و محیطی بزرگ برای چیدمان است. این امر بدلیل آن است که این رنگ‌های محیط منزل را کوچکتر نشان می‌دهند.

برای چیدمان خانه‌های امروزی به غیر از تهیه مایحتاج و وسایل مورد نیاز، سبک دکوراسیون مناسب با توجه به سلیقه ساکنان و همچنین انتخاب رنگ مورد علاقه که با فضای داخلی خانه هماهنگ شود، در اولویت قرار دارد.

شما می‌توانید مدل‌های مبل راحتی زرشکی و مبل راحتی کلاسیک که با استفاده از بهترین مواد و متریال‌های تولید شده است؛ را در سایت مبل لونا مشاهده نمایید. و در صورت انتخاب مبلمان آنرا به صورت مستقیم از شرکت تولید کننده مبل لونا و با قیمت بسیار مناسب خریداری نمایید.

 

مبل لونا را در اینستاگرام دنبال کنید

1 دیدگاه در “دکوراسیون با مبل راحتی زرشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *