دکوراسیون داخلی منزل

مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی منزل و عناصر اصلی آن چیست؟

دکوراسیون داخلی منزل

اگر خانه محیطی آرام داشته باشد، زندگی بدون نگرانی ادامه می‌یابد. برای داشتن خانه‌ای پر از آرامش و امنیت باید به دکوراسیون داخلی منزل بسیار توجه کنید. گاهی انتخاب سبک دکوراسیون منزل از بین ایده‌ها و سبک‌های متنوعی که وجود دارد بسیار دشوار است. دکوراسیون داخلی منزل نکاتی دارد که با دانستن و مشاهده آنها می‌توان تغییرات شگفت انگیز و چشمگیری در خانه ایجاد کرد و فضای خانه را گرم و دلنشین کرد.

در مقاله زیر، ما در مبلمان لونا به موضوع دکوراسیون داخلی خانه می‌پردازیم. و قصد داریم نکات مهم و کاربردی مرتبط با این موضوع را معرفی کنیم.

مبلمان لونا تولید کننده مبلمان چستر، کلاسیک، نیمه کلاسیک و راحتی در طرح‌های مختلف است. محصولات مبلمان لونا با استفاده از بهترین مواد و بالاترین کیفیت ارائه می‌شوند. مبلمان تولیدی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند در هر سبکی از دکوراسیون استفاده شوند.

 

دکوراسیون چیست؟

دکوراسیون یک کلمه فرانسوی است. معنی و معادل فارسی این واژه در فرهنگ لغت دهخدا عبارت است از: هنر و تخصص و رشته آموزش آذین، آذین بندی، آراستن، آراستن خان و کالا. به طور کلی به معنای چیدمان، هماهنگی اشیا برای جلوه دادن به رنگ و عناصر در محیط هنری است.

دکوراسیون داخلی منزل مانند سایر هنرها سبک‌های مختلفی دارد.

برخی از آنها عبارت است از:

 • دکوراسیون منزل کلاسیک
 • دکوراسیون منزل نئوکلاسیک
 • دکوراسیون منزل سلطنتی
 • دکوراسیون منزل مدرن یا مینیمال

هر یک از این دکوراسیون‌ها سبک و زمینه و ویژگی خاص خود را دارند.

دکوراسیون داخلی منزل

 

عناصر اصلی دکوارسیون منزل کدام‌اند؟

عناصری مانند نور، رنگ، فضا و … در ظاهر و زیبایی خانه و دکوراسیون داخلی منزل تأثیر بسزایی دارند. در ادامه به طور خلاصه برخی از آنها را شرح خواهیم داد.

فضا:

فضا محیطی است که شما قصد قرار دادن اشیا و مبلمان و ایجاد دکوراسیون در آن مکان را دارید. به محیطی که تجهیزات در آن قرار می‌گیرد، فضای مثبت و به محیطی که در آن تجهیزات وجود ندارد، فضای منفی گفته می‌شود.

نور:

یکی از مهمترین موارد در دکوراسیون داخلی منزل نور و نورپردازی اصولی است. نور علاوه بر ایجاد محیطی زیبا و دلپذیر به شما امکان می‌دهد فعالیت‌های خود را به راحتی و بدون نگرانی انجام دهید. نورپردازی اساسی لایه‌های مختلفی دارد. لایه‌های نوری عبارت است از: محیطی، وظیفه‌ای و تاکیدی.

 • نورپردازی محیطی: لوستر، چراغ‌های سقفی و آباژورهای پایه بلند
 • نورپردازی وظیفه‌ای: دیوار کوب‌ها، آباژورهای رومیزی و یا چراغ‌های مطالعه
 • نورپردازی تاکیدی: نور مخفی

رنگ:

رنگ‌ها علاوه بر تأثیر در زیبایی محیط، در روحیه افراد نیز تأثیر زیادی دارند. بنابراین بهتر است با توجه به روانشناسی رنگ‌ها و کاربرد هر محیط، رنگ مناسب را انتخاب کنید.

 • رنگ‌های خنثی: سفید، خاکستری، بژ و غیره که برای اتاق نشیمن و پذیرایی مناسب هستند.

 

 • رنگ‌های سرد: آبی، سبز و بنفش و غیره که رنگ‌های آرام بخش هستند، و برای دیوارها و اتاق خواب مناسب می‌باشند.

 

 • رنگ‌های گرم: قرمز، زرد و نارنجی که به محیط انرژی و هیجان می‌دهند.

 

مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون منزل و چیدمان اشیا و عناصر دارای اصول و قواعد خاصی است. با رعایت این اصول و نکات می‌توانید خانه‌ای ایده آل و شیک برای خود طراحی کنید.

 • با انتخاب رنگ و پالت‌های رنگی شروع به طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود کنید.
 • تعادل لوازم خانگی قدیمی و جدید را حفظ کنید.
 • سعی کنید مبلمان را به درستی و هماهنگ چیدمان کنید.
 • میزان و زاویه نور را در هر محیط تنظیم کنید.
 • به جای همه دیوارها، فقط به یک دیوار مانند دیوار پشت تلویزیون نگاه کنید.
 • در انتخاب‌های خود تنوع داشته باشید.
 • مبلمان را با فاصله کمی از دیوار چیدمان کنید.
 • برای روح بخشیدن به دکوراسیون منزل خود از گل و گیاه استفاده کنید.
 • فرشی متناسب با طرح و رنگ دکوراسیون داخلی منزل انتخاب کنید، تا فضای منزل شما انسجام بیشتری پیدا کند.
 • برای داشتن یک اتاق روشن‌تر، باید رنگ روشن‌تری برای سقف نسبت به دیوارها انتخاب کنید.
 • وسایل تزئینی را انتخاب کنید، که ظاهری زیبا و شیک داشته باشد.
 • برای اتاق‌هایی با سقف کوتاه، از مبلمان یا آینه‌های کوچک استفاده کنید.
 • پرده‌های بلند و تا نزدیک زمین انتخاب کنید.
 • نقطه کانونی را فراموش نکنید، آنها نقاطی هستند که باید توجه افراد را به خود جلب کنند.

دکوراسیون داخلی منزل

 

دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک

کلاسیک اثر هنری یا محصولی است که نمونه کاملی از یک سبک خاص باشد. بنابراین، برای داشتن خانه‌ای با سبک کلاسیک باید موارد زیادی رعایت شود. به عنوان مثال، به طیف رنگی دکوراسیون توجه کنید، که در سبک کلاسیک عمدتاً در رنگ‌های گرم و در بعضی موارد در رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود. در این سبک دکوراسیون به ارزش مبلمان و تعادل و تقارن آنها توجه می‌شود. در دکوراسیون کلاسیک، تمام لوازم جانبی با دقت و مطابق با نقطه کانونی کنار هم قرار می‌گیرند. در میان انواع سبک‌های دکوراسیون می‌توان گفت که سبک دکوراسیون کلاسیک یکی از بهترین سبک‌ها است. سبک دکوراسیون کلاسیک با یادآوری فضای گذشته همراه با احساس آرامش زیبایی و اصالت بی‌نظیری به خانه ما می‌بخشد.

 

دکوراسیون داخلی منزل نئو کلاسیک

سبک دکوراسیون داخلی منزل نئوکلاسیک ترکیبی بی‌نظیر از دکوراسیون مدرن در کنار دکوراسیون کلاسیک است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون به سبک نئو کلاسیک که این سبک دکوراسیون را متمایز می‌کند، داشتن ظرافت بیشتر در کنار سادگی عناصر است. در این سبک دکوراسیون شما محدودیتی در استفاده از عناصر مدرن در کنار عناصر کلاسیک پر زرق و برق ندارید. شما می‌توانید همه آنها را به زیبایی هرچه تمام‌تر در کنار هم قرار دهید.

دکوراسیون نئو کلاسیک از نظر بصری ساده‌تر از دکوراسیون کلاسیک است. اما هنوز هم یک سبک لوکس و مجلل است. اساس طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک تقارن و نسبت خطوط و منحنی‌ها و حضور در مراکز کانونی محیط است.

 

دکوراسیون داخلی منزل سلطنتی

دکوراسیون داخلی سلطنتی باعث می‌شود خانه شما جلوه‌ای خاص و لوکس داشته باشد. بنابراین لازم است به مواردی مانند تجهیزات، چیدمان و تناژ رنگ حاکم بر فضا توجه شود.

برای دکوراسیون منزل سلطنتی باید از وسایلی مانند مبلمان سلطنتی یا استیل، فرش دستبافت با نقش و نگارهای زیبا و نفیس و پرده‌های سلطنتی استفاده کنید. علاوه بر طرح و رنگ اشیا، چیدمان آنها نیز باید به متناسب با این سبک باشد. چیدمان صحیح و اصولی دکوراسیون سلطنتی، فضای پذیرایی را با شکوه و لوکس نشان می‌دهد.

تناژ رنگ در فضا مورد دیگری است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به آن توجه ویژه‌ای شود. رنگ طلایی یکی از عناصر اصلی در سبک دکوراسیون سلطنتی است.

 

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

سبک مدرن برای آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک امروزی بسیار مناسب می‌باشد. بافت‌های شاخص، فرم‌های هندسی جسورانه و نامتقارن، استفاده از رنگ‌های چشمگیر در کنار رنگ‌های خنثی و توجه به نور طبیعی از ویژگی‌های اصلی این سبک است. در صنعت طراحی مبلمان، سبک مدرن به عنوان یک روش معاصر و پیشگام شناخته می‌شود. مبلمان مدرن دارای اشکال هندسی ساده هستند و از مواد جذابی مانند استیل و شیشه ساخته شده‌اند.

برای مبلمان اتاق نشیمن در دکوراسیون مدرن می‌توان از مبل، مبل مدرن و میز جلوی آنها، میز غذاخوری، دیوارهای رنگی خنثی، تلویزیون و سایر وسایل تزئینی استفاده کرد. توجه داشته باشید که برای داشتن یک اتاق نشیمن به سبک مدرن بهتر است مبل راحتی بخرید.

دکوراسیون داخلی منزل

 

سخن آخر

هر دکوراسیونی به مبلمان متناسب با سبک و سیاق خود نیاز دارد. مبلمان لونا با بهره گیری از متخصصان صنعت مبلمان و با کادری مجرب و زبده، بهترین و باکیفیت‌ترین مبلمان را با مناسب‌ترین قیمت برای انواع دکوراسیون فراهم آورده است.

برای راحتی و رفاه حال مشتریان خود، مبلمان لونا سایت فروشگاه خود را به آدرس www.Lunasofa.com راه اندازی کرده است تا هموطنان گرامی در سراسر کشور بتوانند به راحتی مبلمان باکیفیت و شیک و متناسب با هر سبک دکوراسیونی است را خریداری نمایند.

 

مبل لونا را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی منزل و عناصر اصلی آن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *