دکوراسیون داخلی منزل

مبل راحتی آبی و اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل با رنگ آبی

مبل راحتی آبی و اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل با رنگ آبی

اتاق نشیمن مهمترین قسمت در طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه است. زیرا اتاق نشیمن مکانی است که بیشترین وقت را با خانواده در آن می گذرانیم. و همچنین محل اجتماعات و مهمانی‌ها با دوستان و آشنایان است. طراحی و استفاده مناسب از رنگ ها نیز ارتباط مستقیمی با خلق و خوی و روحیه افراد خانواده دارد. بنابراین توجه به دکوراسیون داخلی خانه ضروری است. طراحی دکوراسیون منزل با رنگ آبی و یا استفاده از مبل راحتی آبی رنگ یکی از روش‌های جذاب طراحی دکوراسیون داخلی است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل با رنگ آبی

 

اهمیت رنگ آبی و مبل راحتی آبی در دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون اتاق نشیمن باید منعکس کننده شخصیت منحصر به فرد خانواده شما باشد. علاوه بر این، باید احساس راحتی و صمیمیت را القا کند. رنگ آبی در اتاق نشیمن این احساس راحتی و صمیمیت را به خوبی نشان می‌دهد. رنگ آبی در همه تناژها و طیفهای رنگی در گروه رنگ های آرامبخش و تسکین دهنده قرار می‌گیرد. مبلمان یکی از وسایلی است که می‌توانید از رنگ بسیار زیبای آبی در آن استفاده نمایید؛ مانند مبل راحتی آبی رنگ.

این رنگ یکی از محبوب‌ترین رنگ هایی است که در دکوراسیون داخلی منزل استفاده می‌شود. اما هماهنگی و تناسب آن با رنگ های دیگر باید رعایت شود. در ادامه ما رنگ های متناسب با رنگ آبی را به شما معرفی خواهیم کرد. تا به وسیله آن جلوه‌ای خاص در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.

مبل راحتی آبی

 

تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون منزل و افراد خانواده

رنگ زیبای آبی ما را به یاد دریا و آسمان آبی می‌اندازد و ذهن را آرام می‌کند. آبی بسیار روشن  و ملایم تا آبی نفتی و سرمه‌ای همه از رنگهای آرامش بخشی هستند. رنگ آبی، چه در دکوراسیون داخلی خانه و چه در مبل راحتی آبی استفاده شود، زیبایی شگفت انگیزی به محیط خانه شما می بخشد.

تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون منزل

رنگ آبی نماد چیست؟

رنگ زیبای آبی نمادی از اعتماد، صداقت، خرد و تعهد است. آبی روشن نیز رنگی جوان و بی انتها به حساب می‌آید. اما آبی تیره نشانه خرد و دانایی قلمداد می‌شود.

 

طیف های مختلف رنگ آبی

آبی یکی از محبوب‌ترین رنگ ها است؛ که طیف گسترده‌ای از رنگ ها را دارد. و در وسایل گوناگونی همچون مبل راحتی آبی استفاده می‌شود. بنابراین، این رنگ زیبا و چشم نواز را می‌توان با انواع مختلف رنگ تنظیم کرد. و با آن یک تناسب و هماهنگی بسیار شیک و جذاب ایجاد کرد.

انواع طیف های آبی که به ترتیب از روشن‌ترین تا تیره‌ترین آنها را ذکر کردیم:

 • رنگ فیروزه ای
 • رنگ آبی آسمانی
 • رنگ فیروزه ای کدر
 • رنگ آبی دریایی
 • رنگ آبی دریایی روشن
 • رنگ آبی کبریتی روشن
 • رنگ بنفش مایل به آبی
 • رنگ آبی کبریتی
 • رنگ آبی آسمانی سیر
 • رنگ آبی روشن
 • رنگ آبی کدر
 • رنگ نیلی متالیک
 • رنگ آبی لجنی
 • رنگ آبی متالیک روشن
 • رنگ نیلی
 • رنگ فیروزه‌ای فسفری
 • رنگ آبی
 • رنگ آبی سیر
 • رنگ سرمه ای
 • رنگ لاجوردی
 • رنگ آبی نفتی

طیف های مختلف رنگ آبی

مبلمان آبی

مدل های مختلف مبل راحتی آبی از طیف های مختلف آبی و رنگ های دیگر در سایت مبل لونا موجود است. برای آشنایی بیشتر و دیدن هر یک از رنگهای آبی موجود در مبلمان، چه راحتی و چه کلاسیک، می‌توانید به فروشگاه ما مراجعه کنید. سپس سایر اجزای دکوراسیون را با توجه به رنگ و سلیقه انتخابی خود انتخاب کنید.

 

رنگ آبی در دکوراسیون و رنگ های متناسب با آن

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در طراحی خانه خود از رنگ آبی استفاده کرده‌اند، لازم است در دکوراسیون داخلی خانه رنگ هایی متناسب با رنگ آبی انتخاب کنید. برای داشتن دکوراسیون آبی می‌توانید رنگ دیوار یا مبل راحتی آبی را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از طیف ها و سایه‌های مختلف آبی برای دکوراسیون منزل استفاده کنید.

از طیف رنگ آبی می‌توان در دکوراسیون اتاق مطالعه و حتی آشپزخانه استفاده کرد. انتخاب رنگ آبی مکمل در دکوراسیون برای افرادی که دوست دارند از این رنگ محبوب در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنند، بسیار مهم است.

در ادامه به برخی از مناسب ترین رنگ ها با رنگ آبی اشاره خواهیم کرد. امیدواریم مقاله زیر برای شما دوستان عزیز مفید واقع شود.

رنگ آبی در دکوراسیون

مبل راحتی آبی روشن و قهوه ای

مبل آبی روشن با لوازمی مانند آباژور، بوفه، میز و … به رنگ قهوه ای می‌تواند هماهنگی و تناسب جالبی ایجاد کند.

شما می‌توانید مدل های مختلف ست مبل راحتی آبی روشن را همراه با مشخصات کامل در سایت مبلمان لونا مشاهده کنید.

مبل راحتی آبی روشن و قهوه ای

ترکیب رنگ قهوه‌ای و مبل راحتی آبی جینی

ترکیب گرمی قهوه ای و خنکی رنگ آبی در اتاق نشیمن هماهنگی جذابی از رنگ ها ایجاد می‌کند و می‌توان گفت یکی از بهترین رنگ‌های مکمل است. همچنین شما می‌توانید از سفید و یا قهوه ای روشن برای زمینه و یا دیوارهای و سقف منزل خود استفاده کنید.

 

رنگ آبی و نارنجی

برای ایجاد نشاط در محیط و دکوراسیون داخلی منزل خود می‌توانید از رنگ نارنجی در کنار مبل راحتی آبی استفاده کنید. رنگ نارنجی در کنار رنگ آبی زیبایی بصری بسیار شیکی را ایجاد کرده و دکوراسیون داخلی منزل شما را بسیار خاص و منحصر به فرد می‌کند.

رنگ آبی و نارنجی

مبل راحتی آبی فیروزه ای

فیروزه نمادی از جوانی، صداقت و ایده‌های خلاقانه است. این رنگ اثر آرام بخشی دارد. فیروزه ای رنگ ارتباط و همدلی است. علاوه بر موارد فوق، فیروزه ای یکی از رنگ های خاص است؛ که بسیار چشمگیر و زیبا نیز هست. مسلماً وجود چنین رنگی و هماهنگی آن با رنگهای متناسب دیگر جلوه‌ای بی نظیر به دکوراسیون منزل می‌بخشد.

می‌توانید در دکوراسیون خود از مبل راحتی آبی فیروزه ای و یا مبل سلطنتی آبی فیروزه ای استفاده کنید. و همچنین از رنگ هایی مانند سفید یا طلایی به عنوان رنگ دوم استفاده کنید.

شرکت تولیدی مبلمان لونا مدل های متنوعی از مبل آبی فیروزه ای را با بهترین کیفیت و دوام بالا تولید می‌کند. تمام مدل های مبلمان با مشخصات کامل را می‌توانید در قسمت فروشگاه مبلمان لونا مشاهده کنید.

مبل راحتی آبی فیروزه ای

مبل راحتی آبی و رنگ مرجانی

رنگ مرجانی یکی از رنگ های شاد و زیبا و منحصر به فرد بفردی است که می‌تواند جلوه دکوراسیون داخلی منزل را بهبود بخشد. این رنگ در کنار رنگ آبی بسیار زیبا و رویایی و چشم نواز است. شما میتوانید از مبل آبی همراه با کوسن‌هایی به رنگ مرجانی در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده نمایید.

مبل راحتی آبی و رنگ مرجانی

رنگ آبی و رنگ بنفش

رنگهای آبی و بنفش هر دو از رنگهای سرد هستند. ولی برخلاف تصور عموم اگر در کنار هم قرار بگیرند، هارمونی و تناسب جذاب و بسیار زیبایی را ایجاد خواهد کرد.

مبل راحتی آبی و رنگ بنفش

مبل راحتی آبی و طرح چوب

یکی از منحصر بفرد ترین ترکیب‌های رنگ برای رنگ پرطرفدار آبی چیدمان آن در کنار وسایل چوبی است. رنگ آبی تناسب بسیار زیبایی با چوب و وسایل طرح چوب دارد که باعث ایجاد طیف رنگی بسیار جذاب در دکوراسیون داخلی منزل می‌گردد.

مبل راحتی آبی و طرح چوب

رنگ آبی و قرمز

مبل راحتی آبی رنگ در کنار رنگ قرمز تضاد و سرزندگی جالبی ایجاد می‌کند. بدین ترتیب علاوه بر جلوه خاص شما هر روز با دیدن این دو رنگ در کنار یکدیگر قطعاً احساس آرامش و خوشبختی خاصی را به شما القا می‌کند.

رنگ آبی و قرمز

رنگ آبی و سفید

و در آخر، رنگ آبی و سفید که تناسب بسیار زیبایی دارند. برای دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید از مبلمان آبی با کوسن‌های سفید استفاده کنید. یا مبلمان سفید با کوسن‌های آبی و پرده‌های آبی روشن که می‌توانند دکوراسیون منزل بسیار زیبا و شیکی کنند و جلوه‌ای ویژه به آن ببخشند.

مدل های مختلف مبل راحتی آبی و مبل راحتی سفید و همچنین مبل کلاسیک آبی و سفید را می‌توانید در قسمت فروشگاهی مبلمان لونا مشاهده فرمایید.

مبل راحتی آبی و سفید

 

نحوه ست کردن مبل راحتی آبی با دکوراسیون داخلی منزل

و درنهایت به نحوه و روش‌های ست کردن و ایجاد تناسب در دکوراسیون داخلی میرسیم. ست کردن اجزا در دکوراسیون منزل امر مهمی است. بنابراین باید بدان توجه کافی نمود. ما در ادامه مطلب چند روش ایجاد تناسب و ست کردن اجزا را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 

استفاده از آبی ملایم و روشن در پرده ها

همان طور که در قسمت قبل نیز بدان اشاره شد یکی از ست‌های رویایی و زیبا در دکوراسیون ست آبی و سفید است. شما می‌توانید از مبل راحتی آبی و یا راه راه آبی و سفید و پرده‌های با رنگ آبی ملایم و روشن استفاده کنید. این امر جلوه‌ای زیبا و رویایی به دکوراسیون منزل شما می‌دهد.

مبلمان راحتی آبی

به کلیات و جزئیات محیط توجه داشته باشید

برای مثال برای استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون داخلی منزل به عنوان رنگ پایه ابتدا باید آنرا تثبیت و تحکیم کنید. برای این کار ابتدا یک فرش با نقش و نگارهای آبی رنگ تهیه نمایید. سپس به سراغ دیگر اجزای دکوراسیون مانند مبلمان و یا پرده‌ها بروید. همچنین می‌توانید از مبل راحتی آبی نیز استفاده نمایید. رنگ آبی جز رنگ‌هایی است که طیف‌های رنگی زیادی دارد. این امر موجب می‌شود تا شما بتوانید از طیف های مختلف آن در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده نمایید.

 

قرار نیست همه چیز آبی باشد از جمله مبل راحتی آبی

توجه داسته باشید که در همه اجزای دکوراسیون از رنگ آبی استفاده نکنید. رنگ آبی را به عنوان رنگ پایه در نظر بگیرید. و در کنار آن می‌توانید از رنگ های خنثی به عنوان رنگ‌های دیگر استفاده کنید. رنگهایی مانند: سفید، قهوه ای و طلایی تناسب و جلوه زیبایی با رنگ آبی ایجاد می‌کنند.

مبل راحتی آبی

طیف های دیگر رنگ آبی را نیز استفاده نمایید

مبل راحتی آبی در انواع رنگ ها و طیف های مختلف وجود دارد. استفاده از رنگ‌های معمولی و یکنواخت ضروری نیست. آبی، همانطور که در بالا ذکر شد، دارای طیف های رنگی بسیاری است. می‌توانید مبلمان آبی را در رنگ های مختلف در سایت مبلمان لونا مشاهده کنید. سپس براساس سلیقه خود رنگ مبلمان و دکوراسیون را انتخاب کنید.

 

استفاده از رنگ های گرم

آبی در طیف رنگ های سرد قرار می‌گیرد و استفاده از آن مثل یک سایه خنک موجب آرامش و تسکین می‌شود. شما در کنار رنگ زیبا و پر طرفدار آبی می‌توانید از رنگ های گرم و نشاط بخش استفاده کنید. در این صورت دکوراسیون منزل شما در کنار آرامش، نشاط را نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد.

برای مثال می‌توانید در کنار مبل راحتی آبی از کوسن‌های رنگ گرم و زیبا استفاده کنید. این کار علاوه بر بار روحی و احساسی جلوه زیبا و خاص به منزل شما خواهد بخشید.

مبل راحتی آبی و کرم

 

سخن آخر  در مورد طراحی دکوراسیون منزل با رنگ آبی و یا استفاده از مبل راحتی آبی

در دکوراسیون داخلی منزل به غیر از موارد گفته شده سلیقه افراد نیز بسیار مهم است. بنابراین بهتر است هنگام انتخاب و خرید وسایل و یا رنگ آنها به سلیقه و خواسته خود و خانواده توجه کنید. این امر باعث می‌شود دکوراسیون داخلی خانه شما دلپذیر و سرزنده باشد. و در آن احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

نکته مهم دیگر توجه به کیفیت و ماندگاری وسایل خریداری شده است. زیرا بعضی از پارچه‌های مورد استفاده در مبلمان یا پرده بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهند. این امر علاوه بر نامرتب و ناخوشایند نشان دادن دکوراسیون، هزینه‌ای نیز برای شما ایجاد می‌کند.

 

مبل لونا را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *