مبل کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک

اغلب افراد فکر می کنند که دکوراسیون سبک کلاسیک همان دکوراسیون سنتی است. این در حالی که می توان گفت دکوراسیون سبک سنتی برگرفته از فرهنگ ها و سنت های هر منطقه است. در دکوراسیون سنتی
ایران به طور مثال می توان به متکا یا پشتی با پارچه های ترمه و یا ظروف مینا کاری شده و قلم زنی شده برای دکوراتیو اشاره نمود که امروزه نیز بسیار محبوب است.

در معماری سنتی ایرانی نیز می توان به اروسی ها، تاقچه ها و ایوان منازل اشاره نمود. دکوراسیون سبک کلاسیک معنا و مفهوم کامال متفاوتی نسبت به دکوراسیون سنتی دارد. کلاسیک در لغت نامه فرهنگ فارسی معین به معنی ” آنچه که به منزله نمونه و سرمشق بکار می رود ” است، یعنی آنچه که ارزش و ماندگاری بالایی دارد و اصیل است. می توان به عنوان مثال زمینه موسیقی ها و نواخت ها را نام برد مانند: موسیقی بهتون و باخ که موسیقی کلاسیک اطلاق می شود. در حالی که موسیقی سنتی ایران شامل دستگاه های شور، همایون و غیره و یا موسیقی نواحی می باشد. از سوی دیگر در دانشنامه قدیمی ایتالیایی سبک کلاسیک را به عنوان مجموعه ای از مفاهیم نظری و هنجارهای عملی تعریف می کند که وامدار اندیشه یونانیان و رومیان باستان است.

 

مبل سفیر
امروزه علاوه بر طراحی نما و ساختمان، مبلمان های و سایر اجزای دکوراسیون نیز در سبک کلاسیک طراحی می شوند. به طور مثال در مبلمان های سبک کلاسیک تقارن و توجه به تناسبات واقع گرایانه بسیار مهم است و
به آن توجه ویژه می شود. همچنین در مبلمان ها سایر اجزای مبلمان و حکاکی ها و نقوش مبلمان نیز باید بسیار با یکدیگر هماهنگ باشند. امروزه اغلب افراد به سبک دکوراسیون مدرن و یا مینیمال روی آورده اند، ولی هنوز هم افراد بسیاری نیز وجود دارند که به دلیل زیبایی و جلوه ای که سبک دکوراسیون کلاسیک دارد طرفدار این سبک از دکوراسیون می باشند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با سبک دکوراسیون کلاسیک، نحوه چیدمان این سبک دکوراسیون و مواردی
از این دست آشنا کنیم.

دکوراسیون کلاسیک چیست؟

کلاسیک به هر اثر هنری و یا محصول که نمونه بسیار کامل از یک سبک خاص باشد، گفته می شود. بنابراین برای داشتن خانه ای با سبک کلاسیک باید موارد زیادی را رعایت نمود. به طور مثال توجه به طیف رنگی
دکوراسیون که در سبک کلاسیک عمدتا از رنگهای گرم و در برخی موارد از رنگ های خنثی استفاده می شود. این سبک از دکوراسیون به ارزش لوازم و اثاثیه و تعادل و تقارن آنها توجه دارد. در دکوراسیون کلاسیک همه
لوازم به صورت خیلی دقیق در کنار هم و با توجه به نکته کانونی و محل رفت آمد در کنار هم چیده می شوند.

در بین انواع سبک های دکوراسیون شاید به جرات بتوان گفت که سبک دکوراسیون کلاسیک یکی از بهترین سبک ها می باشد. سبک دکوراسیون کلاسیک با یاد آوری حال و هوای دوران گذشته در کنار حس آرامش زیبایی و اصالت بی نظیری را به منزل ما می بخشد. دکوراسیون سبک سنتی ایران دکوراسیون سنتی ایرانی یعنی یک عمر هنر تمدن ایرانی و دنیایی از خالقیت ها و شگفتی ها. در سبک دکوراسیون سنتی ایران بر خلاف سایر سبک های دکوراسیون که از رنگها جیغ و تند و یا رنگ های خنثی و بی روح استفاده نمی شود. در دکوراسیون سنتی ایران از نقش نگارهایی مانند گلها، طرحهای اسلیمی و بته جقه در فرش ها و پارچه که با رنگ ها مالیم آراسته شده است استفاده می شود.

در دکوراسیون های قدیمی و سنتی ایران دیوار های به صورت ساده و دست نخورده باقی می ماند؛ ولی در کنار دیوار های ساده و بی آالیش پنجره هایی به نام اروسی که به صورت مشبک و با شیشه های رنگارنگ که با نور خوشید هر بیننده ای را محصور زیبایی و جذابیت خود می کند، وجود دارد. دکوراسیون سبک سنتی ایران نیز مانند هر سبک دکوراسیون دیگر نکات و جزئیات فراوانی دارد که باید به دقت بررسی شود. ما در این قسمت از مقاله به صورت مختصر به آن اشاره کردیم. ویژگیها و مشخصه های اصلی سبک دکوراسیون کلاسیک در این بخش به مهمترین ویژگیهای سبک کلاسیک در معماری داخلی و اصول ایجاد این سبک از دکوراسیون میپردازیم.نظم یکی از مهم ترین مشخصه های دکوراسیون سبک کلاسیک نظم است که بر آن تاکید ویژه ای شده است.

 

 

مبل نسیم فیروزه ای

 

دکوراسیون کالاسیک به دور از هر گونه آشفتگی و بی نظمی است؛ و با دارا بودن تزئینات و وسایل دکوراتیو فراوان، برای هر کدام فضا و جایگاه ویژه ای در نظر گرفته شده است. این امر باعث ایجاد نظم درمحیط و دکوراسیون می گردد. تقارن ویژگی شاخص دیگر سبک دکوراسیون کلاسیک، تقارن است. وسایل دکوراتیو و تزئینات معمولا به صورت جفت خریداری می شوند و به صورت قرینه در کنار یکدیگر و یا رو به رو هم قرار می گیرند؛ که باعث جذابیت و زیبایی خاصی در فضای منزل می شود.رنگ در سبک دکوراسیون کلاسیک به طور عمده از رنگهای گرم به ویژه رنگهایی مانند: بژ، قهوه ای و کرم استفاده می شود. ولی در معدود موارد از رنگهای خنثی نیز استفاده می شود.

در دکوراسیون کلاسیک رنگ های گرم و انرژی بخش در طیف رنگی مشابه به کار می روند تا فضایی آرام و لذت بخش را به محیط القا نمایند. علاوه بر این موارد از آن جایی که دکوراسیون کلاسیک جز دکوراسیون های فاخر است و به شکوه فضا تاکید می کند.

از رنگ طلایی برای برای تکامل و تمرکز المان های خاص استفاده می شود، تا زیبایی و شکوه عناصر را در محیط به نمایش بگذارد. عنصر چوب عنصر چوب پر استفاده ترین متریال در دکوراسیون سبک کلاسیک می باشد که به طور عمده از چوب هایی مانند: راش، بلوط، گردو و غیره است. چوب در کلکسیون های چوبی و قفسه ها، میز های کنسول و بقیه موارد استفاده می شود. استفاده از چوب به ویژه چوب های منبت کاری شده علاوه بر اینکه با خود رنگ و روی تاریخی می آورد، وقار، شکوه و اصالت بیشتری به فضا میبخشند.

مبلمان سبک کلاسیک در دکوراسیون های سبک کلاسیک از مبلمان های استیل و یا کلاسیک با خطوط و انحنا های ساده و درعین حال چشم نواز استفاده می شود. در کنار مبلمان از وسایل آنتیک و با اصالتی همچون بشقاب های عتیقه، آباژور های سبک کلاسیک چوبی و یا برنزی و قفسه یا ویترین های چوبی با درب های شیشه ای که تداعی کننده خاطرات گذشته است، استفاده می شود.

حال که معنا و مفهوم واژه کلاسیک و سبک دکوراسیون کلاسیک به طور کامل مشخص شد، می خواهیم به طور مفصل به خصوصیات مبلمان ها مورد استفاده در دکوراسیون کلاسیک بپردازیم.

جنس مبلمان کلاسیک:

 

 

در مبلمان های کلاسیک از کلاف و اسکلت چوبی که از بهترین و مرغوب ترین چوب ها است استفاده می شود مانند چوب های راش و روس. سپس از اسفنج هایی با دانسیته بالا استفاده می شود تا در کنار حفظ اصالت، ماندگاری بالایی به مبلمان ببخشد.

در کنار این موارد پارچه مبلمان نیز از اهمیت ویژه برخودار است. در مبلمان های کلاسیک به طور عمده از پارچه های مانند مخمل، جیر و یا پارچه های مرغوب دیگر استفاده می شود. شما می توانید از مدل های مبلمان های کلاسیک مبلمان لونا که شامل مبلمان های کلاسیک مدل سفیر، مبلمان کلاسیک مدل لئوا، مبلمان کلاسیک مدل هاوین مبلمان کلاسیک مدل روناحی و مبلمان کلاسیک مدل نسیم می باشد، که از بهترین متریال های ساخته شده است؛ در سایت com.lunasofa.www دیدن فرمایید.

تزیینات مبلمان کلاسیک از ویژگی های دیگر مبلمان کلاسیک تزئینات آن است. مبلمان کلاسیک ممکن است تزئینات زیادی داشته باشد و یا کم آرایه باشد. این تزئینات در مبلمان کلاسیک شامل کنده کاری ها و منبت کاری ها در قسمت های چوبی مبلمان می باشد. منبت کاری های مبلمان دارای نقش مایه هایی همچون موتیو و یا طرح هایی ملهم از گیاهان با خطوط منحنی است که جلوه ویژه ای به مبلمان می بخشد.

رنگ مبلمان کلاسیک قسمت های چوبی مبلمان های کلاسیک معمولا به رنگ قهوه ای، فندقی، طالیی و یا ونگه می باشد. همچنین قسمت های پارچه ای آن با توجه به سبک دکوراسیون به رنگ های گرم و لذت بخش مزیین شده است. البته کارخانه های تولیدی مبلمانی همچون مبلمان لونا امکان تغییر رنگ و یا جنس پارچه مبلمان را به مشتری می دهند تا مشتری بتواند مطابق سلیقه خود و با آرامش خاطر انتخاب نماید. شما می توانید در بخش فروشگاهی سایت مبلمان لونا مدل های بیشتری از مبلمان های کلاسیک را دیدن نمایید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به واتساپ
1
سوالی دارید؟
lunasofa
به مبل لونا خوش آمدید
پشتیبانی آنلاین در خدمت شماست.