دکوراسیون داخلی منزل

راهنمای انتخاب مبل اتاق نشیمن

قبل از انتخاب مبل اتاق نشیمن خود چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟ مبل لونا

قبل از انتخاب مبل اتاق نشیمن خود چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

مبل عنصر اصلی و اساسی دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرائی شماست. پس انتخاب بهترین مبل برای اتاق نشیمن آسان نیست. مدل های بی‌شماری وجود دارد و غالباً به خودمان اجازه می‌دهیم با غرایز خود هدایت شویم، بنابراین اشتباهات جبران ناپذیری مرتکب می‌شویم.

از خودمان می پرسیم: اندازه مبل مناسب برای اتاق نشیمن من چیست؟

یک کاناپه خیلی بزرگ می‌تواند فضای زیادی را به خود اختصاص دهد و سایر عناصر دکوراسیون را تحت تأثیر قرار دهد. با این حال، اگر مبل خیلی کوچک را انتخاب کنید، مبل خودنمایی خود را در میان دکوراسیون و فضای نشیمن شما از دست می‌دهد. لازم به ذکر است که انتخاب مدل مناسب می‌تواند شک و تردیدهای بیشتری ایجاد کند. آیا باید مبل سنتی یا یک مبل “L” را انتخاب کنید؟ در این حالت نیز، انتخاب اشتباه می‌تواند زیبایی و هماهنگی طراحی اتاق نشیمن شما را به خطر اندازد.

شما احتمالاً در تعجب هستید: آیا واقعا انتخاب مبل مناسب برای اتاق نشیمن من امکان پذیر است؟ نگران نباش جواب مثبت است: شما می‌توانید مبل مناسب را پیدا کنید، فقط باید قوانین صحیح را رعایت کنید. مقاله را بخوانید تا بدانید برای انتخاب مبل اتاق نشیمن خود باید چه مواردی را در نظر بگیرید. در نهایت اطمینان خواهید داشت که انتخاب صحیحی را انجام داده‌اید.

راهنمای انتخاب مبل اتاق نشیمن

نحوه انتخاب سایز مبل مناسب

اولین سؤالی که هنگام انتخاب مبل خود باید از خود بپرسیم این است که باید چقدر بزرگ باشد. برای پاسخ به این سؤال اساسی، باید دو جنبه اصلی را در نظر بگیرید. بیایید با جزئیات بیشتر آنها را بررسی کنیم.

  1. اندازه اتاق

همانطور که گفته شد انتخاب مبل بیش از حد بزرگ برای یک فضای کوچک اشتباه بزرگی است. هنگام تصمیم گیری در مورد اندازه مبل، به یاد داشته باشید که چندین عنصر را در نظر بگیرید: چیدمان اتاق، فضایی که توسط سایر وسایل دکوراسیون اشغال می‌شود و مهمتر از همه فضای حرکت در داخل اتاق می‌باشد.

شما باید اندازه سایر وسایل دکوراسیون را نیز در نظر بگیرید، زیرا مبل راحتی که انتخاب می‌کنید نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد و باید فضای خالی هم در اتاق بگذارید تا حرکت کنید و این قضیه را نباید برای حفظ نسبت‌ها و هماهنگی اتاق، دست کم گرفت. فضاهای خالی نقش اساسی در طراحی داخلی دارند. یک اتاق بیش از حد پر یا خالی احتمالاً باعث بی‌نظمی می‌شود و دکوراسیون منزل را نامتعادل می‌کند.

  1. در نظر گرفتن نوع استفاده از مبل

اتاق نشیمن ما فقط بخشی از خانه ما نیست. این مکانی برای استراحت و پذیرایی از میهمانان ما است. اگر دوست دارید با میهمانان خود در اتاق نشیمن خود وقت بگذرانید، شاید برای نوشیدنی قبل از شام یا گپ زدن در جلوی شومینه، برای اطمینان از راحتی همه افراد به مبل بزرگی نیاز دارید. اگر اتاق نشیمن شما به اندازه کافی بزرگ است، می‌توانید چندتا مبل بزرگ در آن قرار دهید و فضا را به زیبایی پر کنید.

از طرف دیگر، اگر اتاق نشیمن شما یک مکان صمیمی و کوچک برای خواندن کتاب یا تماشای فیلم است، باید یک مبل کوچکتر را انتخاب کنید (در حالی که همیشه باید به اندازه اتاق توجه داشته باشید).

 

انتخاب مدل مبل

انتخاب مدل مبل مناسب کار ساده‎‌ای نیست، شایع‌ترین اشتباه این است که با غرق شدن در غرایز یا سلیقه شخصی خودمان، یک سری معیارهای اساسی را نادیده بگیریم. هنگام انتخاب مدل مبل خود، همیشه باید سبک کلی اتاق را در نظر بگیریم.

یک کاناپه به شکل “L” یا یک مبل بزرگ با پایه‌های بلند، ممکن است در نگاه اول در یک نمایشگاه یا صفحات فروشگاه، وسوسه انگیز و راحت به نظر برسد، اما می‌تواند در بعضی از اتاق‌های نشیمن بیش از حد ناهماهنگ شود. انتخاب این نوع مدل با نسبت‌های بسیار نامتوازن که یک طرف مبل طولانی‌تر از طرف دیگر است، می‌تواند حفظ یک محیط هماهنگ را دشوار کند. اگر از این نوع مبل استفاده می‌کنید، باید آن را با بقیه دکوراسیون خود هماهنگ کنید.

یک مدل کلاسیک بیشتر می‌تواند با اتاق نشیمن جفت و جور شود. در این حالت، به یاد داشته باشید که مرکزیت ضروری است، موقعیت خود را به خوبی انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که مبل در کانون دید اتاق نشیمن شما است. به این ترتیب مدلی که شما انتخاب کرده‌اید، به زیبایی خودنمایی می‌کند.

عکس مبل چستر

 

انتخاب بهترین پارچه و مواد برای مبل

پس از انتخاب اندازه و مدل مبل، می‌توانید بر روی بهترین پارچه و مواد تمرکز کنید. این هم با توجه به تعداد بی‌پایان پیشنهادات، تصمیم آسانی نیست. اگر به مواردی فکر می‌کنید که باید برای مبل اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید، پارچه و مواد را فراموش نکنید.

هنگام انتخاب، این دو مورد را در نظر بگیرید:

  1. با دوام و نرمی

روکش مبل و جنس و نوع مواد استفاده شده در مبل نیز، باید بر اساس نحوه گذراندن زمان شما در اتاق نشیمن انتخاب شود. در این مورد باید بدانید که پارچه‌های مقاوم در برابر سایش و همچنین پارچه‌های حساس و ظریف‌تر وجود دارند.

در اینجا نیز، یک انتخاب یک طرفه وجود ندارد، نباید از یک مبل مخملی زیبا صرفنظر کنید زیرا می‌ترسید آن را زود خراب کنید. نکته مهم این است که آگاهی کامل از نحوه صحیح مراقبت از مبلی که خریده‌اید را داشته باشید. با مراقبت صحیح یک مبل با کیفیت بالا مانند روزی که آن را خریداری کرده‌اید، زیبا و براق به نظر می‌رسد.

  1. طراحی

جنبه زیبایی پارچه و رنگ و طرح آن یکی از مهمترین موارد در انتخاب مبل می‌باشد. اگر اتاق نشیمن شما کلاسیک است، باید از پارچه‌های مناسب و درخور استفاده کنید. اگر یک اتاق نشیمن بروز و مدرن دارید، باید مطابق با روندهای جدید طراحی داخلی، به سراغ پارچه‌های مرسوم و بروز بروید.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “راهنمای انتخاب مبل اتاق نشیمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *