دکوراسیون داخلی منزل

ست کردن مبلمان با پرده

ست کردن پرده با فرش

اصول چیدمان اشیا در دکوراسیون چیست؟ آیا می‌توان پرده‌ها را با مبلمان ست کرد؟ نکات مهم در ست کردن مبلمان با پرده چیست؟ اینها تنها برخی از سوال‌های متداول در مورد دکوراسیون منزل است.

در این مقاله می‌خواهیم به چند سوال در مورد چگونگی چیدمان و ست کردن پرده با مبلمان پاسخ دهیم و مهمترین نکات را به شما معرفی کنیم.

اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی یکی از مهمترین مکان‌ها در هر خانه‌ای است. اتاق نشیمن در میهمانی‌ها یا جمع‌های خانوادگی نقش بسیار مهمی دارد. اگر اتاق نشیمن چیدمان متعادل و به دور از هرگونه بهم ریختگی و شلوغی باشد، نه تنها باعث زیبایی و چشم نوازی محیط می شود، بلکه محیطی آرامش بخشی را نیز ایجاد می کند. یکی از مهمترین نکات در مورد هر سبک تزئینی، ترکیب رنگ و نحوه چیدمان عناصر آن است. عناصری مانند فرش، مبلمان، پرده و روشنایی، اگر به درستی انتخاب شود، تأثیر شگفت انگیزی در دکوراسیون خواهد داشت.

 

نقش فرش در چیدمان

یکی از عناصر اصلی هر خانه فرش است. اگر طرح و رنگ فرش به صورت اصولی انتخاب شود، شور و نشاطی در دکوراسیون منزل ایجاد می‌کند. شما می‌توانید فرش را با پرده و یا مبلمان خود ست کنید. فرش‌های ایرانی که دارای نقش و نگارهای متنوعی هستند را می‌توان با کوسن یا والان‌ طرح‌دار نیز ست کرد.

 

ترکیب رنگ پرده‌ها و دکوراسیون

می‌توانید از برخی از رنگ‌های غالب دکوراسیون منزل برای پرده یا حتی مبلمان و فرش استفاده کنید. شاید این مهارت در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما با کمی صبر و چند نکته ساده باعث جذابیت بیشتر خانه شما خواهد شد. می‌توانید مبلمان با تناژ رنگی مختلف را در کنار پرده با همان تناژ رنگ ست کنید.

ست کردن مبلمان با پرده

 

ست کردن کوسن مبلمان با پرده‌ها

می‌توانید کوسن‌های مبلمان را با پرده ست کنید. توجه داشته باشید که برای این نوع ست‌ها، رنگ پرده‌ها باید کمی روشن‌تر از بالشتک‌ها باشد، تا اثر مورد انتظار را داشته باشد. شما همچنین می‌توانید کوسن‌های طرح دار را با والان‌های پرده در همان ترکیب رنگ تنظیم کنید.

 

طرح و بافت برای ست کردن مبلمان با پرده

اگر می‌خواهید یک دکوراسیون به سبک سلطنتی برای خانه خود انتخاب کنید، یا فضای صمیمی در محیط خانه خود داشته باشید. توصیه می‌شود از مبلمان و پرده‌های طرح‌دار استفاده کنید. می‌توانید طرح و بافت مبلمان را با والان یا پرده‌های طرح دار تنظیم کنید. با توجه به الگو بهتر است از رنگ‌های خنثی برای پرده استفاده کنید.

رنگ برای ست کردن مبلمان با پرده و فرش

اگر می‌خواهید فضای خانه آرامش بخش یا کلاسیک باشد، بهتر است برای ست کردن مبلمان با پرده یا فرش از ترکیب رنگ‌های گرم استفاده کنید.

اگر رنگ‌های روشن را برای دیوارها، سقف و مبلمان انتخاب کرده‌اید، بهتر است از تناژهای رنگی شاد برای روح بخشیدن به خانه استفاده کنید. با انتخاب کوسن، فرش و پرده با رنگ‌های مختلف شاد، جلوه‌ای زیبا با رنگ‌های متضاد به خانه ببخشید. به عنوان مثال، شما می‌توانید از ترکیب سفید و زرد یا سفید و صورتی برای پرده استفاده کنید، تا هم زیبا باشد و هم نور مستقیم خورشید به خانه وارد شود.

اگر می‌خواهید دکوراسیون دائمی داشته باشید بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند قهوه ای، بژ، کرم و … از رنگ‌های خنثی هستند. این رنگ‌ها علاوه بر آرامش بخش بودن، به راحتی با هر دکوراسیونی نیز قابل تنظیم هستند.

 

حرف آخر

داشتن خانه‌ای جذاب و شیک و انتخاب یک مجموعه بهتر از مبلمان، پرده و سایر عناصر باید نکاتی را رعایت کنید. برای ایجاد یک مجموعه زیبا باید قوانین ترکیب رنگ را بدانید. بهتر است رنگ مناسب خانه را انتخاب کنید، سپس سایر اجزای دکوراسیون را با آن تنظیم کنید. همچنین می‌توانید در قسمت فروشگاهی وب‌سایت مبلمان لونا که مبل‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود و مناسب هر نوع چیدمان است، بازدید کنید.

 

مدلهای جدید مبل لونا را در اینستاگرام نیز ببینید

3 دیدگاه در “ست کردن مبلمان با پرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *