دکوراسیون داخلی منزل

دیوار بالای مبل را چگونه خلاقانه تزئین کنیم؟!

دیوار بالای مبل را چگونه خلاقانه تزئین کنیم؟!

برای اینکه دیوار بالای مبل خانه را اصولی طراحی کنید در این مقاله با ما همراه باشید :

معمولا یکی از فضاهایی که جهت دکور کردن در منزل به آن توجه نمی‌شود، دیوار و فضای بالای مبل است. عمدتا تهیه لوازم اصلی و اساسی مانند مبل، میز، صندلی‌ها، تلویزیون و… در اولویت قرار می‌گیرند.

اولین قدم در چیدمان خانه پیدا کردن جای مناسب برای گذاشتن مبلمان است، معمولا در چینش مبلمان اول جای مبل های بزرگ را مشخص می کنند و سپس به سراغ مبل های تک نفره می‌روند. بعد از اینکه با چند بار جابه جا کردن وسایل چیدمان مورد نظر و مناسب خود را پیدا کردید، وقت نصب آیینه یا قاب عکس بر روی دیوار است.

یکی از بهترین محل ها برای نصب آیینه یا قاب عکس ها بالای مبل راحتی است. این مدل چیدمان به شکل دادن هارمونی مناسب در اجزای خانه کمک به سزایی می‌کند. اگر شما هم به دنبال تغییر چیدمان خانه و عوض کردن جای قاب عکس و آیینه هایتان هستید. خواندن این مقاله در مورد تزیین دیوار پشت کاناپه حتما به شما کمک خواهد کرد.

 

11 روش برای طراحی و تزئین دیوار بالای مبل

تخته چوبی و تابلو

بسیاری از افراد به دلایل مختلف حاضر به ایجاد چندین سوراخ مختلف بر روی دیوارشان نیستند. ممکن است شما  به نصب تابلوهای متعدد بر روی دیوار خانه تان علاقه داشته باشید، اما چون خانه متعلق به شما نیست از انجام این کار صرف نظر کنید. یکی از ایده های جذاب و در عین حال کاربردی برای نصب تابلو روی دیوار پشت کاناپه؛ استفاده از تخته چوبی است. یک تخته چوبی با مساحتی کمی بیشتر از مجموع مساحت تابلوهایتان را انتخاب کنید و به رنگ دلخواه در بیاورید. سپس با کمک میخ آن را به دیوار بکوبید و به راحتی هر تعداد تابلو که دلتان می‌خواهد بر روی آن نصب کنید. اینگونه با زدن تنها چهار میخ به دیوار می‌توانید هر چندتا تابلو که دلتان می خواهد روی دیوار داشته باشد.

دیوار بالای مبل را چگونه خلاقانه تزئین کنیم؟!

نصب آیینه و شلف

یکی از مکان های مناسب برای نصب تابلو یا آیینه، روی دیوار پشت بزرگترین مبل خانه است. مخصوصا اگر آن مبل در وسط دیوار جای داشته باشد. نصب آیینه بر روی دیوار پذیرایی یا اتاق نشیمن به بزرگتر دیده شدن خانه شما کمک می کند و به چینش شما عمق می دهد. شما می توانید آیینه ای را انتخاب کنید که مناسب سبک چیدمان و وسایل شما باشد. در فرهنگ ما خرید آیینه و شمعدان هنگام عروسی در بسیاری از خانواده ها مرسوم است، اما معمولا این آیینه و شمعدان باری اضافی در چیدمان منزل می شود.

با نصب یک شلف بر روی  دیوار بالای مبل، نصب آیینه در بالای آن و قرار دادن شمعدانی ها بر روی شلف هم دکوری زیبا دارید هم از دست کنسول بزرگ و جاگیر رهایی پیدا می کنید. البته روی شلف پایین آیینه هر چیزی که دلتان می خواهد را می توانید قرار دهید مانند یک ظرف کوچک تزیینی، مجسمه، گلدان و حتی کتاب هایی که مشغول خواندنشان هستید.

شلف دیواری

یکی از ایده های مناسب و هوشمندانه در دکوراسیون داخلی استفاده از شلف هاست. با نصب تنها یک شلف بر روی دیوار می توانید، دکوری متغیر داشته باشید. یک روز مجموعه ای از تابلوهای مورد علاقه تان با تم طبیعت، روز دیگر تابلوهای عکس کودکتان به مناسب زادروز تولدش. با داشتن یک شلف پشت کاناپه می توانید بی نهایت ایده برای دکوراسیون داشته باشد و به راحتی آن را عملی کنید.

دیوار یادگاری ها

اگر کاناپه را وسط دیوار قرار داده اید و یک دیوار خالی برای تزیین دارید، چه ایده ای بهتر از داشتن دیوار یادگاری در پشت کاناپه تان. از وسط دیوار شروع کنید و چند قاب عکس با عکس خودتان روی دیوار نصب کنید. اگر کارت پستالی دارید که به آن علاقه دارید، کنار تابلوها بچسبانید. حتی می توانید از ظروفی که برایتان با ارزش است هم در تزیین دیوار یادگاری استفاده کنید. انتخاب با شماست و در این سبک چیدمان محدودیتی وجود ندارد.

تخته سیاه

یکی از به روزترین ایده ها در تزیین دیوار پشت کاناپه نصب تخته سیاه یا وایت برد بر روی دیوار است. پس از نصب تخته می توانید برای زیبا تر شدن دیوار چند تابلو هم در کنار یا حتی بالای آن قرار دهید. با داشتن یک تخته برای یادداشت هم می توانید لیستی از وظایف مهم روزانه، خریدها و قرارها را جلو چشمتان یاداشت کنید. و هم به مناسبت روز ولنتاین یاداشتی عاشقانه برای همسر روی آن به جای بگذارید!

زیبایی در سادگی است

اگر به چیدمان های شلوغ علاقه ای ندارید یا تمایل دارید تنها یک میخ به دیوار بکوبید. چه ایده ای بهتر از نصب تابلوی نقاشی مورد علاقه تان بر روی دیوار پشت کاناپه. بهتر است رنگ زمینه نقاشی -یا اگر قاب دارد حداقل قاب آن- با رنگ دیوار در تضاد باشد. اینگونه با نصب تنها یک تابلو بر روی دیوار هم زیبایی و هنر را به چیدمان اضافه کرده اید و هم به خانه رنگ و روح داده اید.

کتابخانه تان را پشت کاناپه بگذارید

این ایده مخصوص خانه هایی است که دیوار بلند دارند. یا مخصوص دیواری که خالی است و تنها یک کاناپه یا نیمکت کوتاه جلوی آن قرار دارد. می‌توانید برای استفاده بهینه از فضا و البته زیباتر کردن دکوراسیون خانه از دیوار پشت کاناپه برای نصب کتابخانه استفاده کنید. حتی با ترکیب چینش کتاب و اشیای دکوری می توانید کتابخانه و دکور را همزمان و یکجا داشته باشید.

ساعت دیواری

یکی از مکان های مناسب برای نصب ساعت دیواری، دیوار خالی پشت کاناپه است. اگر چنین فضایی در خانه دارید می توانید از ساعت هایی استفاده کنید که هم بزرگ هستند و هم طرح های مدرن و امروزی دارند. مانند ساعت هایی که در رنگ آمیزیشان رنگ های گرم و زنده و شاد استفاده شده یا طرحی هندسی و رنگارنگ دارند.

استفاده از لوازم و الگوهای سبک وینتج

از دیگر روش‌های طراحی دیوار بالای مبل، استفاده از هنر وینتج است. استفاده از لوازمی به سبک کهنه‌کاری وینتج به فضای شما زیبایی خاصی می‌بخشد. برای مثال می‌توانید از یک پاراوان کهنه و قدیمی استفاده کنید. و یا آن را با رنگ به شکل کهنه‌کاری سبک وینتج درآورید.

پتینه‌کاری و کهنه کاری از جمله هنرهای جذاب و زیبایی به شمار می‌رود. که می‌توانید بر روی لوازم دکوری چوبی اجرا کنید و یک ظاهر کهنه و قدیمی به وسیله خود بدهید. بدین ترتیب هنر دست خود را در پشت مبل قرار داده و از زیبایی شگفت‌انگیز آن لذت ببرید.

تزیین سرتاسری دیوار

اگر دیوار خانه تان رنگ دلپذیری ندارد. یا اگر مدت طولانی از آخرین باری که آن را رنگ کرده اید می گذرد. و شما شرایط دوباره رنگ کردن آن را ندارید، می‌توانید از تابلوها و آیینه‌ها برای پوشاندن لکهای دیوار استفاده کنید. این مدل علاوه بر پوشاندن ضعف ها، دکور خانه شما را از یکنواختی در خواهد آورد و مدل هیجان انگیزی به آن خواهد داد. در این مدل دکوراسیون کافیست دو دیوار مجاور را انتخاب کنید. و کل فضای بالای کاناپه ها را با نصب تابلو و آیینه بپوشانید.

تعبیر پنجره روی دیوار

چه چیدمانی زیباتر و شاعرانه تر از نصب آیینه ای پنجره ای شکل و گذاشتن دو گلدان قرینه در دو سوی آن؟ اگر اتاق نشیمن شما کوچک است یا پنجره ای ندارد. می‌توانید پنجره خودتان را بسازید و آن را پشت کاناپه قرار دهید تا تصویری زیبا و رویایی به شما دهد. مطمئنا با دیدن هر روز خودتان در قاب این پنجره از دکور زیبای دیوار لذت خواهید برد.

طراحی و تزیین دیوار بالای مبل نکته مهمی در زیبایی دکوراسیون منزل است. که باید با ترکیبی از موارد اشاره شده در بالا آن را به درستی انجام دهید. تا دکوراسیون شیک و جذابی داشته باشید.

 

♥ انواع مبلمان راحتی در اینستاگرام مبل لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *