دکوراسیون داخلی منزل

مبلمان زرد انتخابی جسورانه برای دکوراسیون داخلی منزل

بنا بر تحقیقات انجام شده و روانشناسی رنگ‌ها، هر رنگ تاثیر خاصی روی رفتار و احساسات تمامی افراد می‌گذارد. برخی از رنگ‌ها نماد شور و نشاط بوده و به خوبی می‌توانند حس شادمانی را به فضا منتقل کنند. در مقابل برخی دیگر از رنگ‌ها مانند آبی، نماد آرامش بوده و برای محیط‌های پر استرس مناسب می‌باشند. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب مبلمان نیز رنگ‌ها تاثیر زیادی روی زیبایی و حس و حال فضا دارند. برخی از اغلب افراد ترجیح می‌دهند از رنگ‌های ساده و تکراری که همواره در مبل ها به کار می‌روند، استفاده کنند.

اما در این بین می‌توان افراد خاص پسند و با سلیقه‌های متفاوتی را یافت که عاشق رنگ‌های خاص مانند نارنجی، قرمز، زرد و … هستند. این رنگ‌ها اگر به خوبی با رنگ‌های مکمل شان ترکیب شوند، می‌توانند مانند سایر رنگ‌های مبلمان به خوبی در دکوراسیون منزل جای بگیرند. اما هنگامی که شما تمامی آنها را به‌ صورت زرد تک رنگ انتخاب کنید، باید در انتخاب رنگ دیگر وسایل و اجزای منزل دقت زیادی داشته باشید. چرا که زرد، رنگ سختی برای دکوراسیون می باشد اما اگر بتوانید آن را به خوبی با دیگر وسیله‌ها هماهنگ کنید، دکوراسیونی جذاب و منحصر به فردی خواهید داشت.

استفاده از رنگ زرد برای دکوراسیون داخلی منزل

رنگ زرد تاثیر و حسی مثبت، همراه با شور و نشاط را در افراد ایجاد کرده و همین نیز می‌تواند زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار دهد. هر چقد هم که خسته و ناراحت از سر کار برگردید، به محض اینکه چشم تان به مبلمان زرد رنگ بیوفتد به طور ناخودآگاه در درونتان حس شادابی و خوشحالی ایجاد می‌شود. برای این که از رنگ زرد برای مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید، قرار نیست که همواره زرد را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید.

استفاده از یک یا چند صندلی زرد رنگ در کنار رنگ‌های مکمل و یا میزهای جلو مبلی به رنگ زرد، می‌تواند همان حس و حال و انرژی را منتقل کند. اگر جز افرادی هستید که به رنگ زرد و تاثیرات آن علاقه‌ی خاصی دارید، حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نحوه دکوراسیون مبل های زرد بیشتر آشنا کنیم.

مبلمان زرد

استفاده از مبلمان زرد در دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان تاثیر و نقش اساسی در دکوراسیون داخلی منزل دارد. چراکه بیشتر فضای منزل را مبل‌ها تشکیل داده و رنگ آن‌ها نیز تاثیر زیادی روی فضا می‌گذارد. به لحاظ علمی رنگ‌ها اولین چیزی هستند که به هنگام مواجهه با هر وسیله‌ای افراد به آن توجه خاصی دارند. یعنی می توان گفت با نگاه کردن به رنگ مبلمان، می‌توانید شور و نشاط و یا استرس را دریافت کنید. اگر می‌خواهید فضای منزل خود را با شور و نشاط جلوه دهید، استفاده کردن از مبلمان به رنگ زرد انتخاب خوبی برای شما می‌باشد. همانطور که گفتیم شما مجبور به استفاده از رنگ زرد برای همه ی آن ها نبوده و می‌توانید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید.

علاوه بر آن، استفاده از تک صندلی‌هایی به رنگ زرد در کنار آن ها  نیز می‌تواند همان حس و حال را به اطراف منتقل کند. این رنگ طیف‌های متنوعی مانند بژ، لیمویی، خردلی و … دارد که همگی برای مبلمانی زیبا و شیک مناسب هستند. وقتی تصمیم به استفاده از مبلمان زرد رنگ گرفته‌اید، باید با سختی‌های چیدمان و هماهنگ کردن آن‌ها با سایر وسیله‌های منزل نیز روبرو شوید چرا که زرد جز رنگ‌های خاص بوده و به راحتی با هر رنگ و وسیله‌ای ست نمی‌شود. در ادامه به بررسی روش‌های ست کردن مبلمان زرد رنگ با دکوراسیون داخلی منزل می‌پردازیم.

از میزهای مختلف برای کامل کردن رنگ زرد استفاده کنید

میزهای عسلی و جلو مبلی می‌توانند ترکیب خوبی برای مبل‌های زرد رنگ باشند. برای اینکه بتوانید این دو وسیله را در کنار یکدیگر به خوبی هماهنگ کنید، می‌توانید از میزهای استیل و به رنگ نقره‌ای در جلوی مبلمان استفاده کنید.

مبل زرد

از دکوری‌هایی متناسب با رنگ زرد استفاده کنید

برای اینکه مبلمان زرد رنگ شما زیاد در چشم نبوده و باعث اذیت نشوند، می‌توانید از دکوری‌هایی مانند ساعت دیواری، گلدان‌های زیبا، آینه کنسول و … در کنار مبل‌ها استفاده کنید.

نوع و شکل مبلمان زرد رنگ را بصورت اصولی انتخاب کنید

وقتی تصمیم به استفاده از رنگ زرد می‌گیرد، باید به نوع و شکل مبلمان خود توجه زیادی داشته باشید. به عنوان مثال به هیچ عنوان از مبل های کلاسیک و سلطنتی به رنگ زرد خالی استفاده نکنید چرا که نوع کلاسیک به دلیل داشتن ابعادی بزرگ، باعث ایجاد فضا و جلوه ی بدی در دکوراسیون داخلی منزل می‌شوند. در مقابل استفاده از مبلمان راحتی و یا ال شکل زرد رنگ، می‌تواند دکوراسیون داخلی را مدرن و جذاب نشان دهد.

مبلمان زرد

استفاده از رنگ‌های تک رنگ در کنار مبل زرد

برای اینکه دکوراسیون زرد رنگ خود را شیک و جذاب نشان دهید، حتماً از مبل و یا صندلی‌های تک رنگ مانند بنفش، آبی، سبز یشمی و … استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ آبی همانطور که می‌دانید نماد و نشانه‌ی آرامش بوده و می‌تواند مکمل خوبی برای رنگ‌های پر شور و نشاط مانند زرد باشد. به جز صندلی‌ها، استفاده کردن از کوسن، فرش، پرده و … در رنگ‌های مکمل رنگ زرد مانند آبی، یشمی، بنفش و … باعث مدرن و خاص دیده شدن دکوراسیون داخلی منزل می‌شود.

آیا استفاده کردن از مبلمان زرد در محیط‌های اداری کار درستی است؟

تا به اینجا کاربرد مبل‌های زرد رنگ در منزل را مورد بررسی قرار دادیم اما همانطور که می‌دانید مبل‌ها فقط در خانه کاربرد نداشته و از آن‌ها در محیط‌های اداری و دیگر مکان‌ها نیز استفاده می‌شود. در مکان‌هایی مانند مطب دکتر، شرکت‌های خصوصی و … در صورتیکه که رنگ سازمانی مکان مورد نظر از طیف‌های رنگ زرد باشد، استفاده از مبلمانی به این رنگ هیچ گونه مانعی ندارد ولی در محیط‌های اداری و دولتی اغلب باید از رنگ‌های خنثی و ملایم استفاده کرد.

 

انواع رنگهای مبلمان راحتی در اینستاگرام مبل لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *