دکوراسیون داخلی منزل

مبلمان طوسی با چه رنگ هایی در دکوراسیون داخلی هماهنگ می شود؟

مبل طوسی و سفید

استفاده کردن از مبلمانی با رنگ‌های زیبا مانند طوسی می‌تواند جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی را دو چندان کند. تمامی رنگ‌ها اغلب به دو بخش سرد و گرم تقسیم بندی می‌شوند. در این بین رنگ‌های خنثی نیز وجو دارند که جز رنگ‌های سرد به شمار می‌آیند که هر کس می‌تواند بنابه سلیقه‌ی شخصی و سبک منزل خود، از هر کدام استفاده کند.

به عنوان مثال رنگ‌هایی خنثی مانند طوسی، سفید، خاکستری، مشکی و … از جمله رایج‌ترین رنگ‌ها در مبلمان می‌باشند که به دلیل راحتی در هماهنگ شدن با دکوراسیون داخلی، اغلب افراد ترجیح می‌دهند از این رنگ‌ها استفاده کنند. در بین این رنگ‌ها مبلمان طوسی به دلیل اینکه حس آرامش و نشاط خاصی را به خانه منتقل می‌کنند، طرفداران زیادی دارند. علاوه بر آن این رنگ نسبت به سایر رنگ‌های خنثی، قابلیت هماهنگ شدن با بقیه رنگ‌ها را داشته و در کنار آن حتی می‌توانید از رنگ‌های گرم و شاد نیز استفاده کنید.

مبلمان طوسی

مبل‌هایی به رنگ طوسی جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون داخلی منزل داشته و علاوه بر منزل، در بسیاری از مکان‌های اداری و محیط‌های کاری نیز از آن‌ها استفاده می‌شود. مبلمان طوسی جز مبل‌هایی هستند که اگر بتوانید آن‌ها را به خوبی با رنگ ‌های دیگر ترکیب کنید، می‌توانند فضایی لوکس و جذاب ایجاد کنند. البته توجه کنید که این رنگ به تنهایی کاربرد زیادی نداشته و می‌تواند محیط خانه‌ی شما را بی روح و بی انرژی جلوه دهد.

طوسی به شما اجازه می‌دهد که بتوانید از رنگ‌های تضاد در کنار هم به خوبی استفاده کرده و دکوراسیون داخلی زیبایی داشته باشید. البته برای افرادی که در خانه بچه‌های کوچک و یا حیوانات خانگی دارند، استفاده از مبلمان طوسی روشن توصیه نشده و این گونه افراد بهتر است که از طوسی تیره برای مبل‌های خود استفاده کنند. به هر حال استفاده از تمام طیف‌های رنگ طوسی برای مبلمان منزل مناسب بوده و می‌تواند موجب جذاب‌تر شدن دکوراسیون داخلی شود.

مبلمان طوسی

روانشناسی رنگ طوسی در مبلمان

رنگ طوسی در روانشناسی در دسته‌ی رنگ‌های ملایم و خنثی قرار گرفته و رنگی آرامش بخش می‌باشد. این رنگ با وجود خنثی بودنش به هیچ عنوان خسته کننده نبوده و در ترکیب با رنگ‌های دیگر، می‌تواند شور و نشاط خاصی را به فضا انتقال دهد. پس اگر قصد انتخاب مبل‌های طوسی برای منزل خود دارید، به هیچ عنوان از تصمیم خود منصرف نشده و تنها به دنبال رنگ‌هایی زیبا برای ترکیب با این رنگ باشید.

چگونه مبل طوسی را با دکوراسیون داخلی ست کنیم؟

اگر تازه عروس هستید و یا قصد خرید جهیزیه برای منزل خود دارید، توصیه می‌کنیم در ابتدا رنگ مبل‌ها را مشخص کرده و سپس سایر دکوراسیون را با آن‌ها هماهنگ کنید. در این صورت بهتر می‌توانید در کنار انتخاب مبلمان با رنگ دلخواه، دیگر وسیله‌ها را نیز با آن‌ها ست کنید. اما اگر قصد تعویض مبل‌های خود را داشته و حتماً ترجیح می‌دهید که از رنگ طوسی استفاده کنید، بهتر است مبل طوسی خود را با سایر وسیله‌های دکوراسیون داخلی هماهنگ کنید.

ترکیب مبل طوسی با بنفش

هماهنگ کردن مبلمان طوسی با فرش و پرده ها

مبل‌های طوسی علاوه بر اینکه باید با دیگر مبل‌های رنگی ست شوند، هماهنگی آن‌ها با سایر اجزای دکوراسیون داخلی نیز مهم بوده و در زیبایی کلی خانه‌ی شما اثرگذار می‌باشد. یکی از روش‌های تاثیرگذار و کاربردی در ست کردن مبلمان طوسی با دکوراسیون داخلی منزل، ست کردن مبل‌ها با پرده‌ها و یا فرش می‌‌باشد.

پس از اینکه توانستید یک رنگ زیبا در کنار طوسی برای مبل‌های خود انتخاب کنید، نوبت به هماهنگ کردن آن با پرد‌ه‌ها و فرش می‌رسد. سعی کنید که از رنگ‌های ملایم برای پرد‌ه‌های خود استفاده کرده و ترکیب رنگ فرش خود را نیز به نحوی انتخاب کنید که با رنگ طوسی هماهنگی داشته باشد.

ترکیب مبلمان طوسی با سایر مبلمان رنگی

همانطور که گفتیم استفاده کردن از مبلمانی که تمامی مبل‌ها و صندلی‌های آن‌ها طوسی هستند، می‌تواند تاثیر منفی روی دکوراسیون داخلی منزل داشته باشد. حتی اگر اصرار بر استفاده از مبلمانی که بطور کامل طوسی هستند دارید، سعی کنید بر روی آن‌ها کوسن‌های رنگی قرار دهید.

بهترین راه، ترکیب طوسی با سایر رنگ‌های مکمل و یا تضاد آن می‌باشد. امروزه طراحان مبل‌ها و دکوراسیون منزل با پی بردن به این موضوع، همواره مبلمان طوسی را در ترکیب با رنگ‌های دیگر طراحی می‌کنند. در ادامه به بررسی چند ترکیب رنگ زیبا با مبلمان طوسی می‌پردازیم.

مبل طوسی با صندلی بنفش

ترکیب مبل طوسی با مبل بنفش

به جرات می‌توان گفت بهترین ترکیب که میتوان با رنگ طوسی برای مبل‌ها انتخاب کرد، بنفش می‌باشد. این دو رنگ در کنار هم ترکیبی فوق العاده ایجاد کرده و سبب لوکس و مدرن دیده شدن دکوراسیون داخلی می‌شوند. برای مبل‌های طوسی و بنفش می‌توانید از کوسن‌های تک رنگ بنفش استفاده کنید.

ترکیب مبل طوسی با مبلمان صورتی و یا کالباسی

یکی دیگر از رنگ‌هایی که می‌تواند با طوسی ست شده و فضای آرامی را ایجاد کند، رنگ صورتی و یا کالباسی می‌باشد. صورتی پر رنگ و یا کالباسی هر دو می‌توانند به راحتی با مبل طوسی ست شده و خانه‌ی شما را بزرگتر نشان دهند. حتی می‌توانید از پرد‌ه‌هایی به رنگ کالباسی و طوسی و یا صورتی ملایم و سفید برای هماهنگ شدن با این مبل‌ها استفاده کنید.

ترکیب مبل‌های طوسی با مبلهای سفید

ترکیب دو رنگ سفید و طوسی در کنار هم برای منازلی با متراژ پایین مناسب می‌باشد. چرا که باعث روشن شدن فضا و بزرگتر دیده شدن منزل می‌شوند. اما به دلیل ملایم بودن هر دو رنگ، فضای منزل بی روح شده و باید برای شور و نشاط بخشیدن به آن، از رنگ سوم برای کوسن‌ها و یا صندلی‌ها استفاده کنید.

ترکیب مبلهای طوسی تیره با قرمز

همانطور که میدانید رنگ طوسی دارای چند طیف مختلف از جمله طوسی خیلی روشن، ملایم و تیره می‌باشد. که برای ست کردن هر کدام، به رنگ‌های متفاوتی نیاز دارید. برای مبلمان طوسی تیره استفاده کردن از رنگ‌های ملایم و خنثی ایده‌ی خوبی نبوده و قرمز بهترین رنگ برای ترکیب با آن می‌باشد.

 

قیمت مبل راحتی در اینستاگرام مبل لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *