دکوراسیون داخلی منزل

معرفی انواع مبلمان منزل و تاریخچه مبلمان در جهان

مبلمان منزل

مبلمان منزل یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی است. در بیشتر خانه ها در سراسر جهان مبلمان وجود دارد. مبل به نقطه کانونی هر دکوراسیون تبدیل شده است، به طوری که به محض ورود به هر خانه‌ای مورد توجه قرار می‌گیرد. مبلمان منزل چستر، کلاسیک، راحتی و سلطنتی باید در کنار زیبایی که به خانه می‌بخشد، بسیار راحت باشد. ما زمان زیادی را بر روی مبلمان صرف می‌کنیم، هم برای استراحت و تماشای تلویزیون و هم برای کلاسهای خانوادگی. بنابراین مبلمان منزل باید به صورت استاندارد طراحی و تولید شود تا از بیماری‌هایی مانند آرتروز و دیسک در آینده جلوگیری کند. در این مقاله ما در گروه تولید مبلمان لونا قصد داریم از به مطالبی مانند مبلمان منزل چیست؟ تاریخچه مبلمان منزل چیست؟ انواع مبلمان کدامند؟ بپردازیم و اطلاعات بیشتری در مورد مبلمان منزل به شما بدهیم.

 

تاریخچه مبلمان منزل:

  • چه کسی اولین مبلمان منزل را ساخته است؟
  • تاریخچه و مبدا مبلمان در مصر
  • تاریخچه مبلمان منزل در ایران
  • تاریخچه مبلمان در یونان

 

چه کسی اولین مبلمان منزل را ساخته است؟

اولین نمونه مبل متعلق به دوران پارینه سنگی است. با کاوش در مناطقی از اسکاتلند خانه‌هایی با قدمت حدود 5200 سال پیش کشف شده است. در این خانه‌ها آثاری از مبلمان و تخت های سنگی دیده می‌شد.

 

تاریخچه و مبدا مبلمان در مصر

تاریخچه مبلمان منزل در مصر به حدود 2000 تا 3000 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد. در نقاشی‌های یافت شده از این دوره، توت انخ امون جوانترین فرعون مصر در کنار مبلمان با تزئینات طلا است. در دوران باستان، مبلمان در خانه های اشرافی و کاخ های مصر یافت می‌شد. مبل های مصری بیشتر از چوب با تزئینات طلا ساخته می‌شوند. مبلمان مصری هنوز هم یک سبک خاص در صنعت مبلمان است.

مصر یکی از پیشگامان تولید مبلمان بوده است. با این وجود نتوانسته سهم زیادی در تولید و صادرات مبلمان در بازارهای جهانی بدست آورد.

مبلمان مصری

 

تاریخچه مبلمان منزل در ایران

آثار و اسناد به جا مانده از فرهنگ باستان ایران نشان می‌دهد که مبلمان از هزاران سال پیش مورد استفاده ایرانیان بوده است. یکی از اولین نمونه مبلمان یافت شده نوعی صندلی است. این صندلی تقریباً به شکل چهار پا است. این صندلی در کاوش‌های باستان شناسی در حوالی تپه چشمه علی در جنوب شرقی تهران و حوالی شهر ری پیدا شده است. این صندلی متعلق به نیمه دوم هزاره ششم قبل از میلاد است. از خشت و ماسه و کاه ساخته شده و دارای پوشش قرمز است. این اثر باستانی در موزه ملی ایران نگهداری می شود.

 

تاریخچه مبلمان در یونان

خاستگاه صنعت مبلمان در اروپا، به ویژه در یونان، به 2000 تا 3000 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد. اولین مبلمان در یونان جعبه‌ای شکل بود. از این مبل‌ها هم به عنوان صندوقچه و هم برای نشستن استفاده می‌شد. مبلمان یونانی از چوب ساخته شده و سپس با چوبهای گرانبها مانند آبنوس و چوب افرا یا عاج، پوسته لاک پشت، طلا و سایر عناصر تزئین شده است. مبلمان در یونان باستان به طبقه خاصی از جمله پادشاهان و اشراف متعلق بود. همه این موارد را می‌توان در کتیبه‌ها و تابلو‌های نقاشی و مجسمه‌های به جا مانده از آن دوران مشاهده کرد.

مبلمان منزل لونا

مبلمان منزل لونا

 

انواع مبلمان منزل:

  • مبل راحتی
  • مبل کلاسیک
  • مبل سلطنتی
  • مبل چستر

 

مبل راحتی

مبلمان راحت سبکی از مبلمان منزل است. مبل راحتی دارای دو نوع است. مبل کاملاً راحت که جنبه شخصی دارد و برای استراحت استفاده می‌شود. و دیگری مبل نیمه راحتی که علاوه بر راحت بودن تا حدودی جنبه رسمی دارد و می‌تواند برای مهمانی‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. به دلیل کاربرد این سبک از مبل‌ها، مبلمان راحتی بیشتر براساس اصول ارگونومی و استانداردهای بدن انسان طراحی می‌شوند. تا زمانی که از آنها استفاده می‌کنید، می‌توانید خستگی روزانه را برطرف کرده و احساس آرامش و راحتی داشته باشید. مبل راحتی در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود.

مبل راحتی

 

مبلمان کلاسیک

کلاسیک در لغت به معنای هر شی یا چیزی است که می‌تواند به عنوان الگو و سر مشق مورد استفاده قرار گیرد. مبلمان کلاسیک همانطور که از نام آن پیداست محبوب‌ترین مبلمان از قرن‌ها گذشته تا به امروز بوده است. مبل کلاسیک از راحتی مبل راحتی و چستر و زیبایی و شکوه مبل سلطنتی برخوردار است.

از مبل کلاسیک در سبک های طراحی دکوراسیون کلاسیک و نئو کلاسیک استفاده می‌شود. سبک طراحی داخلی کلاسیک سبکی اصیل و زیبا است. که در آن اشیا و عناصر خانه طبق اصول و نظم خاصی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. این مبلمان زیبا نتیجه ترکیبی زیبا و کاربردی از پارچه و چوب است. در این مبل قطعات چوبی بیشتر به رنگ‌های طلایی یا قهوه با منبت کاری و کنده کاری‌های ظریف و زیبا است. مبل کلاسیک یکی از باشکوه ترین مبل‌هایی است که طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان دارد.

مبلمان کلاسیک

 

مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی همانطور که از نام آن پیداست برای خانه‌های بزرگ و سبک زندگی سلطنتی مناسب است. این مبل با رنگ‌های طلایی و کرمی است. پایه‌ها، دستگیره‌ها و تاج‌های پر نقش و نگار از زیبایی و چشم نوازی برخوردار است. منبت و کنده کاری مبل سلطنتی با دست و توسط افراد ماهر و با تجربه و به صورت کاملا منظم و دقیق انجام می‌شود. مبل استیل یکی از مبلمان پر زرق و برق خانه است که زیبایی و شکوه چشم نوازی را به محیط خانه می‌بخشد.

مبلمان سلطنتی

 

مبلمان چستر

مبل چستر در فرهنگ لغت آکسفورد به معنی “مبل با دسته و پشتی پهن، ارتفاع کم و متمایل به عقب” است. همچنین نکته دیگری که در این فرهنگ‌نامه به آن اشاره‌شده لمسه کاری این مبل است. لمسه همان برجستگی و فرو رفتگی‌های روی مبل است. در بعضی از مبل‌های چستر، این لمسه ها با یک دکمه روی مبلمان کار می‌شوند. که باعث می‌شود مبل جلوه‌ای خاص و جذاب داشته باشد.

 

 

مبلمان اداری

مبلمان اداری مجموعه‌ای از میزها، صندلی‌های اداری، مبل‌ها، پارتیشن‌ها، فایل‌ها و … است. مبلمان اداری در اتاق انتظار، اتاق اداری، اتاق کنفرانس و سایر مکان‌های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادارات و مکان‌های تجاری به طور کلی از دو نوع سبک مبل استفاده می‌شود. سبک مبل راحتی و سبک مبل کلاسیک.

در ادارات و اماکن تجاری معمولاً از مبل چستر، مبل‌های کلاسیک و مبل‌های راحتی برای سالن‌های انتظار یا هر قسمت دیگری استفاده می‌شود.

مبلمان لونا دارای بهترین طرح‌ها و بالاترین کیفیت مبلمان برای فضاهای اداری و محیط خانه است. انواع مدل‌های مبلمان را می‌توانید در سایت مبلمان لونا مشاهده کنید. و در صورت انتخاب اقدام به ثبت سفارش نمایید.

 

سخن آخر

امروزه مبلمان به بخشی از فرهنگ و هنر یک ملت و به عنصری از زیبایی در هر خانه‌ای تبدیل شده است. مبلمان عنصری از آرامش و آسایش در هر مکان است. به طوری که هر روز شاهد افزایش طرح‌ها و مدلهای مبلمان منزل با ایده‌های مختلف هستیم. مبلمان منزل یکی از مهمترین و اساسی ترین قسمتهای طراحی داخلی است. انتخاب مناسب و درست می‌تواند کمک زیادی به راحتی و آرامش اعضای خانواده و زیبایی و شکوه خانه کند.

فروشگاه اینترنتی مبلمان لونا دارای انواع مدل‌های مبلمان منزل از جمله مبل چستر، مبل راحتی و مبل کلاسیک است. با چند کلیک می‌توانید به راحتی این مبلمان را مشاهده و مقایسه کنید. مبلمان مورد نظر را با بهترین قیمت و از تولید کننده خریداری کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید و از مدلهای جدیدمون باخیر بشید و ببینید

1 دیدگاه در “معرفی انواع مبلمان منزل و تاریخچه مبلمان در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *