مبل چستر

تاریخچه مبلمان چستر

واژه چستر ریشه انگلیسی دارد، و برای اولین بار در اوایل دهه 1800 میلادی درکشور انگلستان به کار برده شد. شخصی به نام لرد فیلیپ هوپ که نویسنده و طراح مد بود در اوایل دهه 1800 برای اولین بار مبلمانی چرمی، با رویه دکمه کاری شده طراحی کرد که بسیار شبیه مبلمان چستر امروزی بوده است. مبلمان چستر را ابتدا نزد افراد اشرافی معروف و محبوب شد؛ به طوری که افرادی همچون ملکه ویکتوریا از آن استفاده می کردند؛ سپس کم کم به مبلمانی پرطرفدار در سراسر دنیا تبدیل شد.

طراحی و مشخصه های مبلمان چستر

مبلمان چستر یکی از لوکس ترین و مدرن ترین مبلمان ها است که از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است و میتوان در هر نوع دکوراسیون و هر نوع محیط از جمله منزل، اداری، هتل و هر جای دیگر از آن بهره برد. مبلمان چستر یکی از راحت ترین و با دوام ترین مبلمان های موجود است؛ که لمسه کاری های موجود در آن نه تنها باعث طرحی منظم و زیبا در مبلمان چستر می شود بلکه راحتی و آرامش افزونی را برای کاربر در هنگام استفاده از مبلمان به ارمغان می آورد.
طراحان مبلمان در طراحی و ساخت نمونه برای مبلمان چستر نکاتی را رعایت می کنند که علاوه بر زیبایی و شکوه مبلمان باعث راحتی محصول نیز می شود؛ یکی از این نکات، طراحی مبلمان چستر براساس اصول ارگونومی و داده های انسانی است تا هنگام استفاده از مبلمان بدن در راحت ترین حالت ممکن قرار بگیرد. نکته دیگر زیبایی بصری مبلمان و جلوه ای است که مبلمان به محیط می دهد. کارخانه تولیدی مبلمان لونا در تلاش است تا مبلمان هایی را براساس سبک آخرین ژورنال ها و طرح های موجود در دنیا طراحی و به مرحله اجرا درآورد تا مورد رضایت مشتریان باشد، و شکوه و جلوه ویژه ای به دکوراسیون های منازل شما هموطنان گرامی بدهد.

مبل چستر
یکی از مشخصات بارزی که در طراحی و ساخت مبلمان چستر به چشم می خورد لمسه دوزی های موجود درتکیه گاه و دسته های آن با دکمه است که این فرو رفتگی و برجستگی باید به صورت منظم و کاملا قرینه باشد تا زیبایی چشم نواز خود را به نمایش بگذارد. مشخصه دیگر مبلمان چستر تکیه گاه کوتاه نسبت به مبلمان استیل، کلاسیک و راحتی است، و همین طور از مشخصه های مبلمان چستر دسته های پهن مبلمان است که راحتی بیشتر را نسبت به دسته های چوبی و سفت دارد و باعث راحتی بیشتر کاربر می شود.

پارچه مورد استفاده در مبلمان چستر

مبلمان چستر عمدتا با روکش های چرم تولید می شوند. که باعث شکوه و زیبایی منحصر به فرد دکوراسیون و مبلمان می شود؛ ولی با این حال قیمت بسیار بالاتری نسبت به بقیه روکش ها و پارچه های مبلمان دارد. امروزه پارچه های متنوع و زیبایی در بازار وجود دارد از جمله پارچه های نخی، پلی استر، مخمل و انواع پارچه های مشابه چرم که زیبایی و حس پارچه های چرمی را دارند و دارای کیفیت بسیار زیادی هستند. از جمله محبوب ترین این پارچه های، پارچه ملیتا، مایا، اروس و غیره می باشد.

رنگ و سبک دکوراسیون مناسب برای مبلمان چستر

با اینکه زمان طراحی و ساخت مبلمان چستر به حدود سال 1800 میلادی و اروپا برمی گردد، ولی به دلیل طراحی چشم نوازی که دارد با هر سبک دکوراسیون و هر فضایی هارمونی زیبایی را ایجاد می کند.طراحی دکوراسیون ارتباط مستقیمی به تم رنگها و چینش مبلمان که جز بزرگ ترین و تاثیر گذارترین اشیا در دکوراسیون است، دارد. بنابراین مبلمان چستر را به دلیل نوع خاص طراحی می توان فقط با انتخاب جنس پارچه و رنگ مناسب خود، در هر نوع سبک دکوراسیون استفاده نمود.
برای دکوراسیون های مدرن که سبکی است که گویای سادگی و در عین حال زیبایی اشیا و محیط می باشد،می توان از مبلمان هایی به رنگ سفید و یا طوسی به کوسن های با رنگ متفاوت و جذاب استفاده نمود. از مبلمان چستر برای دکوراسیون های اشرافی و سلطنتی نیز می توان استفاده نمود، تم رنگی استفاده شده در این سبک دکوراسیون برای مبلمان چستر بهتر است از پارچه های مخمل تیره رنگ و با قسمت های طلایی در تزئینات مبلمان مانند قسمت های چوبی آن باشد استفاده کرد که باعث ایجاد شکوه و جلوه زیبای منزل می
شود.
طراحی مبل چستر به گونه ای است که برای دکوراسیون هایی به سبک کلاسیک نیز می توان استفاده نمود، برای این نوع از دکوراسیون از مبلمان چستر با روکش چرم و یا مشابه چرم استفاده می شود.
در مبل های چستر عموماً از دو کاناپه سه نفره در کنار دو مبل تکی یک سرویس هشت نفره می توان بهره گرفت که شما می توانید با توجه به فضای محیط تعداد آن را افزایش دهید.

مبل چستر
نکات خرید مبلمان

برای خرید هوشمندانه مبلمان چستر باید همواره نکاتی را مد نظر قرار داد که به شرح زیر است:
کلاف و اسکلت مبلمان
کلاف و اسکلت اصلی ترین جز مبلمان است که باید توجه ویژه ای به آن کرد. به طور عمده کلاف و اسکلت مبلمان از جنس چوب و یا تلفیق چوب و فلز می باشد. در خرید مبلمان باید به جنس چوب و یا جنس فلز مورد استفاده و نحوه اتصال آنها به یکدیگر توجه نمود زیرا جنس بی کیفیت در مرور زمان دچار شکستگی می شود و یا اتصالات بی کیفیت در مرور زمان باعث ایجاد صداهای جیر جیر و گوش خراش در مبلمان می شود؛ اسکلت و کلاف بی کیفیت در هنگام تعمیر هزینه هنگفتی را بر دوش خریدار قرار می دهد.

مبلمان استاندار

قبل از خریداری مبلمان حتما روی آن بنشینید و مطمئن شوید که مبلمان مورد نظر از اندازه های استاندارد بدن انسان به اصطلاح اصول اگونومیکی پیروی می کند یا خیر. مبل استاندارد مبلی است که همه نواحی بدن ازجمله کمر، قسمتی از گردن را پوشش می دهد و هنگام استفاده از آن بدن در راحت ترین حالت ممکن قرار گیرد و باعث آرامش و راحتی کاربر گردد. اگر مبلمان غیر استاندارد باشد در دراز مدت ممکن است باعث بروز بیماری هایی همچون آرتروز، دیسک کمر و حتی دیسک گردن گردد.
فضا محل قرار گیری مبلمان مورد دیگری که باید به آن توجه کرد فضای قرارگیری مبلمان در منزل است. اگر قصد دارید فضای کمی در
اختیار مبلمان قرار دهید بهتر است از مدل های کوچک و کم جای مبلمان چستر استفاده کنید.

پارچه بکار رفته در مبلمان چستر

کیفیت پارچه و تناسب رنگ پارچه مبلمان با فضای مورد استفاده مورد دیگری است که باید به آن توجه کرد. در هنگام خرید مبلمان باید توجه داشته باشید که پارچه مبلمان باکیفیت و ضخیم باشد، تا هنگام استفاده چروک نشود و در طولانی مدت آسیب نبیند. و همچنین با توجه به فضای مورد استفاده انتخاب کنید، برای مثال اگر شما فرزند کوچک دارید بهتر است از رنگ های روشن مانند سفید انتخاب نکنید و از پارچه هایی که شست وشو آن راحت است مانند پارچه های نانو انتخاب کنید.

و در آخر مبلمانی را انخاب کنید که دارای ضمانت نامه باشد و همچنین خدمات پس از فروش داشته باشد.

نحوه نگه داری مبلمان چستر

  •  مبلمان را باید در سطح صاف و خشک قرار گیرید
  •  در هنگام جا به جایی مبلمان از کشیدن آن بر روی زمین خودداری کنید
  •  مبلمان را در مکانی دور از نور مستقیم خورشید قرار گیرد
  •  مبلمان را در کنار وسایلی همچون بخاری و کولر قرار ندهید
  •  گاهی اوقات درز های و فرو رفتگی ها و برجستگی های مبلمان را به وسیله جارو های کوچک تمیزکنید
  •  از قرار دادن اجسام تیز و برنده مانند چاقو در روی مبلمان به ویژه مبلمان های چرمی پرهیز کنید
  •  برای شست و شو مبلمان از مواد شیمایی همچون سفید کننده، لکه بر و … استفاده نکنید
  •  کوسن ها و بالش های مبلمان را در صورت امکان با آب 30 درجه و به صورت یکجا شست و شو دهید،تا دچار تغییر رنگ نشوند
اشتراک گذاری

مبل چستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به واتساپ
1
سوالی دارید؟
lunasofa
به مبل لونا خوش آمدید
پشتیبانی آنلاین در خدمت شماست.