مبل چستر

مبل چستر ترک چیست؟ و از کجا بخریم؟

مبل چستر ترک

مبل‌ها از تنوع زیادی برخوردار هستند؛ و در انواع مختلف تولید می‌شوند. نمونه‌هایی مانند مبل راحتی، مبل سلطنتی، مبل کلاسیک و مبل چستر ترک. یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مبلمان، مبل چستر است. مبل چستر مانند همه مبل‌های دیگر در مدل‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شود. مبل‌های چستر به دلیل طراحی، ساختار و فرم‌هایشان نام خاص خود را گرفته‌اند.

خرید این مبلمان شیک ترک از فروشگاه مبل لونا

برخی از محبوب‌ترین مدل‌های مبل چستر:

 • مبل چستر ترک
 • مبل چستر فرانسوی
 • مبل چستر شزلون
 • مبل چستر کلاسیک
 • مبل چستر قایقی
 • مبل چستر L
 • مبل تختخواب‌شو راحتی چستر

در این مقاله قصد داریم مبل چستر ترک را معرفی کنیم. و سؤالاتی مانند مبل چستر ترک چیست؟ طراحی مبل چستر ترک چه گونه است؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟ مبل چستر ترک چه مزایا و معایبی دارد؟ را پاسخ دهیم.

 

مبل چستر ترک

 

تاریخچه مبل چستر

مبلمان چستر ابتدا توسط نویسنده و اشراف انگلیسی طراحی و ساخته شد. سپس طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جلب کرد. امروزه، بیشتر کشورهای پیشرو در تولید مبلمان، به‌ویژه مبلمان چستر، طرح‌ها و مدل‌های خاص خود را دارند. بنابراین برخی مدل از مبل‌ها با عنوان کشور تولیدکننده شناخته می‌شود.

در این میان، مدل‌ها و طرح‌های مبل ترک به دلیل نوع خاص و باشکوه طراحی و کیفیت بالای مواد استفاده ‌شده، طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان دارد.

مبل چستر ترکیه

 

مبل چستر ترک چیست؟

امروزه مبلمان جلوه‌ای از هنر و زیبایی و زینت بخش اکثر منازل ما است. و به یکی از اصلی‌ترین اجزا و نقطه کانونی اکثر دکوراسیون‌ها مبدل گشته است؛ بنابراین باید با دقت و وسواس خاصی انتخاب شود.

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مبل چستر، مبل ترکیه‌ای یا اصطلاحاً مبل چستر ترکی است. این مدل از مبلمان بسیار شیک و محبوب است. مبل ترک از طرح‌های ایتالیایی الهام گرفته شده است.

امروزه کیفیت و زیبایی طرح‌ها و نقش‌های مبلمان ترکی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. به‌طوری که مارک‌های معتبر ترکیه در بیشتر کشورهای اروپایی و حتی آمریکایی مانند فرانسه، ایتالیا، آمریکا و … نمایندگی فعال دارند.

باوجود این طراحان و نجاران ایرانی توانسته‌اند این مدل زیبا از مبلمان را با بهترین کیفیت در ایران تولید کنند. این امر باعث می‌شود که به دلیل حذف هزینه‌های ارز، قیمت مبل ترک کاهش یابد.

 

ویژگی‌های مبل چستر ترک

مبلمان چستر ترک نیز مانند همه انواع مبل‌ها دارای ویژگی‌ها، مزایا و معایبی است؛ که به‌اختصار به چند مورد اشاره می‌نماییم.

ویژگی‌ها

 • زیبایی بصری جلوه شیک
 • استفاده از متریال های باکیفیت در ساخت آن
 • روکش‌های زیبا و باکیفیت مبلمان
 • به‌صورت تمام پارچه، چرم وپارچه و تمام چرم تولید می‌شود.
 • مناسب برای دکوراسیون ها مدرن
 • راحتی بی‌نظیر

معایب

 • هزینه‌های ارزی و قیمت تمام ‌شده بالا در صورت وارد کردن از کشور ترکیه

 

کیفیت مبل چستر ترک

یکی از مشخصه‌های بارز مبلمان ترک استفاده از متریال های با کیفیت و مرغوب است؛ که باعث ماندگاری و دوام این نوع مبلمان می‌شود.

متریال های مورد استفاده در مبل چستر

 • اسفنج با دانسیته 35 کیلویی و یا 40 کیلویی در قسمت نشیمن مبلمان
 • استفاده از فوم سرد ویژه
 • استفاده از چوب‌های مرغوب مانند راش

 

اسفنج و فوم مورد استفاده در مبل چستر

مبلمان چستر جز مبل‌های راحتی بوده بنابراین باید در ساخت آن راحتی کاربر هنگام استفاده در نظر گرفته شود. برای این منظور تولیدکنندگان مبل چستر ترک از اسفنج‌هایی با دانسیته 35 و یا 40 و همچنین از فوم‌های سرد ویژه استفاده می‌نمایند. این مواد سال‌ها قابلیت ارتجاعی و کشش خود را حفظ کرده و باعث افزایش عمر مفید مبل ترک چستر می‌شوند.

در مبل‌های بی‌کیفیت پس از نشستن و برخاستن از مبلمان فرو رفتگی‌هایی در نشیمن مبلمان به وجود می‌آید. اما در مبل‌هایی که از اسفنج‌های مرغوب و فوم سرد استفاده می‌شود شاهد این فرو رفتگی‌ها نخواهیم بود. و این امر نه تنها باعث می‌شود مبلمان کیفیت و ظاهر اولیه خود را پس از سال‌ها از دست ندهد؛ بلکه باعث آرامش و راحتی بیشتر استفاده کننده در هنگام استفاده می‌شود.

اسفنج و فوم مورد استفاده در مبل چستر

 

چوب مورد استفاده در مبل چستر ترک

مورد بعدی که تأثیر زیادی در کیفیت مبلمان چستر ساخت ترکیه دارد؛ کیفیت چوب مورد استفاده در شکل ظاهری و اسکلت و کلاف مبلمان است. چوب‌های مورد استفاده در تولید مبلمان باید به‌گونه‌ای باشد که علاوه بر تحمل روند ساخت مبلمان مانند برش، طراحی و کنده‌کاری، گونیا سازی و اتصالات، بتوان آن را سال‌ها مورد استفاده قرار داد. چوب باکیفیت باعث می‌شود مبلمان ترک نیازی به تعمیر یا تعویض نداشته باشد.

چوب‌های مورد استفاده در مبلمان

 • چوب راش
 • چوب روس
 • چوب گردو

این چوب‌ها دارای استحکام و مقاومت زیادی می‌باشند به‌طوریکه به راحتی تَرَک بر نمی‌دارند. علاوه بر آن نمای زیبایی به جلوه بصری مبلمان می‌بخشند. و کیفیت و مرغوبیت مورد انتظار از مبل چستر ترک را به آن می‌دهند.

مبل چستر ترک

 

پارچه بکار رفته در مبل چستر

از چرم به‌طور عمده در مبلمان چستر در سراسر جهان استفاده می‌شود. مبلمان روکش چرم به دو گروه مبلمان چرم طبیعی و مبلمان چرم مصنوعی تقسیم می‌شود. مبلمان روکش‌دار چرم طبیعی از کیفیت بالایی برخوردار است. اما نسبت به مبل‌های دیگر گران‌تر است. در مقابل، مبلمان چستر ساخته شده از چرم مصنوعی است، که قیمت کمتری دارند. اما کیفیت پایین‌تری نیز دارند و بسیار آسیب پذیر هستند.

مبل چستر ترک علاوه بر مدل‌های چرمی، مدل‌های پارچه‌ای نیز دارد. پارچه‌های مورد استفاده در مبلمان چستر را می‌توان به دو گروه پارچه‌های چرمی و پارچه‌های پرز دار و برجسته اشاره کرد. هر یک از این پارچه ها ویژگی‌های خاص خود را دارند، و از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار هستند. انتخاب پارچه در مبلمان باید با دقت زیادی انجام شود زیرا رابطه مستقیمی بادوام مبلمان و دکوراسیون منزل دارد. به‌عنوان مثال، برای دکوراسیون های کلاسیک، از مبلمان چرمی استفاده می‌شود.

چرم پارچه‌ای

 • پارچه مبلی ملیتا
 • پارچه مبلی هانزو
 • پارچه مبلی مایا

پارچه‌های پرزدار و داری برجستگی

 • پارچه مبلی سافت
 • پارچه مبلی مازراتی
 • پارچه مبلی پورش
 • پارچه مبلی جاسمین

 

تم رنگی بکار رفته در مبل‌های چستر ترک

تم رنگی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی هر دکوراسیون است. به‌طوری که در صورت استفاده از رنگ‌های مناسب زیبایی شگفت انگیزی به تزئینات می‌بخشد. به‌عنوان مثال، اغلب انتخاب رنگ مبلمان را طیف رنگی مشابه رنگ استفاده شده در فرش یا پرده است. امروزه در دکوراسیون های مدرن از رنگ‌های متضاد نیز برای ایجاد ایده در فضای داخلی خانه یا شرکت استفاده می‌شود.

در ساخت و تولید مبل چستر ترکی علاوه بر پارچه، به موضوع تم و طیف رنگی مورد استفاده در مبلمان نیز توجه ویژه‌ای شده است. این به عنوان یک پارامتر بسیار مهم در فرآیند تولید شناخته می‌شود. از این رو، آن‌ها از جدیدترین رنگ‌ها و ترند ها ارائه شده در سراسر جهان استفاده می‌کنند. به همین دلیل مبلمان ترک اغلب دارای تنوع رنگی زیادی هستند.

مبل ترک چستر غالباً برای زیبایی محصول از دو مبل با تم رنگی یکسان و دو مبل تک با مضامین رنگی متضاد استفاده می‌کند.

مبل چستر ترک

 

لمسه دوزی

زیبایی و کارایی دو پارامتر بسیار مهم در ساخت مبلمان ترکی هستند. یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث زیبایی مبلمان به‌ویژه مبل چستر ترک می‌شود، لمسه دوزی‌های آن است. لمسه دوزی به دو روش خیاطی با ماشین‌های پیشرفته و طراحی و دوخت توسط صنعتگران ماهر انجام می‌شود. در مبل‌های ترک، لمسه دوزی معمولاً با دست انجام می‌شود.

پارچه‌های مبلمان باکیفیت بالا با خطوط مورب و موزون طراحی و شکل گرفته اند. می‌توانید متناسب باسلیقه و دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

انواع لمسه دوزی مبل چستر

 • لمسه‌دوزی با دکمه
 • لمسه‌دوزی لوزی
 • لمسه‌دوزی مربعی
 • لمسه‌دوزی با خطوط موازی

 

تهیه مبلمان چستر ترک در ایران و با همان کیفیت

مبلمان لونا با بهره‌گیری از متخصصین صنعت مبلمان و با کادری زبده و مجرب این امر را فراهم کرده که بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های هنگفت ارزی و با مناسب‌ترین قیمت تهیه نمایید. از این رو بهترین و مرغوب‌ترین مبل‌ها به‌ویژه مبلمان ترک مانند مبل چستر نانسی، مبل چستر ترک پانیذ و مبل چستر مدل ویستا را طراحی و تولید می‌نماید. مبل‌های تولید شده در کارخانه تولیدی مبل لونا با همان کیفیت مبل‌های ساخته شده در کشور ترکیه و حتی به جرئت می‌توان گفت باکیفیت افزون‌تر در اختیار شما هم وطنان گرامی در سراسر کشور قرار می‌گیرد.


خرید این مبلمان شیک و جدید ترک از فروشگاه آنلاین مبل لونا
مبلمان لونا برای راحتی و رفاه حال مشتریان خود سایت فروشگاهی خود را به نشانی www.lunasofa.com راه‌اندازی نموده است. هم وطنان عزیز در سراسر کشور می‌توانند به راحتی با چند کلیک مبلمان ترک باکیفیت و شیک که نمود و زیبایی هر سبک دکوراسیون است را خریداری کنند.

 

از مدلهای جدید مبل چستر در اینستاگرام با خبر شوید

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “مبل چستر ترک چیست؟ و از کجا بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *