دکوراسیون داخلی منزل

میز غذا خوری دایره ای بهتر است یا مستطیلی؟

میز غذا خوری

در انتخاب برخی از وسیله‌های ضرری منزل باید کمی دقت به خرج داده و هوشمندانه رفتار کنید چرا که اگر به درستی انتخاب نشوند، موجب بی نظمی و یا ناخوشایند دیده شدن دکوراسیون داخلی منزل می‌شوند. وسیله‌هایی مانند مبلمان منزل، میز غذا خوری، لوازم آشپزخانه و … از جمله لوازم ضروری هستند که خرید هوشمندانه‌ی آن‌ها می‌تواند منزل شما را جذاب و لوکس نشان دهد.

به عنوان مثال میزهای غذا خوری از جمله وسیله‌هایی هستند که قبل از خرید آن‌ها باید به نکات بسیاری مانند مکان قرار گیری آن‌ها، تعداد نفرات اعضای خانواده، نوع سلیقه و … توجه کافی داشته باشید. اگر بتوانید میز ناهار خوری خود را با در نظر گرفتن موارد گفته شده انتخاب کنید، هیچوقت از آن‌ها خسته نشده و مدت زمان زیادی استفاده خواهید کرد.

چگونه میز ناهار خوری مناسبی را انتخاب کنیم؟

اینکه چگونه انتخاب و خرید مناسبی برای میز غذا خوری خود داشته باشیم؟ و یا در هنگام خرید به چه نکاتی توجه کنیم؟ سوالاتی هستند که یافتن پاسخ برای آن‌ها، به معنی طی کردن نصف مسیر می‌باشد. یکی از عوامل و موضوعات مهم برای خرید میز ناهاری، سلیقه و علاقه‌ی شخصی شما می‌باشد. اینکه شما همیشه خواهان این بودید که میز ناهار خوری‌های انتخابی شما از نوع چستر باشند یا سلطنتی، می‌تواند روی تصمیم نهایی شما تاثیر گذار باشد.

میز غذا خوری

به غیر از سلیقه‌ی شخصی، دو عامل و فاکتور مهم وجود دارند که در منظم و زیبا دیده شدن دکوراسیون داخلی منزل مهم هستند. به همین دلیل بهتر است به آن‌ها توجه کرده و بر اساس آن‌ها اقدام به خرید کنید. این دو عامل عبارتند از:

  1. شکل و اندازه‌ی محل قرار گیری میز غذا خوری
  2. تعداد اعضای خانواده

دو فاکتور مهمی که به آن اشاره کردیم، می‌توانند تعیین کننده‌ی انتخاب درست و صحیح شما باشند. این که اندازه محل قرار گیری میز غذاخوری چقدر باشد و یا تعداد افرادی که قرار است از آن استفاده کنند، عوامل تاثیرگذاری در انتخاب شما بوده و با توجه به آن‌ها می‌توانید به راحتی انواع مختلفی از میزها را خریداری کنید. هنگامی که با توجه به این دو فاکتور میز غذاخوری‌های مناسبی را انتخاب کنید، فضای منزل شما به خوبی دیده شده و می‌تواند در تمامی موقعیت‌ها پاسخگوی نیازهای شما باشد.

انواع میز غذا خوری

سرویس غذاخوری به دو بخش میز ناهارخوری و صندلی‌های آن تقسیم بندی می‌شود. معمولاً صندلی‌های سرویس ناهارخوری با توجه به نوع و سبک مبلمان انتخاب می‌شوند. اما شکل میز ناهار خوری سلیقه‌ای بوده و شما می‌توانید آن را در اشکال مختلفی خریداری کنید. انتخاب شکل میز ناهار خوری به عواملی که گفته شد بستگی داشته و برای اینکه بتوانید در هر شرایطی بهترین استفاده را از سرویس ناهارخوری خود داشته باشید، باید نوع میز را بر اساس فضای خانه و تعداد اعضای خانواده خود انتخاب کنید. معمولاً میزهای غذا خوری اغلب در شکل‌هایی زیر طراحی و تولید می‌شوند.

  • مستطیلی
  • مربعی
  • دایره‌ای
  • بیضی

در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و خصوصیات هر کدام می‌پردازیم تا بتوانید با آشنایی بیشتر، انتخاب و خرید خوبی داشته باشید.

میز غذا خوری مستطیلی

میز ناهارخوری مستطیلی

رایج‌ترین و محبوب‌ترین شکل میز ناهار خوری، مستطیلی می‌باشد. این که اغلب افراد از میز ناهارخوری‌های مستطیل شکل استفاده می‌کنند، بی دلیل نیست. چرا که اغلب مکان‌هایی که میز غذاخوری در آن قرار می‌گیرد مانند آشپزخانه و یا اتاق ناهار خوری مستطیل شکل هستند. به همین دلیل بهترین انتخاب برای این گونه فضاها مستطیلی می‌باشد. علاوه بر آن، میز ناهارخوری‌های مستطیل شکل گزینه‌ی خوبی برای خانواده‌های پرجمعیت و یا مناسب برای مواقع مهمانی می‌باشند.

در هنگام انتخاب میز غذاخوری‌های مستطیل شکل، به اندازه میز توجه داشته باشید. چرا که اگر در اندازه‌ی متعادلی نباشند، می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد. میزهای باریک مناسب برای مکان‌هایی هستند که فضای خالی کمتری وجود دارد. اما اگر عرض میز را خیلی کوچک انتخاب کنید، ممکن است در هنگام قرار دادن غذا روی آن دچار مشکل شده و مجبور به استفاده از میزهای دیگری شوید.

میز ناهار خوری مربعی شکل

میز ناهار خوری‌های مربعی شکل برای مکان‌هایی مانند منازل آپارتمانی که فضای کمتری برای قرار دادن سرویس ناهارخوری وجود دارند، مناسب هستند. برخی از میز غذا خوری‌های مربعی هم وجود دارند که در کنارشان ابزارهای کاربردی برای بزرگ کردن میز و استفاده کردن از آن در هنگام مهمانی وجود داد. اگر تعداد اعضای خانواده‌ی شما 2 الی 4  نفر باشد، میزهای مستطیلی کاربرد زیادی در منزل شما نداشته و فقط فضای زیادی را اشغال خواهند کرد. پس بهترین راه حل، انتخاب میز مربعی می‌باشد.

میز غذا خوری

میز ناهار خوری دایره ای

میز غذاخوری‌های مربعی تنها راه حل برای فضاها و منازل کوچک نیستند. بلکه میزهای گرد و دایره‌ای نیز می‌توانند در این گونه خانه‌ها کاربردهای خوبی داشته باشند. جمع شدن و نشستن دور میزهای گرد می‌تواند صمیمیت بین اعضای خانواده را بیشتر کرده و محیطی دنج و عالی برای یک گفتگوی صمیمانه باشد.

میزهای گرد امکان بزرگ شدن نداشته و به همین دلیل برای خانواده‌های پرجمعیت یا مواقع مهمانی مناسب نیستند.اگر به میزهای غذاخوری گرد علاقه خاصی دارید، می‌توانید برای مواقعی که تعداد اعضای خانواده بیشتر است، نوع بزرگتری از آن را تهیه کنید. اما برای میز غذاخوری‌های گرد با ابعاد بزرگ، فضای خالی زیادی لازم است.

میز غذا خوری بیضی شکل

میز غذا خوری‌های بیضی شکل، مشخصات و ویژگی‌های میزهای مستطیلی را داشته و تنها گوشه‌های منحنی و دایره‌ای دارند که این نیز سبب اشغال فضای کمتری می‌شود. این نوع از میزها مناسب برای اتاق‌های باریک و تقریباً در اندازه‌ی متوسط می‌باشند که می‌توانید از گوشه‌های منحنی آن‌ها برای اضافه کردن صندلی و نشستن افراد بیشتری استفاده کنید.

 

میز غذاخوری در اینستاگرام مبل لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *