دکوراسیون داخلی منزل

میز ناهار خوری چستر فیلد

در دکوراسیون داخلی منازل هر کدام از اجزا و وسیله‌ها به یکدیگر وابسته بوده و این وابستگی می‌تواند در سبک، رنگ، نوع و نحوه چیدمان باشد . افراد برای داشتن دکوراسیونی جذاب باید به این نکته مهم توجه داشته و بتوانند وابستگی مناسبی را بین وسیله‌های دکوراسیون داخلی ایجاد کنند. میز ناهار خوری یکی از مهم‌ترین وسیله‌هایی است که در دکوراسیون داخلی خانه نقش مهمی داشته و بر روی جذابیت آن تاثیر زیادی می‌گذارد.

از طرفی دو مورد از وسیله‌های منزل که بیشتر از بقیه وابسته هم بوده و در هنگام خرید نیز همرنگ و هم سبک یکدیگر انتخاب می‌شوند، مبلمان و میز ناهار خوری می‌باشند. در هنگام خرید مبلمان افراد همواره در کنار آن میز ناهار خوری ست آن را نیز خریداری می‌کنند. کمتر منزلی پیدا می‌شود که در آن میز ناهار خوری متفاوت از مبلمان بوده و در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی باشد.

انتخاب میز ناهار خوری مدرن و زیبا کار آسانی نبوده و باید با دقت انجام شود. امروزه یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌های مبلمان و میز ناهار خوری، چستر فیلد می‌باشد. چستر فیلدها به دلیل ظاهر زیبا و مناسبی که دارند، می‌توانند با دیگر اجزای دکوراسیون داخلی هماهنگ شده و در اغلب موارد متناسب با تمامی دکوراسیون خانه‌ها می‌باشند. در ادامه به بررسی میز ناهار خوری چستر فیلد می‌پردازیم.

میز ناهار خوری چستر فیلد

طرح چستر فیلد

با تبدیل شدن مبلمان چستر فیلد به یکی از محبوب‌ترین نوع مبلمان، دیگر همه مردم با آن آشنایی کامل دارند. همانطور که در مقاله مربوط به معرفی طرح چستر فیلد نیز گفتیم، مدل‌های چستر به لمسه و دکمه دوزی معروف هستند. به جرات می‌توان گفت میز ناهار خوری چستر فیلد نیز مانند مبلمان آن‌ها، یکی از شیک‌ترین و مدرن‌ترین میزهای ناهار خوری می‌باشد.

میز ناهار خوری چستر فیلد

در ایران ابتدا مبلمان چستر فیلد وارد بازار شده و سپس به دلیل استقبال بی نظیر مردم از آن‌ها، بعد از مدتی میز ناهار خوری چستر نیز با همان طرح و شکل وارد بازار شد. امروزه کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که از ناهار خوری‌های چستر فیلد خود ناراضی بوده و از آن شکایت کند. غذا خوردن و جمع شدن اعضای خانواده در  کنار هم یکدیگر، یکی از کارهای لذت بخش در زندگی می‌باشد.

اعضای خانواده‌ها معمولاً بیشتر در مواقع غذا خوردن دور هم جمع می‌شوند ، پس نشستن روی مبلمان راحت و با کیفیت در این مواقع دارای اهمیت بسیاری می‌باشد. میز غذاخوری‌های چستر فیلد نیز، مانند مبلمان چستر دارای لمسه دوزی‌هایی هستند که برخی از آن‌ها دسته دار بوده و برخی نیز بدون دسته می‌باشند. به دلیل اینکه مبلمان و میزهای غذاخوری اغلب ست یکدیگر طراحی و تولید می‌شوند، افراد باید در هنگام خرید توجه کنند که هر دو نوع را پسند کرده و متناسب با فضای خانه خود خریداری کنند.

 

انواع صندلی میز ناهارخوری چستر فیلد

یکی از ویژگی‌های مهم و بارز غذاخوری‌های چستر فیلد این است که برای خانه‌هایی با متراژ بالا و پایین مناسب بوده و اغلب افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. این نوع از مبلمان، در طرح‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند تا افراد بتوانند بنا به نوع سلیقه‌ی خود آن‌ها را خریداری کنند. در ادامه به معرفی چند نوع از میز ناهار خوری چستر فیلد می‌پردازیم :

میز ناهار خوری چستر فیلد با توجه به نوع پارچه، سبک و تعدادی که دارند در انواع مختلفی طراحی می‌شوند.

انواع صندلی ناهار خوری بر اساس پارچه

میز ناهار خوری چستر فیلد

 

صندلی ناهار خوری چستر فیلد با پارچه معمولی

صندلی‌هایی که در روکش آن‌ها از پارچه‌های معمولی مانند پلی استر استفاده شده‌است، کیفیتی بسیار بالا دارند. این نوع از صندلی‌ها کیفیت خوبی داشته و تمیز کردن آن‌ها نیز بسیار راحت می‌باشد. صندلی‌های چستر فیلد با پارچه‌ی معمولی، گزینه‌های خوبی برای نشستن‌های طولانی مدت می‌باشند.

صندلی ناهار خوری با پارچه مخملی

یکی از پارچه‌هایی که در انواع مبلمان و یا میزهای ناهار خوری چستر فیلد استفاده می‌شود، پارچه‌های مخمل می‌باشند. این نوع پارچه‌ها در رنگ‌های مختلف وجود داشته و خیلی شیک و مدرن به نظر می‌رسند. دکمه‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود، اغلب روکشی مخمل داشته که باعث جذابیت بیشتر آن‌ها می‌شود.

وقتی در صندلی‌های چستر فیلد از پارچه‌ی مخملی استفاده شود، بهترین گزینه استفاده از پایه‌های استیل می‌باشد. گرچه پایه‌های چوبی نیز گزینه‌ی مناسبی هستند. فقط توجه داشته باشید که این نوع از پارچه‌ها تمیز کردن سختی نسبت به بقیه دارند.

میز ناهارخوری چستر چرمی

روکش‌های چرمی در انواع مختلف مبلمان از جمله راحتی، کلاسیک و … کاربردهای فراوانی دارند. وقتی که در مبلمان و صندلی‌های ناهار خوری چستر فیلد از روکش‌های چرمی استفاده می‌شود، این مبلمان سبکی مدرن به خود گرفته و باعث زیبا دیده شدن فضا می‌شوند. علاوه بر آن در کنار مدرن دیده شدن، سبک کلاسیک نیز به خود می‌گیرند. پس اگر مدرن و لاکچری دیده‌شدن خانه برای شما مهم است، حتماً از چستر فیلد چرمی استفاده کنید.

انواع صندلی ناهار خوری بر اساس سبک و طرح

 ناهار خوری چستر

 

صندلی ناهار خوری بلوطی

می‌توان گفت در بین صندلی‌های چستر فیلد نوع بلوطی آن دارای طرح‌هایی ساده و شیک است. که متناسب با اغلب دکوراسیون‌های داخلی می‌باشد. این نوع صندلی‌ها همانطور که از اسمش نیز پیداست، از پایه‌هایی با جنس درخت بلوط تشکیل شده و روکش آن‌ها می‌تواند از هر نوعی باشد.

صندلی ناهار خوری دسته دار و بی دسته

صندلی‌های ناهار خوری چستر فیلد جز آن دسته از مبلمانی هستند که در دو نوع با دسته و بی دسته طراحی و تولید می‌شوند. شما نیز می‌توانید بنا به نوع سلیقه‌ی خود هر کدام را که مورد علاقه‌تان است انتخاب کنید.

صندلی ناهارخوری Bewley

طرح Bewley نشان دهنده‌ی سبک مدرن با کمی کلاسیک می‌باشد . این صندلی تلفیقی از دو سبک بوده و به همین دلیل از جذابیت زیادی برخوردار است. قسمت جلویی این صندلی از نوع چستر فیلد، و قسمت پشتی آن نیز کمی کلاسیک می‌باشد. اغلب روکش‌های این نوع از صندلی‌ها چرم بوده و نرم و راحت می‌باشند. پایه‌های Bewley  نیز از چوب بلوط با استحکام و ظرافت بالایی طراحی و ساخته شده‌اند.

میز ناهار خوری چستر فیلد

انتخاب میز ناهارخوری چستر

میزهای ناهار خوری چستر فیلد در انواع شکل‌های دایره‌ای ، مربعی و مستطیلی طراحی می‌شوند. انتخاب نوع میزها به فضای خانه و تعداد صندلی‌ها بستگی دارد . اغلب میزهای چستر فیلد طراحی خاصی نداشته و از چوب‌هایی با طرح ساده تولید شده‌اند.

ویژگی‌های میز ناهار خوری چستر

میزهای ناهار خوری چستر فیلد همانطور که گفتیم دارای صندلی‌هایی با روکش پارچه‌ای و پایه‌های چوبی و گاهی اوقات استیل می‌باشند. این نوع از میزهای ناهارخوری ، مناسب اغلب خانه‌ها بوده و افراد می‌توانند از این نوع در سبک‌های مختلف استفاده کنند.

یکی از ویژگی‌های بارز میز ناهارخوری‌های چسترفیلد این است که با طراحی خاصی که دارند، کمترین فضا را اشغال می‌کنند. شما می‌توانید به راحتی از آن‌ها در آشپزخانه و یا پذیرایی خود استفاده کنید.

 

همراه مبل لونا باشید در اینستاگرام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *