مبل راحتی

نحوه انتخاب رنگ مبلمان راحتی

نحوه انتخاب رنگ مبلمان راحتی - مبل لونا

نحوه انتخاب رنگ مبلمان راحتی : مبل راحتی یکی از مهمترین وسیله های منزل است که باید در انتخاب آن دقت نمایید زیرا قرار است سال ها از آن استفاده کنید و باید جنس و رنگ خوبی را انتخاب کنید تا بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعویض آن ها نشوید. باید قبل از انتخاب مبل، به رنگ سایر وسایل منزل توجه کنید و سپس براساس آن رنگ مبلمان راحتی خود را انتخاب نمایید زیرا که این رنگ ها تاثیر زیادی در دکوراسیون منزلتان خواهد داشت. ما در این مطلب می خواهیم شما را با نحوه انتخاب رنگ مبلمان راحتی آشنا کنیم با ما همراه باشید و این مطالب مفید را مطالعه نمایید.زمانی که شما می‌خواهید دکوراسیون منزلتان را از صفر شروع کنید بهتر است قبل از هر چیزی به انتخاب مبلمان توجه کنید و بقیه وسایل منزلتان را براساس آن انتخاب نمایید. شما می‌توانید در این هنگام رنگ مبلمان راحتی را که دوست دارید را انتخاب کنید و سپس براساس آن اقدام به انتخاب وسایل دیگر کنید. اما ممکن است که اتاق شما از قبل دکور شده باشد و بخواهید فقط مبلمان آن را انتخاب کنید. در این هنگام باید تصمیم بگیرید که مبل راحتی رنگ خنثی یا یک رنگ خاصی داشته باشد که نقش تاکیدی به آن بدهد.

معمولا برخی از طراحان دکوراسیون منزل توصیه می کنند که رنگ مبلمان راحتی با رنگ دیوارهای اتاق یکی باشد تا فضای خانه بزرگ تر دیده شود. اگر شما نیز می خواهید فضای منزلتان بزرگ تر دیده شود و رنگ های آن هماهنگ باشد می توانید این ایده را انتخاب کنید. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که زمانی که می خواهید مبلمان جدید خریداری کنید ممکن است رنگ آن ها با رنگ دیوارهای شما هماهنگ نباشد که در این هنگام ممکن است با مشکل مواجه شوید.

یکی از بهترین روش در انتخاب مبلمان شیک این است که مبلمانی را انتخاب کنید که رنگ آن با سایر وسایل همخوانی داشته باشد و در واقع مکمل سایر وسایل دکوراسیون منزل باشد نه اینکه فقط رنگ آن با دیوارها یکی باشد. به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب، مبلمان با رنگ خنثی است و این مبلمان نیز طرفداران زیادی دارد. بعد از اینکه رنگ مبلمان راحتی، را براساس تاکیدی یا خنثی بودن انتخاب کردید می توانید درباره انتخاب مبلمان به رنگ روشن و تیره تصمیم بگیرید. در این هنگام باید کف اتاق را در نظر بگیرید زیرا تاثیر زیادی در انتخاب رنگ مبلمان دارد. پس اگر رنگ خاصی را در ذهن دارید بهتر است به این فکر کنید که آیا این رنگ با رنگ کف منزلمان همخوانی دارد یا خیر؟

به خاطر اینکه مبل های راحتی بسیار بزرگ هستند روکش این مبل ها نور را به خود جذب می کنند و امکان دارد اتاق را تاریک کنند. به همین دلیل برای انتخاب رنگ مبلمان راحتی برای دکوراسیون منزل، یک پارچه به رنگ مورد نظر را روی مبلمان قدیمی قرار می دهند تا تغییرات آن و همخوانی رنگ را با دکوراسیون منزل مشاهده نمایند و تشخیص دهند که مبلمان با رنگ روشن بهتر است یا رنگ تیره. معمولا مبل هایی که رنگ تیره دارند را اگر در سطحی که رنگ تیره دارد قرار دهید خواهید دید که مبلمان در اتاق ناپدید شده اند.

به طور کلی می توان گفت که مبلمان با رنگ روشن چالش های زیادی را خواهند داشت زیرا که زودتر کثیف می شوند و لکه روی آن ها بیشتر دیده می شود. به همین دلیل توصیه می شود اگر بچه دار هستید و یا سگی را در منزل نگهداری می کنید مطمئن باشید که مبلمان به رنگ روشن برای شما مناسب نیست. اما اگر رنگ روشن را خیلی دوست دارید می توانید در هنگام خرید، مبلمان به رنگ روشن انتخاب کنید و به همراه آن ها روکش های زیب دار و قابل شست و شو خریداری کنید و از آن ها برای جلوگیری از لک شدن مبلمان استفاده نمایید.بعد از اینکه روشن یا تیره بودن مبلمان راحتی را انتخاب کردید اکنون می توانید رنگ مبلمان راحتی را انتخاب کنید. اگر دوست ندارید که مبلمان شما در مرکز توجه باشد می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید که این رنگ ها یکی از پرطرفدارترین رنگ ها می باشند زیرا که به راحتی می توانید وسایل دیگر دکوراسیون منزلتان را به رنگ خنثی مبلمان تطبیق دهید و سال های زیادی دکور منزلتان را بدون عوض کردن مبلمان تغییر دهید. از جمله رنگ های خنثی که در مبلمان ترک بیشتر استفاده می شوند بژ، خاکستری، خاکستری مایل به قهوه‌ ای و کرم می باشد.

امیدواریم شما را در نحوه انتخاب رنگ مبلمان راحتی راهنمایی کرده باشیم و مطالب فوق مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *