مبل راحتی

راهنمای انتخاب رنگ مبل راحتی

راهنمای انتخاب رنگ مبلمان راحتی - مبل لونا

مبل یکی از مهمترین لوازم منزل است. بنابراین، باید در انتخاب آن دقت کرد. زیرا علاوه بر هزینه بیشتر نسبت به سایر اجزای دکوراسیون، سالها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به همین دلیل باید به جنس و متریال ساخته شده از آن، کیفیت، طرح و رنگ آن توجه کنید. در این صورت مجبور نیستید بعد از مدت کوتاهی آنها را تعویض و یا تعمیر کنید. در این مقاله نحوه انتخاب رنگ مبل راحتی و هماهنگی آن با سایر اجزا را بررسی خواهیم کرد.

 

شروع چیدمان و انتخاب طرح و رنگ مبل راحتی

  • ایده بگیرید

برای شروع چیدمان و انتخاب رنگ پایه برای دکوراسیون و مبلمان راحتی، نگاهی به مجلات روز دکوراسیون یا صفحات مجازی با موضوع دکوراسیون بیاندازید. این مورد نه تنها شما را با آخرین مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های روز دکوراسیون آشنا می‌کند. بلکه این امر موجب می‌شود تا تصویری واضح‌تر از آنچه می‌خواهید داشته باشید.

راهنمای انتخاب رنگ مبل راحتی

  • توجه به متراژ محل

قبل از انتخاب رنگ مبل راحتی آن بهتر است به فضای مورد نظر توجه کنید. به عنوان مثال اگر محیط بزرگ باشد، شما حق انتخاب بیشتری برای مبلمان راحتی و نوع چیدمان آن دارید. اما در غیر این صورت، بهتر است از مبلمان با رنگ خیلی روشن و یا مبلمان با پارچه‌های طرح‌دار خودداری کنید. تا دکوراسیون منزل شما شلوغ و بهم ریخته به نظر نرسد.

 

  • شروع چیدمان

وقتی می‌خواهید دکوراسیون داخلی خانه خود را از ابتدا شروع کنید، بهتر است قبل از هر چیز به طرح و رنگ مبل راحتی توجه کنید. سپس بقیه موارد را بر اساس آن انتخاب کنید. در این زمان می‌توانید رنگ مبلمان راحتی را که دوست دارید انتخاب کنید. و بر اساس آن، اجزا و وسایل دیگر را انتخاب و خریداری کنید.

 

  • انتخاب رنگ مبل راحتی برای دکوراسیون

ممکن است که اتاق شما از قبل تزئین شده باشد و شما فقط می‌خواهید مبلمان را انتخاب کنید. در این صورت نخست باید به رنگ سایر وسایل خانه و تم رنگی دکوراسیون توجه داشت. و در مرحله بعد رنگ مبلمان راحتی خود را بر اساس آن انتخاب کنید. زیرا این رنگ‌ها تأثیر زیادی در دکوراسیون منزل شما خواهند داشت.

همچنین می‌توانید مبل با رنگ خنثی یا رنگ خاصی را انتخاب کنید. در چنین انتخاب‌هایی، مبلمان نقش برجسته‌ای در دکوراسیون داخلی خانه خواهد داشت.

 

بهترین و ساده‌ترین روش برای انتخاب رنگ مبل راحتی

ساده‌ترین و بهترین راه برای انتخاب مبل راحتی انتخاب رنگ‌هایی است که رنگ‌های موجود در اتاق را تکمیل کنند؛ و به اصطلاح مکمل همدیگر باشند. این عامل باعث جذابیت و یکپارچه دیده شدن، دکوراسیون داخلی منزل شما می‌شود. به عنوان مثال، اگر نور زرد زیادی به دلیل وجود لامپ وجود داشته باشد، مبل آبی گزینه مناسبی خواهد بود.

 

هماهنگ کردن رنگ مبلمان با رنگ دیوارها

معمولاً برخی از طراحان دکوراسیون منزل توصیه می‌کنند که رنگ مبلمان راحتی همانند رنگ دیوارهای اتاق باشد، تا خانه بزرگتر به نظر برسد. اگر می‌خواهید فضای خانه شما بزرگتر به نظر برسد و رنگ‌های آن هماهنگ باشد، نیز می‌توانید این ایده را انتخاب کنید. اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که وقتی می‌خواهید مبلمان جدیدی بخرید، ممکن است رنگ آنها با رنگ دیوارهای شما مطابقت نداشته باشد. این موضوع در این زمان می‌تواند یک مشکل باشد.

راهنمای انتخاب رنگ مبل راحتی

 

هارمونی رنگ مبلمان با سایر اجزای دکوراسیون

یکی از بهترین راه‌ها برای انتخاب رنگ مبل راحتی، تناسب و هارمونی آن با سایر موارد و اجزا است. به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب‌ها مبلمان با رنگ‌های خنثی می‌باشد. این مبلمان طرفداران بسیاری نیز دارد. پس از انتخاب طرح و رنگ مبلمان، بر اساس تأکید یا خنثی بودن آن می‌تواند جلوه‌ای خاص به دکوراسیون داخلی منزل ببخشد.

همچنین در این زمان، باید کف اتاق را نیز در نظر بگیرید؛ زیرا در انتخاب طرح و رنگ مبلمان تأثیر زیادی دارد. بنابراین اگر رنگ خاصی در ذهن دارید، بهتر است به این فکر کنید که آیا این رنگ با رنگ کف خانه ما مطابقت دارد یا نه؟

 

روکش مبلمان راحتی

از آنجا که مبل‌های راحتی بسیار بزرگ هستند؛ روکش این مبل‌ها نور را به خود جذب می‌کند. این امر باعث تاریکی نسبی فضای خانه می‌شود. به همین دلیل برای انتخاب رنگ مبل راحتی برای دکوراسیون منزل پارچه‌ای به رنگ دلخواه روی مبلمان قدیمی قرار دهید. این امر برای دیدن تغییرات و هماهنگی رنگ آن با دکوراسیون منزل است. حال شما می‌توانید تشخیص دهید که مبلمان به رنگ روشن یا تیره بهتر است. اگر مبل‌ها در مکانی قرار دارند که رنگ آنها تیره است، از انتخاب مبلمان با رنگ تیره بپرهیزید. در این صورت خواهید دید که مبلمان اتاق ناپدید شده‌اند.

 

رنگ روشن برای مبلمان راحتی

به طور کلی می‌توان گفت مبلمان رنگ روشن چالش‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت. زیرا آنها زودتر کثیف می‌شوند و لکه‌ها روی آن‌ها بیشتر دیده می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود اگر فرزند دارید یا سگ را در خانه نگهداری می‌کنید، مطمئن شوید که مبلمان رنگ روشن برای شما مناسب نیست. اما اگر رنگ‌های روشن را دوست دارید، می‌توانید هنگام خرید مبلمان، رنگ روشن انتخاب کنید. سپس برای آنها کاورهای زیبا و قابل شستشو روکش نمایید. این کاورها برای جلوگیری از لکه‌دار شدن و کثیف شدن مبلمان بسیار مناسب است.

نکته پایانی

مهم‌ترین مورد برای چیدمان دکوراسیون منزل و انتخاب رنگ مبل راحتی سلیقه شما و آرامشی است که آن رنگ به فضای خانه می‌دهد. امیدواریم مقاله فوق مورد توجه شما قرار گرفته و برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد.

 

مبل لونا را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “راهنمای انتخاب رنگ مبل راحتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *