مبل کلاسیک و نیمه کلاسیک

نحوه چیدمان مبلمان کلاسیک در خانه های آپارتمانی کوچک

چیدمان مبلمان کلاسیک

تصور عموم مردم از مبلمان کلاسیک، همان مبل‌های سنتی و قدیمی می‌باشد که اغلب نیز به رنگ قهوه‌ای بودند. اما همانطور که می‌دانید امروزه این سبک از مبل‌ها تغییرات زیادی کرده و حتی در چندین نوع جدید نیز طراحی و تولید می‌شوند. مبلمان کلاسیک اغلب دارای ابعاد بزرگی بوده و منجر به اشغال فضای زیادی نیز می‌شوند. علاوه بر آن، این نوع از مبلمان به دلیل اینکه دارای پاچه‌هایی با طرح‌های شلوغ هستند، در ظاهر بزرگ و جاگیر دیده می‌شوند.

به همین دلیل نیز افراد ترجیح می‌دهند برای خانه‌هایی با متراژ بالا از آن‌ها استفاده کنند. امروزه افراد متخصص زیادی در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی منزل فعالیت داشته و با ایده‌های خوبی که دارند، می‌توان از مبلمان کلاسیک نیز در خانه‌هایی با متراژ پایین استفاده کرد. در دکوراسیون داخلی نحوه‌ی چیدمان حتی مهم‌تر از خود وسیله‌ها می‌باشد یعنی اگر شما بتوانید مبلمان خود را به خوبی چیده و آن‌ها را در فضای مناسبی قرار دهید، به خوبی می‌توانید از هر نوع وسیله و در هرجای منزل استفاده کنید.

کدام نوع از مبلمان کلاسیک برای خانه‌ های کوچک مناسب هستند؟

کلاسیک و مدرن دو سبک متفاوت از مبلمان هستند که هر کدام نیز دارای انواع مختلفی از مبلمان مانند چستر، راحتی، سلطنتی، استیل و … را شامل می‌شوند. سبک کلاسیک نیز اغلب شامل مبلمان سلطنتی، سنتی، استیل، کلاسیک فرانسوی، کلاسیک ایتالیایی و … است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را داشته و با بقیه تفاوت‌های جزئی دارند. مبل‌های سلطنتی دارای ابعاد بزرگتر و طرح‌های بیشتری نسبت به بقیه بوده و مبلمان استیل نیز دارای کم‌ترین طرح در بین مبلمان کلاسیک می‌باشد.

مبلمان استیل حالت نیمه کلاسیکی داشته و بیشتر به سبک مدرن و امروزی مایل می‌باشند. در حالت کلی توجه داشته باشید که برای خانه‌های با متراژ کوچک از مبلمان کلاسیکی استفاده کنید که دارای ابعاد کوچک‌تر و طرح‌های کمتری باشند. علاوه بر آن، رنگ مبل‌ها نیز تاثیر زیادی روی حجیم دیده شدن آن‌ها دارند. پس در هنگام انتخاب مبلمان کلاسیک برای منازل کوچک خود به نکات زیر حتماً توجه کنید.

چیدمان مبلمان کلاسیک

رنگ مبلمان کلاسیک

تاثیراتی که رنگ‌ها روی دکوراسیون داخلی دارند، قابل انکار نمی‌باشد. رنگ‌ها علاوه بر اینکه روی رفتارها و احساسات افراد تاثیر گذار هستند، می‌توانند موجب بزرگ و یا کوچک دیده شدن ظاهر خانه نیز شوند. به عنوان مثال مبلمان کلاسیک در رنگ‌های زرشکی، سورمه‌ای، یشمی و … در مقایسه با مبلمانی به رنگ‌های روشن و ملایم مانند سفید، صدفی، کالباسی و … همواره بزرگ‌تر دیده شده و سبب اشغال فضای بیشتری نیز می‌شوند. پس سعی کنید برای منازل کوچک خود از مبلمانی با رنگ‌های روشن استفاده کنید.

نوع مبلمان کلاسیک

همانطور که گفتیم مبلمان کلاسیک دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام ویژگی‌های ظاهری متفاوتی دارند. به عنوان مثال مبلمان استیل نسبت به بقیه، دارای ابعاد و طرح‌های کوچک‌تری می‌باشند که به همین دلیل برای منازلی با متراژ کوچک مناسب‌تر هستند.

ابعاد و اندازه‌ی فریم مبل‌ها

هر چقدر که اندازه‌ی ابعاد و فریم مبلمان بزرگ باشد، فضای بیشتری را نیز اشغال خواهند کرد. سعی کنید از مبلمان کلاسیکی که ابعاد کوچک‌تری دارند استفاده کنید. علاوه بر آن تعداد مبلمان نیز در اشغال فضا تاثیر  زیادی دارند. افرادی که سعی دارند برای خانه‌های کوچک خود از مبلمان کلاسیک استفاده کنند، باید تعداد 7 نفره و یا کمتری را خریداری کنند.

چیدمان مبلمان کلاسیک

نوع پارچه‌ی مبلمان کلاسیک

یکی دیگر از عوامل موثر در بزرگ دیده شدن مبلمان کلاسیک، طرح‌های روی پارچه‌ی مبلمان می‌باشند. هر چقد که پارچه‌ی مبل‌های شما دارای طرح‌های ریز و یا حتی بدون طرح باشد، به همان اندازه نیز مینیمال دیده خواهند شد.

مبلمان کلاسیک را چگونه در خانه‌ های کوچک بچینیم؟

در هنگام چیدمان مبلمان منزل باید در ابتدا مکان و وسیله‌هایی مانند پنجره، دیوار، تلوزیون و … را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید. برای چیدمان مبلمان کلاسیک به دلیل وجود حساسیت و کمبود جا، انتخاب نقطه‌ی کانونی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در حالت کلی تمامی اتاق‌های پذیرایی در شکل‌های مربعی و یا مستطیلی می‌باشند که نحوهی چیدمان در هر کدام متفاوت می‌باشد.

ایده های چیدمان مبلمان کلاسیک در آپارتمان های کوچک

اگر میز ناهار خوری خود را نیز در سبک کلاسیک انتخاب کرده‌اید، در هنگام چیدمان توجه کنید که مبلمان و غذاخوری‌های شما با فاصله‌ی تقریباً زیادی از یکدیگر قرار بگیرند چرا که در غیر اینصورت اتاق پذیرایی شما شلوغ دیده خواهد شد.

می‌توانید با انتخاب یک فرش زیبا و هماهنگ با مبلمان، فرش را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته و مبلمان کلاسیک خود را اطراف آن بچینید.

چیدمان مبلمان کلاسیک

در خانه‌هایی که اتاق پذیرایی به شکل مستطیل است، بهتر است که مبلمان را در کنار دیوار بچینید. با این کار در وسط اتاق فضای خالی ایجاد شده و به خوبی می‌توانید از میزهای جلو مبلی و یا عسلی استفاده کنید.

اگر قصد خرید مبلمان کلاسیک برای منزل کوچک خود را دارید، سعی کنید دیگر وسیله‌های منزل مانند آینه کنسول را در سبک‌های نزدیک به کلاسیک انتخاب کنید. چرا که اگر همه‌ی وسیله‌ها در سبک کلاسیک باشند، فضای منزل خیلی شلوغ شده و افراد در این خانه‌ها آرامش کافی نخواهند داشت.

سخن آخر

در حالت کلی انتخاب مبلمان کلاسیک اغلب برای منازلی با متراژ 80 متر به بالا مناسب است اما امروزه افراد با پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی منزل داشته اند، می‌توانند مبلمان کلاسیک را نیز به خوبی در منازل کوچک بچینید. اگر بتوانید به نکات گفته شده توجه کرده و به آن‌ها عمل کنید، دکوراسیونی جذاب و زیبا با مبلمان کلاسیک خواهید داشت. بهترین نوع استفاده از این مبلمان در خانه‌های بزرگ و سلطنتی می‌باشد که اغلب افراد سنتی و قدیمی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

مبلمان شیک و مدرن منزل در اینستاگرام مبل لونا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *