نکات مهم درباره نحوه چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

نکات مهم درباره نحوه چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل - مبل لونا

نکات مهم درباره نحوه چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

نکاتی در مورد نحوه چیدمان مبلمان

یکی از مهم ترین مسئله در زیبایی دکوراسیون منزل، چیدمان مبل می باشد به همین دلیل باید به این نکته آن دقت کنید تا دکوراسیونی زیبا داشته باشید. در چیدمان مبل باید برخی از نکات را رعایت کنید و به صورت اصولی انجام دهید تا بتوانید از زیبایی دکوراسیون منزلتان لذت ببرید.

نکاتی که حتما باید به آنها توجه کرد

نکته اول

اولین نکته در چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل این است که باید به نقطه کانونی منزل توجه نمایید زیرا که نقطه کانونی قسمتی از خانه است که در همان لحظه اول نگاه ها را به سمت خود جلب می کند. این مسئله به شما کمک می کند تا شما بتوانید حول آن مبلمان را بچینید که این کار نیز باعث نظم می شود.

نکته دوم

یکی دیگر از نکات مهم در چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل فاصله بین مبلمان و دیوارها می باشد. برای زیباتر دیده شدن دکوراسیون منزل بهتر است بین مبلمان دیوارها فاصله ای ایجاد شود. این نکته را حتی باید در خانه های کوچک نیز رعایت کرد زیرا رعایت این مسئله در خانه های کوچک موجب بزرگ تر دیده شدن فضا می شود.

نکات مهم درباره نحوه چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

نکته سوم

بهتر است چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل به گونه ای باشد که افراد بدون نیاز به جا به جا کردن آن ها و یا بالا بردن صدا و یا چرخاندن گردن خود به راحتی بتوانند با هم صحبت کنند. اگر فضای منزل شما بزرگ تر است می توانید ست مبلمان جدید را به گونه ای قرار دهید که نزدیک به هم باشد و مکالمه و گفت و گو به راحتی صورت بگیرد.

نکته چهارم

 یکی از مهم ترین مسئله که در چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل توجه کرد به بزرگی و کوچکی مبل و قسمتی که می خواهید آن را قرار دهید توجه کنید و نباید مبل سه نفره را در قسمتی از خانه و مبل دو نفره را در قسمت دیگر خانه قرار دهید زیرا این کار باعث می شود تا تعادل در فضای خانه نداشته باشید

نکته پنجم

سایز فرش شما باید به اندازه ای بزرگ باشد که به طور کامل به زیر مبل ها برود و یا حتی بین دو پایه از مبل سه نفره قرار بگیرد. یکی از توصیه هایی که در انتخاب میز جلو مبلی می شود این است که در هنگام خرید، میز جلو مبلی بزرگ انتخاب نمایید زیرا این کار هم باعث زیبا دیده شدن دکوراسیون منزل می شود و هم کارایی زیادی دارد و همه افراد به میز دسترسی خواهند داشت. بهتر است فاصله مناسبی بین میز و مبل داشته باشید .

نکته ششم

نکات مهم درباره نحوه چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

هر وسیله ای که برای زیبایی و شیک بودن دکوراسیون منزلتان استفاده می کنید بهتر است متناسب با سایز مبلمانتان باشد. برای انتخاب تابلو بر روی دیوار پشت مبل سه نفره باید سایز مبل را در نظر بگیرید و متناسب با آن تابلو مورد نظر را انتخاب نمایید.

نکته هفتم

یکی از نکته های مهم دیگر در مورد مبلمان منزل این است که در نحوه انتخاب جلو مبلی نیز توجه ویژگی شود تا با مبلمان منزل هماهنگی لازم را داشته باشد

نقطه کانونی را پیدا کنید

نقطه کانونی به این معنا میباشد که در نگاه اول در منزل قسمتی از خانه یا دکور همه توجه را به خود جلب کند نقطه کانونی میتوانید قسمتی از خانه مانند شومینه ، لوستر ، مبل ، تلویزیون یا قاب عکس باشد

فاصله بین دیوار و مبل

برای اینکه مبلمان شما بصورت زیبا در معرض دید قرار بگیرید نیاز است شما در چیدمان مبلمان خود فاصله ای بین دیوار و مبلمان خود بگذارید که این فضا بسته به میزان فضای منزل شما میباشد.

نور پردازی منزل

استفاده از نور مناسب در منزل همیشه یکی از مسائل مهم بوده است سعی کنید برای اتاق نشیمن خود از نود مناسب لوستر استفاده کنید.

اگر از این مطالب اطلاعات لازم را کسب کردید میتوانید برای مشاوره و خرید محصولات با ما در ارتباط باشید

 

اشتراک گذاری

مبل راحتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به واتساپ
1
سوالی دارید؟
lunasofa
به مبل لونا خوش آمدید
پشتیبانی آنلاین در خدمت شماست.