دکوراسیون داخلی منزل

چبدمان دکوراسیون داخلی منزل با مبل چستر راحتی

چبدمان دکوراسیون داخلی منزل با مبل چستر راحتی

در طی سال‌های گذشته افراد توجه و  دقت خاصی روی دکوراسیون داخلی منازل خود دارند. در گذشته اغلب افراد با توجه به سلیقه‌ی شخصی و علاقه‌ی خود، مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب کرده و خریداری می‌کردند. اگر کمی دقت کنید، متوجه می‌شوید که امروزه افراد زیادی در اطراف ما هنگام خرید وسیله‌ای برای منزل خود به سبک، طرح، رنگ، جنس و … آن توجه کرده و سعی می‌کنند که وسیله‌هایی هماهنگ با دکوراسیون داخلی منزل‌شان انتخاب کنند.

چستر راحتی

مبلمان منزل یکی از وسیله‌های کاربردی در دکوراسیون داخلی منزل می‌باشند که باید هماهنگ با دیگر وسیله‌های منزل بوده و با آن‌ها ست باشند. انتخاب مبلمانی زیبا، شیک و در عین حال هماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی منزل، کار دشواری می‌باشد. علاوه بر آن نحوه‌ی چیدمان انواع مختلف مبلمان با یکدیگر متفاوت بوده و نقش و تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی منازل دارند. یکی از مبلمانی که امروزه در ایران نیز اغلب افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند، مبلمان چستر فیلد می‌باشند. چستر فیلد‌ها می‌توانند با تاثیر مثبتی که روی دکوراسیون منزل می‌گذارند، طرفداران زیادی جذب کنند.

مبل چستر

مبلمان چستر فیلد در چندین سال اخیر در ایران رواج زیادی پیدا کرده و امروزه نیز طرفداران بسیاری دارند. مبلمان چستر به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، از سایر مبلمان متمایز می‌باشند. یکی از خصوصیات بارز مبلمان چستر، استفاده از پارچه‌های پرزدار به همراه دکمه‌های زیبا بر روی آن‌ها می‌باشد. علاوه بر آن این نوع از مبل‌ها در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند که در بین آن‌ها مبل‌های چستر راحتی محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده‌ا‌ست.

روش های دکوراسیون داخلی منزل با مبل چستر راحتی

در ساخت و تولید مبل چستر راحتی علاوه بر اینکه به راحتی مشتری اهمیت زیادی داده می‌شود، در عین حال ظاهری اشرافی نیز دارند که مناسب افراد خاص پسند می‌باشند. همانطور که گفتیم مبلمان چستر دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از این‌ها نیز تفاوت‌های جزئی با یکدیگر داشته و نحوه‌ی کاربرد آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. برخی از پر طرفدارترین مبلمان چستر عبارتند از:

  • مبل چستر کلاسیک
  •  مبل چستر راحتی
  •  مبل چستر مدرن
  •  و …

مبل چستر راحتی

طراحان صنعت مبلمان برای ایجاد تنوع و کاربرد بیشتر مبلمان، در طی یک اقدام هوشمندانه سعی بر تلفیق انواع مختلف مبلمان با یکدیگر کردند. در این بین مبلمان چستر را با مبل‌های راحتی و کلاسیک تلفیق کرده و باعث به وجود آمدن انواع مبلمان چستر شده‌اند. مبل چستر راحتی نیز یکی از مبلمانی است که از ترکیب مبل چستر و راحتی به وجود آمده‌است. از مبل چستر راحتی معمولاً در دکوراسیون‌های مدرن و امروزی استفاده شده و افرادی که به دنبال مبلمانی راحت و در عین حال زیبا و شیک هستند، طرفداران مبلمان چستر راحتی می‌باشند.

دکوراسیون منزل با مبل چستر راحتی

مبل چستر راحتی به دلیل ساختار ظاهری زیبایی که دارند، با انواع مختلف چیدمان و دکوراسیون منزل تناسب و هماهنگی داشته و همین امر سبب محبوبیت آن‌ها می‌شود. شما می‌توانید با رعایت چند نکته‌ی ساده، دکوراسیون داخلی زیبا و مدرن با مبل‌های چستر راحتی در منزل خود داشته باشید. در اینجا قصد داریم به بررسی نحوه‌ی چیدمان دکوراسیون داخلی منزل با مبل چستر راحتی را بررسی کنیم.

روش های دکوراسیون داخلی منزل با مبل چستر راحتی

از رنگ‌های مختلف استفاده کنید

مبل‌های چستر راحتی جز مبل‌هایی هستند که می‌توان در آن‌ها از انواع مختلف رنگ‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید با انتخاب یک مبل‌های چستر راحتی به رنگ روشن و شاد تغییری عظیم در دکوراسیون داخل منزل خود به وجود آورید. علاوه بر آن می‌توانید از دو و یا سه ترکیب رنگ هماهنگ و زیبا، برای مبلمان چستر راحتی خود استفاده کنید. با این کار فضای منزلتان حال و هوایی شاد و پر انرژی می‌گیرد.

مبل چستر راحتی را با سبک‌های دیگر تلفیق کنید

همانطور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره کردیم، تلفیق انواع مختلف مبلمان با یکدیگر می‌تواند سبک خوبی را در فضای خانه حاکم کند. می‌توانید مبل‌های چستر راحتی خود را با یک صندلی و یا میز قدیمی نیز ست کرده و در کنار مبلمان چستر خود، به جای پرده از کرکره نیز استفاده کنید. چرا که این نوع از مبلمان با هر وسیله‌ای که به خوبی انتخاب شود، هماهنگ می‌شوند.

مبل‌ها را در گوشه‌ی اتاق پذیرایی بچینید

اگر به مبل‌های ال شکل علاقه مند هستید، می‌توانید مبلمان چستر راحتی خود را به شکل ال تهیه کرده و آن را در گوشه‌ای از پذیرایی خود قرار دهید. حتی می‌توانید در صورت نبود مبل ال، دو مبل سه نفری و یا دو نفری را در دو گوشه‌ی دیوار قرار دهید. با این کار سبک منزل مدرن دیده شده و مبل‌ها فضای کمتری را اشغال خواهند کرد.

روش های دکوراسیون داخلی منزل با مبل چستر راحتی

دیوار و یا پنجره را نقطه کانونی انتخاب کنید

یک نکته‌ی مهم در چیدن وسیله‌های دکوراسیون داخلی مخصوصاً مبل‌ها، این است که شما قسمتی از منزل و یا وسیله‌ای را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته و مبلمان خود را در اطراف آن بچینید. می‌توانید مبلمان چستر راحتی خود را در کنار دیوار به شکل ال و یا در دو گوشه میز تلویزیون قرار دهید.

رنگ دیوار و یا کاغذ دیواری را با مبل‌ها تطبیق دهید

اگر تمامی قسمت‌های منزلتان را از لحاظ رنگ و یا طرح با یکدیگر هماهنگ می‌کنید، حتماً به رنگ دیوار و یا کاغذ دیواری توجه ویژه‌ای داشته باشید. شما می‌توانید رنگ کاغذ دیواری‌های خود را از بین رنگ مبل‌های چستر راحتی خود انتخاب کرده و با یکدیگر ست کنید. حتی می‌توانید طرح کوسن‌های خود را نیز نزدیک به طرح کاغذ دیواری خود انتخاب کنید.

نحوه‌ی چیدمان مبل‌های چستر راحتی

در چیدمان مبلمان چستر راحتی، علاوه بر اینکه باید مبل‌ها را با دیگر وسیله‌های منزل هماهنگ کرده و متناسب با آن‌ها بچینید، از طرفی باید اصول مهمی را نیز در چیدن مبلمان رعایت کنید. برخی از چیدمان‌های شیک و مدرن عبارتند از:

روش های دکوراسیون داخلی منزل با مبل چستر راحتی

متقارن

همانطور که گفتیم انتخاب یک وسیله و یا قسمتی از منزل به عنوان نقطه کانونی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسزایی دارد. پس می‌توانید با قرار دادن تلویزیون و یا یک میز زیبا و جذاب به عنوان نقطه کانونی، مبل‌های چستر راحتی خود را به طور متقارن در اطراف آن بچینید.  این نوع از نحوه‌ی چیدمان، مناسب برای گپ زدن و دورهمی‌های خانوادگی می‌باشد.

مربعی

نوع دیگری از چیدمان مبل های چستر راحتی به صورت مربعی می‌باشد. شما می‌توانید این نوع از مبلمان را به شکل مربعی و در روبروی یکدیگر قرار داده و یک میز عسلی و یا هر نوع دیگری را در وسط قرار دهید. این نوع از چیدمان مبلمان چستر، یکی از زیباترین و پرطرفدارترین انواع چیدمان می‌باشند.

گرد

در منازلی با متراژ پایین، شما می‌توانید مبلمان خود را به صورت منحنی در کنار یکدیگر قرار داده و شکلی دایره وار ایجاد کنید. اما این نوع از چیدمان برای مبلمان چستر راحتی زیاد مناسب نبوده و استفاده از آن نیز پیشنهاد نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *