دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب کوسن برای مبل

کوسن مبلمان

بهترین انتخاب برای کوسن مبل چیست؟

اصلی ترین کاربرد کوسن پوشاندن مبل ها و دادن زندگی جدیدی به آن هاست. کوسن ها هستند که به سادگی، می توانند جنبه های راحتی مبل ها را تا چندین برابر افزایش داده و از طرفی هم تأثیرات چشم گیری در زیبایی آن ها و جزئیات خانه داشته باشند.

اما تنوع در طرح و رنگ و مدل کوسن ها از طرفی دست خریداران را برای انتخاب گزینه ی بهتر و مناسب تر باز کرده است. از طرفی هم متأسفانه گاهی موجب سردرگمی خریداران عزیز می‌شود.

ابزار لازم برای پیشگیری از این سردرگمی و یا انتخاب نادرست داشتن اطلاعات است. اطلاعاتی در مورد استفاده صحیح و انتخاب طرح و مدل مناسب کوسن و چیدمانی زیبا برای دکوراسیون های مختلف.

امروز، شیک و تک با ارئه دانستنی های لازم و کافی در مورد کاربرد کوسن، انتخاب درست آن با توجه به نوع دکوراسیون و نحوه ی چیدمان صحیح و زیبای آنها در کنار شما خواهد بود.

کاربرد کوسن در قسمت های مختلف دکوراسیون داخلی

در نگاه اول اغلب افراد کوسن ها را تنها برای مبل های راحتی و استیل در نظر می گیرند، غافل از اینکه استفاده از کوسن بر روی صندلی های آشپزخانه، تخت خواب، گوشه های دنج و … در نظر دیگران شما را به عنوان یک دکوراتور مجرب معرفی می‌کند.

استفاده از کوسن بر روی صندلی های چوبی و یا فلزی آشپزخانه علاوه بر دکور کردن این نیمکت ها، می تواند راحتی قابل توجه ای را به آن ها ببخشد.

دیزاین تخت خواب با کوسن های تزیینی در شکل ها و سایز های متفاوت باعث جلوه شکیلی از تخت به عنوان پادشاه اتاق خواب می‌شود.

دکور کردن گوشه‌ای دنج با کوسن های مناسب برای این فضاها، یکی از ایده های خاص و ناب در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.

کوسن مبلمان

شکل و کاربرد کوسن

تنوع شکلی کوسن ها بسیار زیاد است و هر کدام از آن ها طنین و آهنگ خاص خود را دارند . کوسن ها می توانند علاوه بر اشکال، گرد، چهار گوش، لوله‌ای، به شکل قلب، ستاره، لوزی و … نیز ساخته شوند، اما هر کدام از کوسن ها کاربرد خاص خود را دارند.

کوسن های مربعی رایج ترین و ایده آل ترین شکل کوسن برای صندلی های چوبی یا مبل های راحتی هستند. این نوع کوسن ها گزینه ی خوبی هستند برای افرادی که به نوعی از کمر درد رنج می‌برند. برای کسانی که عاشق لم دادن هستند استفاده از کوسن های مستطیلی برای پوشش دادن، قسمت پایینی کمر یا گردن رایج می‌باشد.

کوسن های گرد معمولاً برای نرمتر یا راحت تر کردن نشیمن روی مبل ها یا صندلی هایی که نشیمن گاه سفت و سختی دارند، استفاده می شوند. اما استفاده از آن ها برای زیبا تر کردن چیدمان کوسن ها بر روی کاناپه های دو یا سه نفره هم ایده ی رایجی است.

استفاده از کوسن های بزرگ در مبل های جمع و جور به سبک مدرن چندان رایج نیست. این کوسن ها علاوه بر اینکه ظاهر ناهمخوانی در اتاق به وجود می‌آورند، در هر بار نشستن شما را مجبور به برداشتن خود می‌کنند.

کوسن هایی که به شکل پشتی هستند، به نوعی باعث ساختار شکنی در دکوراسیون داخلی شده‌اند. معمولاً از این کوسن ها برای گوشه های دنج استفاده می‌شود.

کوسن های ستاره ای، لوزی، دایره ای و … را می‌توان جزء کوسن های فانتزی دسته بندی کرد. این کوسن ها آنقدر قدرتمند هستند که می‌توانند در هر خانه ای با هر سبکی مورد استفاده قرار بگیرند.

نحوه ی انتخاب طرح کوسن ها

حین انتخاب طرح کوسن در فروشگاه های مختلف مسلماً با طرح های زیادی روبرو می شوید . اما به خاطر داشته باشید لزوماً زیبا ترین و گران ترین طرح مناسب ترین نیست. مناسب ترین طرح، طرحی است که هارمونی لازم با دکوراسیون داخلی شما را داشته باشد.

شاید اصلاً متوجه ی این موضوع نشده باشید که، ذهن ناخود آگاه بین کوسن و دیوار پشت مبل ها به دنبال یک هارمونی گمشده می گردد. زمانی که این هارمونی به نوعی رعایت شده باشد، کوسن ها جلوه بیشتری پیدا خواهند کرد و مبل ها نمای زیبا تری را به نمایش می‌گذارند.

استفاده از کوسن، زمینه خوبی برای بازی با رنگ هاست . می توانید از ترکیب رنگی طراحی اتاق خوابتان رنگ مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید. از تن تیره تر این رنگ چند کوسن تهیه کنید. چیدن این کوسن ها روی تختخواب، باعث عمق بخشیدن به طراحی داخلی اتاق شما می‌شود.

در صورتی که مبل های شما دارای رنگ های خنثی و پارچه ای ساده و بی طرح هستند استفاده از کوسن های راه راه یا طرح دار توصیه می شود. این کوسن ها روح پویایی برای این حالت خنثی ایجاد می‌کنند.

اگر مبل های شما جلوی پنجره چیده شده است، برای انتخاب طرح کوسن به طرح و رنگ یالان پرده هم نظری بیندازید. هارمونی یا تضاد متناسب ایجاد شده بین این دو المان می تواند چشم انداز زیبایی را برای خانه ی شما فراهم کند.

کوسن

در صورتی که اهل تنوع هستید، فصل های سرد از کوسن با رنگ های گرم و در فصل های گرم از کوسن با رنگ های سرد استفاده کنید.

هنگام انتخاب کوسن های طرح دار سعی کنید، طرح ها دارای رنگ های خنثی باشند، خصوصا زمانی که طرح ها ضخیم هستند. کوسن های مبتنی بر این خصوصیات چشم ها را کمتر خسته می کنند.

 

چیدمان درست کوسن ها

اجرای نسبت 2-2-1 برای چیدمان کوسن ها، ایده ای ساده است که بسیاری اوقات منجر به ایجاد نتایج تماشایی می شود. در این ایده دو کوسن مربعی هم شکل، هم اندازه، هم الگو را در نقاط انتهایی کاناپه قرار دهید . دو کوسن مربعی کوچک تر با الگو های متفاوت را در کنار آن ها قرار داده و در انتها یک کوسن دایره ای یا مستطیلی شکل را برای مرکز انتخاب کنید.

اجرای نسبت1-1-1 و یا نسبت1-1-1-1-1 بر روی مبل های راحتی هم می‌تواند زیبا باشد. اصل مهم برای استفاده از این نسبت ها متفاوت بودن رنگ ها در صورت یکسان بودن طرح ها و بالعکس تفاوت در رنگ ها با اصل رعایت یکسانی طرح در تمامی کوسن ها می باشد. ( هر کدام از این نسبت ها با توجه به اندازه ی کوسن و بلندی مبل انتخاب می شود، غالباً برای مبل های بزرگ از 5 کوسن و برای کاناپه های دو نفره از 3 کوسن استفاده می شود.)

از ساختار شکنی ترسی نداشته باشید، خیلی ها معتقدند که تعداد کوسن ها باید عددی فرد باشد. اما دکوراسیون مدرن این قاعده را به چالش کشیده، پس اگر روزی دلتان خواست روی مبلتان را با تعداد زوجی از کوسن ها تزیین کنید، فکر نکنید زمین به آسمان رسیده است.

فقط کافی است هر جفت از کوسن ها هم شکل، هم رنگ و هم اندازه و متفاوت از جفت بعدی باشد.

در صورتی که مبل با طرح های مختلفی در خانه دارید، استفاده از کوسن بهترین راه برای اتصال میان این مبل ها است. برای اتصال بین اینگونه مبل ها می توانید کوسن های هم شکل هر مبل را روی مبل های متفاوت بگذارید.

کوسن مبل

چند نکته ضروری که حین خرید کوسن باید در نظر داشته باشید

حین خرید کوسن به جنس پارچه و محتویات درون آن توجه نمایید. داخل کوسن باید آن قدر نرم باشد که هنگام استفاده احساس راحتی لازم را برای شما فراهم کند.

جنس کوسن با توجه به جایی که قرار می گیرد متفاوت است. مثلاً کوسن صندلی های آشپزخانه باید مقاوم و قابل شستشو در ماشین لباسشویی باشند.

هر چقدر کوسن های شما از پر یا فوم مرغوب تری پر شده باشند، شکل و حالت خود را بیشتر حفظ می کنند. از طرفی کوسن های پر شده با فوم های نامرغوب بعد از مدتی شکل خود را از دست می دهند.

متأسفانه این کوسن های افتاده چهره ی خسته و قدیمی برای مبل و تخت شما ایجاد می کنند . و همین طور حین نشستن بسیار ناراحت کننده هستند. کاربرد کوسن به عنوان یک وسیله دکوری و مصرفی است، پس لطفاً با خرید کوسن های ارزان نمای منزلتان را به هم نریزید.

برای مشاهده مطالب و تصاویر بیشتر مبلمان و سرویس خواب ما را در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

اینستاگرام مبل لونا با انواع مدلهای جدید مبلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *