دکوراسیون داخلی منزل

5 مبل جلوی تلویزیون مدرن و امروزی

مبل جلوی تلویزیون

یکی از تفریحات و سرگرمی‌هایی که افراد با آن اوقات خود را به خوشی سپری می‌کنند، تماشای تلویزیون می‌باشد. تماشای تلویزیون می‌تواند دلیلی خوب برای جمع شدن اعضای خانواده دور هم بوده و افراد خانه به ویژه کودکان را سرگرم کند. برای اینکه بتوانید از این کار سرگرم کننده نهایت لذت را ببرید باید در شرایط و مکانی مناسب، به تماشای تلوزیون بپردازید.

به عنوان مثال مبلمانی که برای تماشای تلوزیون روی آن‌ها می‌نشینید و یا اتاقی که تلویزیون در آن قرار دارد، همگی در لذت بردن از این کار تاثیر دارند. مبلمانی که برای تماشای تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند در حالت کلی امروزه اغلب افراد از همان مبلمان منزل خود به عنوان مبل جلو تلویزیونی استفاده می‌کنند اما ما توصیه می‌کنیم که اگر منزلی بزرگ دارید، حتماً از مبلمانی جدا برای جلوی تلویزیون استفاده کنید.

کدام سبک مبلمان برای جلوی تلویزیون مناسب هستند؟

همانطور که گفتیم مبلمانی که برای جلوی تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید دارای برخی ویژگی‌های مهم از جمله راحت بودن، بادوام بودن، داشتن ابعادی مناسب و … باشند. پس برای اینکه بتوانید سبک مناسبی از این مبلمان را انتخاب کنید، دنبال ویژگی‌های گفته شده باشید. مبلمان راحتی که از نوع سبک مدرن هستند، از جمله کاناپه، چستر فیلد و … مبل‌های راحتی هستند که می‌توانید به خوبی روی آن‌ها نشسته و بدون دغدغه تلویزیون تماشا کنید.

مبلمان کلاسیک معمولاً گزینه‌ی مناسبی برای جلوی تلویزیون نیستند چرا که راحتی مبلمان مدرن را نداشته و به دلیل داشتن ابعادی بزرگ، فضای زیادی از خانه را اشغال می‌کنند. البته اگر سبک کلی دکوراسیون داخلی منزل شما به سبک کلاسیک و سلطنتی است، از کاناپه‌هایی به سبک کلاسیک استفاده کنید.

5 مبل مناسب برای جلوی تلویزیون

هر مبلی را نمی‌توان در هرجای خانه به ویژه جلوی تلویزیون قرار داد. چرا که باعث شلوغی فضای خانه و بهم ریختن نظم حاکم بر منزل می‌شوند. اما انتخاب مبلمانی راحت و در عین حال متناسب با دکوراسیون داخلی، کار چندان سختی هم نبوده و فقط باید کمی در مورد انواع مختلف مبلمان و ویژگی‌های آن‌ها تحقیق کنید. برای این که بتوانید به آسانی مبلمانی متناسب با دکوراسیون و سبک داخلی منزل خود برای جلوی تی وی انتخاب کنید، در ادامه به بررسی چند نوع مبل که برای جلوی تلویزیون مناسب هستند، می‌پردازیم.

مبل جلوی تلویزیون

مبلمانی که پایه های کوتاهی دارند

مبلمانی که پایه‌های کوتاهی دارند از نوع مبلمان راحتی بوده و می‌توانند در هنگام تماشای تلویزیون مکان راحتی برای نشستن باشند. مبلمان نیمکتی نیز جز مبل‌های پایه کوتاه بوده و گزینه‌ی خوبی برای جلوی مبلمان هستند. زاویه دیدی که این مبل‌ها ایجاد می‌کنند، برای دیدن تلویزیون بسیار مناسب بوده و حتی نوع کاناپه این نوع نیز می‌تواند گزینه بهتری باشد. مبل های پایه کوتاه به حدی راحت و نرم هستند که شما می‌توانید روی آن‌ها دراز کشیده و تلویزیون تماشا کنید.

مبلمان L

مبلمان ال یکی از پرطرفدارترین مبل‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را در جلوی تلویزیون قرار داد. مبل‌های L فضای زیادی از منزل را اشغال نکرده و می‌توان با انتخاب آن‌ها زیبایی دکوراسیون داخلی را نیز دو چندان کرد. برخی از مبلمان را فقط می‌توانید برای خانه‌های با متراژ کوچک انتخاب کنید اما مبل های L این قابلیت را دارند که بتواند از آن‌ها برای تمامی منازل و در هر متراژی استفاده کرد.

چستر فیلد

مبل‌های چستر فیلد جز سبک مدرن بوده و می‌توان به راحتی از آن‌ها برای جلوی تلویزیون استفاده کرد. در حالت کلی چستر فیلد را می‌توان در بخش مبلمان راحتی قرار داده و همانطور که گفتیم مبلمان راحتی نیز بهترین گزینه برای جلوی تی وی هستند. برای این که بتوانید به راحتی روی مبل‌های چستر  نشسته و به تماشای تلویزیون بپردازید، برای روی مبلمان از کوسن‌های زیبا و نرم استفاده کنید.

مبل جلوی تلویزیون

مبلمان تخت خواب شو

برخی از افراد عادت دارند که به حالت خوابیده و یا دراز کشیده به تماشای تلویزیون بپردازند. برای این گونه افراد بهترین مبل انتخابی برای جلوی تلویزیون، تخت خواب شو می‌باشد. برای اینکه بتوانید به راحتی استراحت کرده و در کنار آن تلویزیون تماشا کنید، این مبلمان برای شما گزینه‌ی مناسبی هستند.

مبل هایی با نشیمن‌گاه عریض

مبلمانی که نشیمن گاه عریضی داشته و دارای پارچه‌های نرمی هستند را نیز می‌توانید برای جلوی مبلمان خود انتخاب کنید. این مبل‌ها به سبب داشتن نشیمن گاه عریض، مکان مناسبی برای استراحت و حتی دراز کشیدن می‌باشند.

نکات مهم برای انتخاب مبلمان مناسب برای جلوی تلویزیون

علاوه بر اینکه سبک و مدل مبلی که برای جلوی تلویزیون انتخاب می‌شود مهم و تاثیر گذار است، ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارند که باید در هنگام انتخاب و خرید به آن‌ها توجه کنید. توصیه می‌کنیم در ابتدا سبک و طرح مورد علاقه‌تان را انتخاب کرده و سپس با بررسی برخی از ویژگی‌ها مانند با دوام بودن، راحتی، رنگ مناسب و … بهترین مبلمان را برای قرار دادن در جلوی تلویزیون انتخاب کنید. برخی از ویژگی‌های مهمی که مبلمان جلوی تلویزیون باید دارا باشند، عبارتند از:

مبلمان ال جلوی تلویزیون

با دوام بودن

اغلب افراد هنگامی که در خانه هستند بیشترین وقتشان را مقابل تلویزیون می‌گذرانند به همین دلیل مبلمانی که برای قراردادن در جلوی تلویزیون انتخاب می‌شوند، باید مقاوم بوده و بعد از استفاده‌های طولانی مدت آسیب نبینند. فوم و اسفنج‌هایی که برای قسمت نشیمن‌گاه مبلمان استفاده می‌شود، باید دارای جنسی مرغوب باشند تا در هنگام نشستن‌های طولانی مدت خراب نشوند.

راحت بودن

یکی از فاکتورهای مهم و اصلی در انتخاب مبلمان جلوی تلویزیون، راحتی و نرم بودن آن‌ها می‌باشد. به عنوان مثال مبلمان کلاسیک نسبت به سایر مبل‌ها فریم و پارچه‌های سفت‌تری داشته و برای قرار دادن در جلوی تلویزیون مناسب نیستند. اما مبل‌های راحتی را بدون هیچ دغدغه‌ی دیگری می‌توانید در هر جای منزل که بخواهید استفاده کنید.

رنگ مناسب

رنگی که برای این نوع از مبل‌ها انتخاب می‌کنید، باید متناسب با رنگ سایر مبلمان و در حالت کلی هماهنگ با رنگ سایر وسیله‌های دکوراسیون داخلی منزل باشند. گاهی اوقات می‌توانید از رنگ‌های تضاد و خاص برای مبلی که در مقابل تلوزیون قرار می‌دهید، استفاده کنید.

 

انواع مبل راحتی و چستر در اینستاگرام مبل لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *