دکوراسیون داخلی منزل

همه چیز درباره انتخاب سرویس ناهار خوری مناسب

ناهار خوری

دکوراسیون داخلی منزل در حالت کلی از چند وسیله‌ی بزرگ تشکیل شده است. و انتخاب مناسب و اصولی آن‌ها برای داشتن منزلی زیبا، دلنشین و در عین حال قابل استفاده بسیار مهم می‌باشد. از جمله مهم‌ترین این وسیله‌ها می‌توان به سرویس ناهار خوری، سرویس خواب، وسایل آشپزخانه و … اشاره کرد. سرویس ناهارخوری و یا همان میز ناهارخوری تا چندین سال پیش جزو لوازم ضروری منزل نبود. اما به مرور زمان و با اهمیت پیدا کردن دکوراسیون داخلی در خانه‌ها، سرویس ناهارخوری و انواع اقسام وسیله‌های دیگر نیز تبدیل به وسایل کاربردی و موثر در زیبایی خانه‌ها شدند.

امروزه میز ناهارخوری جز پرکاربردترین وسیله‌های منزل بوده و اعضای یک خانه‌ در طول روز به بهانه‌های مختلف از جمله صرف غذا دور آن جمع می‌شوند. این جمع شدن‌ها در طول روز می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا خانواده‌ها برای چند ساعت در کنار هم بوده و احساس عشق و نزدیکی داشته باشند. انتخاب جنس، سبک و اندازه‌ی میز ناهارخوری از جمله نکات مهمی است که باید هنگام خرید توجه ویژه‌ای به آن کرد. چرا که انتخاب این آیتم مهم بر اساس سبک دکوراسیون و فضای داخلی خانه می‌تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد فضایی صمیمی، آرام و دلنشین در خانه داشته باشد. در این مقاله سعی داریم به بررسی کلی سرویس ناهار خوری و انتخاب مناسب آن بپردازیم.

نقش سرویس ناهار خوری در دکوراسیون داخلی

هیچکدام از وسیله‌های منزل به اندازه یک سرویس غذا خوری مدرن و شیک نمی‌تواند فضای خانه‌ی شما را زیبا و جذاب جلوه دهند. چه در یک مهمانی مهم و چه در یک دورهمی خانوادگی کوچک، سرویس ناهارخوری زیبا و مناسب نقشه مهمی را در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل ایفا می‌کند.

برای زیبایی و جذابیت بیشتر میز ناهارخوری خود می‌توانید از دکوری‌های جذاب و مدرن برای روی میز نهارخوری و از سرویس غذا خوری‌های متناسب با رنگ مبلمان خود استفاده کنید. ست کردن آن با سایر لوازم و اشیای مهم خانه مانند فرش و پرده می‌تواند در زیباتر جلوه دادن آن نقش مهمی داشته باشد.

ناهار خوری

انواع سرویس ناهار خوری از نظر سبک مبلمان

هر خانه‌ای سبک مخصوص به خود را داشته و سرویس ناهار خوری آن بنابه سلیقه‌ی اعضای خانواده و با توجه به فضا و متراژ آن انتخاب می‌شود. سرویس ناهارخوری مانند مبلمان منزل دارای طرح‌ها و سبکهای متفاوتی است. که در بیشتر موارد میز ناهار خوری با مبل‌ها ست بوده و در هنگام خرید، هر دو در یک نوع سبک، طرح و رنگ انتخاب می‌شوند. در حالت کلی سرویس ناهار خوری در سه نوع سبک تولید و عرضه می‌شود:

 • سرویس ناهار خوری سبک مدرن
 • سرویس ناهارخوری سبک کلاسیک
 • سرویس ناهار خوری سبک راحتی

آشنایی با سبک مدرن سرویس ناهارخوری

مبلمان ناهار خوری مدرن جزو محبوب‌ترین مدل‌های این مبلمان بوده و اغلب افراد از این نوع سبک که بسیار ساده و مینیمال است، استفاده می‌کنند. این نوع سرویس ناهار خوری معمولاً در رنگ‌های تیره طراحی شده و ظاهری شیک و مدرن به فضای خانه می‌بخشد. برای تزیین و دکوراسیون روی میز غذاخوری مدرن معمولاً از وسایلی با سبک مینیمال و یا شمع‌های مدرن استفاده می‌شود.

ناهار خوری

آشنایی با سبک کلاسیک سرویس ناهار خوری

سبک کلاسیک نسبت به سایر سبک‌ها  دارای جلوه‌ای خاص و جذاب است. سبک کلاسیک به دلیل تزیینات خاص خود و استفاده از پارچه‌هایی با طرح‌های جذاب در دوخت و تولید آن، در چندین سال گذشته طرفداران زیادی داشت. سرویس ناهار خوری کلاسیک نیز اینگونه است و می‌تواند فضای منزل شما را لوکس و  خاص نشان دهد. در طراحی سبک کلاسیک معمولاً از پایه‌های چوبی کنده کاری شده و پارچه‌هایی با طرح های بزرگ و شلوغ استفاده می‌شود. برخی از ویژگی‌های مهم غذا خوری کلاسیک، براق بودن و کنده کاری‌های چوبی آن می‌باشد.

 

آشنایی با سبک راحتی سرویس ناهارخوری

برخی از افراد نیز بیشتر از ظاهر و زیبایی به جنبه‌های راحتی مبلمان اهمیت زیادی داده و سعی می‌کنند در انتخاب خود از انواع مختلف این نوع مبلمان‌ها بهره ببرند. مبلمان راحتی جزء سبک‌هایی است که نشستن و استراحت کردن روی این نوع از مبل‌ها آرامش خاصی را به افراد می‌بخشد. استفاده کردن از سرویس ناهارخوری راحتی برای داشتن اوقات خوب و راحت در هنگام غذا خوردن بسیار مناسب می‌باشد.

انواع میز ناهار خوری از لحاظ جنس مبلمان:

 • سرویس ناهار خوری چوبی
 • سرویس ناهار خوری استیل
 • سرویس ناهار خوری پارچه‌ای

 

ناهار خوری

میز غذا خوری مناسب برای مکان‌های اداری

انتخاب وسیله‌های مورد استفاده در محیط‌های اداری نسبت به وسیله‌های منزل کمی سخت‌تر می‌باشد. در این مکان‌ها به دلیل شرایط و محیط کاری باید نکات و جنبه‌های زیادی را در هنگام انتخاب وسایل در نظر داشته باشید. سرویس غذا خوری در محیط‌های اداری به ندرت استفاده می‌شود چرا که مراکز اداری اغلب دارای فضای کوچکی بوده و این مبلمان‌ها موجب اشغال فضای زیاد می‌شوند. اما برخی از افراد در محی‌ های کاری بزرگتر و ترجیح می‌دهند تا از سرویس ناهار خوری استفاده کنند. برای محیط های اداری معمولاً سبک مدرن مناسب‌تر از انواع دیگر است. چراکه این نوع سبک سرویس ناهار خوری علاوه بر ظاهر زیبا و شیک می‌تواند فضای کمتری را اشغال کرده و به راحتی با فضای اطراف خود هماهنگ شود.

انتخاب میز غذاخوری متناسب با فضای خانه

برای اینکه بتوانید سرویس ناهار خوری متناسب با فضای خانه خود انتخاب کنید نیازمند این هستید که چند نکته‌ی مهم را در نظر داشته باشید:

 • اگر فضای خانه‌ی شما ابعاد کوچکی دارد از انتخاب سرویس غذا خوری در تعداد و ابعاد زیاد خودداری کنید.
 • سرویس ناهارخوری خود را متناسب با سبک و رنگ مبلمان خود انتخاب کنید.
 • با توجه به محیط جغرافیایی و فضای زندگی خود جنس مناسبی را برای سرویس خود انتخاب کنید.
 • سعی داشته باشید تعداد سرویس ناهار خوری خود را بر اساس تعداد اعضای خانواده و فضای خانه‌ی خود انتخاب کنید.

محل قرارگیری سرویس غذا خوری

اغلب افراد تصور می‌کنند سرویس ناهار خوری حتماً باید در فضای آشپزخانه قرار گیرد. اما بهتر است بدانید در برخی از خانه‌ها به دلیل کوچک بودن فضای خانه، شما مجبور به انتقال سرویس غذا خوری به پذیرایی هستید. در این حالت بهتر است در پذیرایی خود محلی را انتخاب کنید. که فاصله‌ی آن با آشپزخانه کمتر بوده و از اتاق‌ها و دیگر نقاط خانه دورتر باشد.

نکات مهم درباره‌ی سرویس ناهارخوری

 • اگر آشپزخانه‌ی کوچکی دارید از قرار دادن میز ناهارخوری در آن خودداری کنید.
 • در صورتی که قصد قرار دادن میز غذا خوری خود در پذیرایی  دارید برای آن مکان مناسب و ترجیحاً نزدیک به آشپزخانه را انتخاب کنید.
 • می‌توانید به جای استفاده از میز ناهارخوری، از طرح‌های دیگر مانند جزیره برای میز ناهارخوری استفاده کنید.
 • از قرار دادن سرویس غذا خوری خود در مسیر رفت و آمد به اتاق‌ها و دیگر نقاط خانه خودداری کنید.
 • حتماً توجه داشته باشید که سرویس خود را بر اساس نوع دکوراسیون داخلی منزل و ابعاد فضای خانه انتخاب کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

 

انواع مبلمان منزل در اینستاگرام مبل لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *