مبل کلاسیک و نیمه کلاسیک

همه چیز درباره میز ناهارخوری سلطنتی

افرادی که به دنبال خانه‌ای با دکوراسیون لوکس و چشم‌گیر هستند، همواره به دنبال انتخاب وسیله‌هایی در سبک کلاسیک و سلطنتی می‌باشند. سبک کلاسیک در ترکیب با سبک مدرن و امروزی می‌تواند طراحی خارق العاده و چشم‌گیری ایجاد کند. برای ایجاد دکوراسیونی با سبک کلاسیک و سلطنتی، باید تمامی وسایل منزل در این سبک بوده و کمتر از وسیله‌هایی با طرح‌های ساده استفاده شود.

یکی از وسیله‌های منزل که کاربردی بوده و تاثیر زیادی نیز در دکوراسیون داخلی منزل دارد، میز ناهار خوری می‌باشد. این نوع از میزهای ناهارخوری با طرح‌های زیبا و چشمگیری که دارند، باعث زیبایی و منحصر به فرد بودن منزل می‌شوند. میز ناهار خوری‌های سلطنتی علاوه بر جلوه‌ی خواص و زیبایی که دارند، به همان اندازه نیز راحت بوده و افراد می‌توانند ساعت‌ها روی این میز ناهار خوری‌ها راحت بنشینند.

میز ناهارخوری سلطنتی

میز ناهار خوری سلطنتی و ویژگی‌های آن

میز ناهارخوری عضوی جدا نشدنی از تمامی منازل بوده و تاثیر بسزایی در دکوراسیون داخلی خانه دارد. یکی از پرطرفدارترین میزهای ناهار خوری، غذا خوری سلطنتی است که بیشتر مناسب افراد شیک و خاص پسند می‌باشند. این نوع از میزهای غذاخوری دارای طرح‌هایی زیبا و چشم‌گیر بوده و بنا بر سبکی که دارند، قسمت چوبی آن‌ها دارای منبت کاری و طرح و نقشه‌های زیبایی می‌باشد.

میز ناهار خوری سلطنتی همانطور که از اسمشان نیز پیداست در گذشته تنها در خانه‌های افراد ثروتمند و خاندان سلطنتی یافت می‌شدند.از طرفی این نوع از میزهای غذاخوری فضایی گرم و صمیمی ایجاد کرده و باعث لوکس و خاص دیده شدن منزل می‌شوند. اگر تصمیم به انتخاب میز غذاخوری سلطنتی گرفته‌اید، حتما توجه داشته باشید که دیگر اجزای دکوراسیون داخلی خود را نیز با آن ست کرده و بتوانید هماهنگی لازم بین تمامی وسیله‌ها برقرار کنید.

انواع میز ناهار خوری سلطنتی

یکی از ویژگی‌های بارز و خوب میز ناهارخوری‌های سلطنتی این است که این نوع از غذاخوری ها، به دلیل تنوع طرح و رنگی که دارند، افراد می‌توانند به راحتی هر مدلی را که میخواهند انتخاب و خریداری کنند. اما در این بین باید توجه کنید که این نوع از میزناهارخوری ها نیز مانند تمامی مبلمان دیگر، دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام ویژگی و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. برای آشنایی بیشتر با  میز ناهار خوری‌های سلطنتی در ادامه به بررسی انواع آن‌ها می‌پردازیم.

میز ناهار خوری سلطنتی مدل ویکتوریا

مدل ویکتوریا جزء میز ناهار خوری‌های سلطنتی، و با تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک می‌باشد. از طرفی این نوع از میز ناهار خوری‌ها به سبب وزن سبک و رنگ‌های زیبا، معروف بوده و طرفداران زیادی نیز دارند. از مدل ویکتوریا در کشورهای غربی بیشتر استفاده کرده و محبوبیت زیادی در آن کشورها دارند. اما امروزه به دلیل زیبایی و سبک متفاوتی که دارند، در تمامی کشورها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. مدل ویکتوریا با تلفیق سبک سلطنتی، کلاسیک و مدرن باعث از مد نیوفتادن میز ناهارخوری سلطنتی شده و از طرفی زیبایی و مدرن بودن سبک‌های دیگر را نیز با خود به همراه دارد.

میز غذا خوری سلطنتی

میز میز ناهارخوری سلطنتی کلاسیک

میز ناهار خوری‌های سلطنتی کلاسیک از جمله اولین مدل‌های ناهارخوری سلطنتی بوده و از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از غذاخوری‌ها دارای چوب‌های کنده‌کاری شده می‌باشند که روی پارچه‌هایشان نیز طرح‌هایی زیبا  وجود دارد. ابعاد این نوع از میز غذاخوری‌ها کوچک بوده و برای خانه‌هایی با متراژ پایین نیز مناسب می‌باشند.

میز غذاخوری سلطنتی مدرن

این نوع از میز غذاخوری‌های سلطنتی همانطور که از اسم‌شان نیز پیداست، مدرن و شیک بوده و مناسب خانه‌هایی با سبک مدرن می‌باشند. در این نوع از میز غذاخوری‌ها از منبت کاری‌های کمتری استفاده شده و فقط در قسمت تاج صندلی‌ها کمی نقش و نگار دیده می‌شود. پارچه این نوع از صندلی‌ها نیز معمولاً در رنگ‌های زیبا و مدرن طراحی می‌شوند.

نکات مهم در هنگام خرید میز ناهارخوری سلطنتی

در انتخاب هر وسیله‌ای ابتدا باید تمام ویژگی‌ها و نکات مهم در رابطه با آن را دانسته و در هنگام خرید به آن‌ها توجه کنید. میز ناهارخوری‌های سلطنتی نیز به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند باید در هنگام خرید آن‌ها، به برخی نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. نکات مهم در هنگام خرید مبلمان سلطنتی عبارتند از:

میز غذا خوری سلطنتی

توجه به رنگ آن‌ها

رنگ مورد استفاده در پارچه‌ی ناهار خوری‌های سلطنتی، دارای اهمیت زیادی می‌باشند. این نوع از میز ناهار خوری‌ها به دلیل داشتن طرح‌هایی چشم‌گیر، اگر در رنگ اشتباهی انتخاب شوند، می‌توانند بعد از مدتی از مد افتاده و دیگر جذابیت اولیه را برای‌ شما نداشته باشند. پس سعی کنید از رنگ‌های ملایم، زیبا و هماهنگ با دیگر اجزای منزل استفاده کنید. در این نوع از میز ناهار خوری‌ها اغلب از رنگ‌های طلایی، قرمز، سرمه‌ای، کرم قهوه‌ای و … استفاده می‌شود.

استفاده از چوب‌های مرغوب و با کیفیت

در انتخاب میزهای ناهار خوری مهم‌ترین موضوع، جنس و مرغوبیت چوب مورد استفاده در آن‌ها می‌باشد. میز ناهار خوری‌های سلطنتی نیز به دلیل این که بیشتر از چوب ساخته می‌شوند، جنس چوب در آ‌ن‌ها دارای اهمیت زیادی می‌باشد. این نوع از میز غذاخوری‌ها باید از چوب‌هایی با کیفیت و مرغوب ساخته شوند، تا بتوانند طول عمر مفید زیادی داشته باشند.

میز ناهارخوری سلطنتی

توجه به راحتی آن‌ها

میزهای غذاخوری به دلیل این که مکانی برای جمع شدن اعضای خانواده دور هم هستند، باید راحت باشند تا افراد بتوانند مدت زمان طولانی روی آن‌ها بگذرانند. در انتخاب میز ناهار خوری‌های سلطنتی توجه داشته باشید که دارای پشتی‌ها و نشیمن‌گاه راحت و نرمی باشند.

استفاده از پارچه‌های با طرح‌های زیبا و چشم‌گیر

یکی از ویژگی‌های بارز و اصلی میز ناهارخوری سلطنتی، پارچه‌هایی با طرح‌های زیبا و چشمگیر می‌باشد. در انتخاب این نوع از میز نهارخوری‌ها توجه کنید که پارچه‌های با طرح‌های زیبا و مورد علاقه‌ی خود انتخاب کنید، تا بعد از مدتی برایتان تکراری نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *