مبل کلاسیک و نیمه کلاسیک

هر آنچه که باید در مورد مبلمان استیل بدانید

مبلمان استیل

خرید و انتخاب مبلمانی زیبا، شیک، مدرن و متناسب با فضای خانه، همواره یکی از دغدغه‌های اغلب افراد به ویژه خانم‌ها می‌باشد. تمامی این دغدغه‌ها طبیعی بوده و افرادی که به دنبال خانه و دکوراسیونی لوکس و زیبا هستند، باید نسبت به این موضوع اهمیت زیادی قائل شوند. همانطور که می‌دانید مبلمان منزل در انواع مدل و سبک‌های متفاوتی از جمله راحتی، کلاسیک، چستر، استیل و … طراحی و تولید می‌شوند. در این بین مبلمانی که می‌توانند به راحتی با اغلب سبک‌های مبلمان هماهنگ شوند، مبلمان راحتی و استیل می‌باشند.

اغلب افراد با مبلمان راحتی و نحوه‌ی چیدمان آن‌ها آشنایی کامل دارند. اما مبل‌های استیل جزء مبلمانی می‌باشندکه مردم با آن‌ها بیگانه بوده و نمی‌توانند بهترین و مناسب‌ترین‌شان را انتخاب کنند. انتخاب و چیدمان این نوع از مبلمان نیز کار چندان دشواری نبوده و اغلب برای افرادی که به دکوراسیونی با سبک‌های کلاسیک علاقه مند هستند، مناسب می‌باشند.

مبل استیل به چه مبلمانی گفته می‌شود؟

مبل‌های استیل نوعی از مبلمان سلطنتی بوده و در اصل در زبان انگلیسی، به نوع مدرن مبلمان سلطنتی کلمه‌ی استایل را به کار می‌بردند که به مرور زمان در در کشور ما نیز این کلمه به مبلمان استیل تبدیل شده است. در واقع مبل‌های استیل به سبک مدرن مبلمان کلاسیک گفته می‌شود. این نوع از مبلمان به دلیل داشتن کنده کاری‌ها و تاج‌های طرح‌دار و پایه‌های منبت کاری شده، مناسب برای خانه‌هایی با متراژهای بالا و مجلل می‌باشند. اما اگر به نحو خوبی انتخاب شوند، می‌توانند در منازلی با متراژ کم نیز به خوبی دیده شوند.

مبلمان استیل

مبلمان استیل بیشتر مناسب کدام فضاها هستند؟

در گذشته مبل‌های استیل به دلیل داشتن ابعاد بزرگ، اغلب برای خانه‌هایی با متراژ بالا مناسب بودند. اما امروزه با طراحی‌های حرفه‌ای که دارند، برای اغلب منازل مناسب می‌باشند. شما می‌توانید با توجه به فضای پذیرایی خود و طرح و رنگی که مد نظر دارید، از انواع مبلمان استیل استفاده کنید. مهم‌ترین عامل در این زیبایی این مبلمان، نحوه‌ی چیدمان آن‌ها می‌باشد. اگر بتوانید به درستی و با رعایت اصول دیزایین آن‌ها را بچینید، دکوراسیونی زیبا و لوکس خواهید داشت.

نحوه‌ی چیدمان مبل استیل

برخی از افراد فکر می‌کنند که امروزه به دلیل رواج سبک مدرنیته و محبوبیت این سبک در بین مردم، دیگر مبلمانی مانند استیل و فرانسوی طرفداران زیادی نداشته و استفاده از آن‌ها نادرست می‌باشد. اما این طرز تفکر کاملاً اشتباه می‌باشد چرا که این نوع از مبل‌ها به دلیل زیبایی خاصی که به دکوراسیون منزل می‌بخشند، باعث مجلل دیده شدن خانه‌های کوچک شما می‌شوند.

مبل استیل یا کلاسیک

این نوع از مبلمان هر چقدر هم که در طرح و رنگ‌های زیبایی انتخاب شوند، اگر به درستی چیده نشوند باعث بهم خوردن زیبایی دکوراسیون خواهند شد. پس به همین دلیل به چیدمان مبلمان استیل خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. مبل‌های استیل اغلب در بسیاری از تولیدی‌ها بصورت مبلمان 7 و 9 نفره عرضه شده و این تعداد از مبل‌ها طرفدارن زیادی دارند. برای اینکه با نحوه‌ی چیدمان آن‌ها در پذیرایی بیشتر آشنا شوید، در ادامه به بررسی نحوه‌ی چیدمان مبلمان 9 و 7 نفره‌ می‌پردازیم.

نحوه‌ی چیدمان مبلمان 9 نفره

مبل‌های 9 نفره را بهتر است که برای پذیرایی‌هایی با متراژ بالا در نظر بگیرید چرا که این نوع از مبلمان به دلیل داشتن ابعاد بزرگ و منبت کاری، در خانه‌های کوچک تمامی فضا را اشغال کرده و باعث ناخوشایند دیده شدن دکوراسیون منزل می‌شوند.

 مبلمان استیل

مبلمان 9 نفره‌ی استیل اغلب دارای یک کاناپه 3 نفره و یک مبل دو نفره می‌باشند که در کنارشان دو مبل بزرگ تک نفری و دو صندلی میزبان وجود دارد. معمولاً مبل سه نفری در بهترین محل پذیرایی قرار گرفته و در کنارش مبل دو نفری و تک نفری قرار می‌گیرند. صندلی‌های میزبان همواره در کناره‌های مبلمان بزرگ قرار گرفته و فضاهای زیبای پذیرایی، محل قرار دادن مبلمان بزرگ می‌باشد.

نحوه‌ی چیدمان مبلمان 7 نفره

مبلمان 7 نفره‌ی استیل جزء محبوب‌ترین مبل‌های استیل هستند که افراد علاقه مند به سبک کلاسیک، می‌توانند از آن‌ها برای خانه‌هایی با متراژ پایین نیز استفاده کنند. مبلمان 7 نفره اغلب بدون صندلی میزبان بوده و شامل یک مبل 3 نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل بزرگ تک نفری می‌باشند. اگر پذیرایی شما متراژ پایینی دارد، می‌توانید قسمتی از پذیرایی که پنجره و یا تلوزیون در آن جا قرار گرفته را به عنوان محل قرار دادن مبلمان 7 نفری خود انتخاب کنید. در خانه‌هایی با متراژ بالا شما به راحتی می‌توانید مبل‌های 7 نفری خود را در هر جای دلخواهتان قرار دهید. چرا که مشکل اشغال فضا و کمبود جا ندارید.

مبل استیل

چگونه رنگ مناسبی را برای مبلمان خود انتخاب کنیم؟

اگر بخواهید رنگ مناسبی را برای مبلمان استیل خود انتخاب کنید، باید علاوه بر رنگ پارچه به رنگ فریم مبل نیز توجه داشته باشید. رنگ فریم و پارچه‌ی مبلمان می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی شما داشته باشد. علاوه بر این، رنگ این قسمت از مبلمان استیل باید علاوه بر سایر اجزای دکوراسیون داخلی، با یکدیگر نیز تناسب داشته و هماهنگ باشند. به عنوان مثال مبلمانی با فریم طلایی از جمله لوکس‌ترین مبل های استیل بوده و می‌تواند با پارچه‌هایی که زمینه‌ی طلایی و یا زرشکی دارند به خوبی تناسب داشته باشند.

این نوع از مبل‌ها اغلب برای پذیرای های با متراژ بالا مناسب می‌باشند. از طرفی مبل‌هایی که فریم‌هایی به رنگ سفید یا شیری دارند، امروزه از جمله محبوب‌ترین مبلمان استیل می‌باشند. چرا که علاوه بر این که می‌توانند با دیگر رنگ‌ها به خوبی ترکیب شوند. این مبل‌ها را از حالت تجملاتی و اشرافی دور کرده و به سمت مبلمان راحتی سوق می‌دهند. اگر می‌خواهید مبلمان استیل رسمی را در دکوراسیون داخلی خود به کار ببرید، بهتر است که از مبلمانی با فریم‌هایی به رنگ قهوه‌ای استفاده کنید. پارچه‌ی فریم‌های قهوه‌ای نیز بهتر است که دارای طرح‌هایی ساده به و به رنگ روشن باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *