دسته‌بندی نشده

چیدمان خانه کوچک با مبل های راحتی

مبل های راحتی

امروزه به دلیل رواج زندگی آپارتمان نشینی و افزایش قیمت خانه‌ها، اغلب مردم خانه‌هایی با ابعاد کوچکتر را به منازل با متراژ بالا ترجیح می‌دهند. یکی از معضله‌ایی که خانه‌های با فضای کوچک با آن سروکار دارند، مشکلات چیدمان دکوراسیون داخلی به ویژه مبلمان هستند. اتاق‌های پذیرایی چیدمان سخت‌تری  نسبت به بقیه نقاط خانه دارند چراکه برخی از افراد با انتخاب مبل‌هایی بزرگ مانند سلطنتی، مبل های راحتی بزرگ و … با مشکل کمبود جا مواجه می‌شوند. این در حالی است که این افراد می‌توانند با کمی خلاقیت و با مشورت افراد متخصص در چیدمان مبلمان، فضایی آرام بخش و زیبا در منزل خود به وجود بیاورند.

در بین انواع مختلف مبلمان ، مبل های راحتی بهترین انتخاب برای خانه‌های با ابعاد کوچک هستند. این گونه مبلمان نسبت به مبل‌های دیگر ابعاد جمع و جورتری داشته و در آن‌ها از چوب، تاج و کنده کاری‌های کمتری استفاده شده‌است. از طرفی مبلمان راحتی وزن سبکی دارند و گزینه‌ی خوبی برای افراد آپارتمان نشین هستند. مهم‌ترین نکته این است که چگونه این مبلمان را در فضایی با ابعاد کوچک، به گونه‌ای بچینید که در عین زیبایی و مدرن به نظر رسیدن، فضای کمتری را نیز اشغال کنند. در ادامه به بررسی نحوه چیدمان مبلمان راحتی در فضایی با ابعاد کوچک می‌پردازیم.

مبل های راحتی

مبلمان راحتی ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی دارند که آن‌ها را از دیگر مبلمان تمییز می‌کند. در بدنه‌ي این نوع مبل‌ها از چوب کمتری استفاده شده و همچنین پایه‌های کوتاه‌تری نسبت به بقیه دارند. دسته‌های مبل های راحتی پهن بوده و از پارچه‌ی راحت و نرمی درست شده‌اند. مبلمان راحتی نسبت به مبل‌های دیگر سبک‌تر بوده و ابعاد کوچک‌تری دارند. همچنین به سبب مواد و متریال‌هایی که برای ساخت این نوع مبلمان به کار رفته است، نرم‌تر بوده و برای نشستن و استراحت کردن مبلمان مناسبی می‌باشند.

مبل های راحتی

نحوه چیدن مبلمان راحتی

یکی از اقدامات مهم و چالش برانگیزی که در دکوراسیون داخلی یک خانه با فضای کوچک وجود دارد، انتخاب نحوه‌ی چیدن مبلمان راحتی می‌باشد. دانستن برخی نکات و قوانین ساده می‌تواند به شما برای چیدن مبل های راحتی خود در خانه‌های با ابعاد کوچک کمک کند. اگر بتوانید به خوبی این نکات را رعایت کرده و مبلمان راحتی خود را بر اساس این قوانین بچینید، می‌توانید دکوراسیونی مدرن با کمترین فضای اشغال شده داشته باشید.

نکاتی که در چیدن مبلمان راحتی از اهمیت زیادی برخوردارند عبارتند از:

  • استفاده از مبلمان راحتی متناسب با ابعاد خانه
  • مشخص کردن نقاط کانونی منزل
  • استفاده از مبل های راحتی با رنگ روشن
  • مشخص کردن مسیرهای رفت و آمد خانه
  • و …

در ادامه به بررسی هر کدام از این نکات می‌پردازیم.

ابعاد مبل های راحتی را بر اساس فضای خانه انتخاب کنید

یکی از معضلات خانه‌هایی با ابعاد کوچک، این است که وسایل خانه باید به نحوی انتخاب شوند که همه‌ی آن‌ها به خوبی چیده شوند و فضای کمتری اشغال را کنند. هنگام خرید مبلمان راحتی باید توجه کنید که ابعاد مبل‌هایی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با ابعاد خانه بوده و علاوه بر آن، تعداد اجزا مبلمان را نیز کمتر انتخاب کنید تا فضای کمتری اشغال کنند.

مبل های راحتی

نقطه‌ی کانونی خانه خود را مشخص کنید

چیدمان اصولی و مناسب خانه با ابعاد کوچک از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چقدر هم که مبلمانی زیبا و خوش رنگ برای خانه خود انتخاب کنید، اگر نتوانید به خوبی آنها را چیده و طراحی کنید، تمام زحمات شما به هدر می‌رود. یکی از روش‌های چیدمان اصولی مبلمان راحتی این است که شما بتوانید نقطه کانونی خانه خود را پیدا کنید. منظور از نکته کانونیُ اشیایی مانند تلویزیون، میز، گلدان، دکور دیوار و … می‌باشند که شما می‌توانید مبل‌های خود را اطراف این نقاط کانونی بچینید. این باعث می‌شود که مبلمان راحتی فضای کمتری را اشغال کنند.

 

از رنگ‌های مناسب استفاده کنید

مبلمان راحتی در انواع و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و این باعث می‌شود تا افراد بتوانند به راحتی مبلمانی متناسب با فضای خانه خود انتخاب کنند. رنگ‌های مبلمان تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی خانه داشته و معمولاً برای خانه‌هایی با ابعاد بزرگتر از رنگ تیره و برای منازلی با ابعاد کوچکتر از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود.

مسیر آشپزخانه و اتاق‌های دیگر را مشخص کنید

در هنگام چیدمان منزل با مبلمان راحتی توجه کنید که مبل‌ها را در جایی قرار دهید که مانع رفت آمد به آشپزخانه و یا دیگر اتاق‌ها نشده و فضای خانه را اشغال نکنند. برای این کار می‌توانید از مبلمان راحتی ال و یا هفت نفره که فضای کمتری اشغال کرده و مناسب گوشه‌های خانه هستند، استفاده کنید.

مبل های راحتی

نحوه چیدمان منزل با مبل های راحتی 7 نفره

مبلمان راحتی ۷ نفره مناسب‌ترین گزینه‌ برای خانه‌های با ابعاد کوچک هستند. اگر به خوبی با اصول چیدمان این نوع مبلمان آشنا شوید، می‌توانید فضای کوچک خانه‌ی خود را به خوبی بچینید. مبلمان راحتی تشکیل شده از یک کاناپه سه نفره و یک مبل دو نفره همراه با یک تک مبلی بهترین گزینه در بین مبلمان ۷ نفره برای خانه‌هایی با ابعاد کوچک می‌باشند. شما می‌توانید مبلمان ۷ نفرهی خود را به صورت دایره‌های و یا به صورت u شکل، متناسب با ابعاد و فضای منزل خود بچینید.

 

چیدمان مبل های راحتی در پذیرایی مربعی شکل

در خانه‌هایی که پذیرایی آن‌ها مربعی شکل است، استفاده از مبلمان راحتی گزینه‌ی مناسبی بوده و می‌توانید مبل ال شکل خود را در گوشه‌ی دیوار قرار داده و مبلمان تک و یا دو نفره‌ی را نیز در سمت دیگر قرار دهید. با این کار فضای کمتری اشغال شده و از طرفی مسیر رفت و آمد نیز مختل نمی‌شود.

چیدمان مبل های راحتی در پذیرایی مستطیل شکل

اگر اتاق پذیرایی شما به شکل مستطیل است، شما می‌توانید از دو کاناپه‌ی سه نفره و یا دو تکه مبل دو نفره استفاده کرده و آن‌ها را روبروی یکدیگر قرار دهید. از طرفی می‌توانید مبلمان تک نفره‌ی خود را بین مبلمان بزرگ قرار داده و در مرکز آن‌ها نیز یک میز بزرگ مستطیل شکل قرار دهید. با این طرز چیدمان با نظم هماهنگی که بین مبلمان وجود دارد، فضای کمتری از خانه اشغال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *