سوالات و ترفند ها

عوامل تاثیر گذار در قیمت انواع مبلمان

قیمت مبل

همانطور که می‌دانید مبلمان سهم عظیمی در دکوراسیون داخلی منازل داشته و نقش مهمی را در زیبایی آن ایفا می‌کنند. اگر از دکوراسیون داخلی منزلتان خسته شده و دنبال تغییری عظیم در آن هستید، تعویض مبلمان گزینه‌ی مناسبی برای شما می‌باشد. امروزه به دلیل هزینه بر بودن این اقدام، افراد کمی مبلمان خود را تعویض کرده و نوع جدیدی از آن‌ها را تهیه می‌کنند. اما باید بدانید که همواره مجبور به پرداخت هزینه‌ی زیاد برای مبلمان خود نیستید. بلکه می‌توانید با هزینه‌ی کم مبلمانی زیبا و لوکس تهیه کنید.

همواره سعی کنید در هنگام خرید وسیله‌ای زیرکانه عمل کرده و ابتدا بازارهای مختلف را بگردید و قیمت کلی را به دست آورید. بنابراین، افرادی می‌توانند مبلمانی زیبا و با قیمت مناسب برای منزل خود تهیه کنند که با گشت و گذار در بازارهای مختلف مبل و فروشگاه‌های اینترنتی، اقدام به خرید مبلمان کنند. عوامل زیادی بر روی قیمت مبلمان تاثیر می‌گذارند که با شناخت و آشنا شدن با این عوامل می‌توانید خرید خوبی داشته باشید.

مهم‌ترین موضوعی که روی قیمت مبلمان تاثیر دارد، سبک و مواد و متریال‌های به کار برده شده در آن‌ها می‌باشد. به عنوان مثال قیمت مبل چستر با چوب بلوط همواره متفاوت‌تر از قیمت مبلمان کلاسیک و راحتی با همان چوب می‌باشد. پس سعی کنید قبل از خرید آگاهی کافی نسبت به قیمت انواع مبلمان داشته باشید.

The price of the sofa

چه عواملی بر روی قیمت انواع مبلمان تاثیرگذار است؟

همان طور که گفتیم عوامل مختلفی روی قیمت انواع مبلمان تاثیر گذاشته و باعث تمییز آن‌ها از یکدیگر می‌شود. عوامل که قیمت مبلمان بر اساس آن تعیین می‌شود، عبارتند از:

 •  سبک مبلمان
 •  جنس چوب به کار برده شده
 • جنس پارچه به کار برده شده
 • رنگ و ورق کاری
 • و …

برای آشنایی با هر کدام از این موارد، در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

قیمت مبل راحتی

اگر دنبال مبلمانی با کیفیت، مدرن و شیک می‌گردید که قیمت مناسبی نیز داشته باشند، ما به شما مبل راحتی را توصیه می‌کنیم. مبلمان راحتی از جمله مبل‌هایی هستند که برای سبک مدرن مناسب بوده و یکی از پرطرفدارترین مبلمان مناسب برای بیشتر منازل می‌باشند. به دلیل این که در مبلمان راحتی از هیچ‌گونه نقش و نگار و یا طرح‌های مختلفی استفاده نشده، و حتی چوب‌های به کار رفته در آن‌ها نیز خیلی کم است، دارای قیمت کم و مناسبی هستند. البته توجه کنید که این نوع از مبلمان نیز در بین انواع مختلف خود، دارای گران‌ترین و ارزان‌ترین مبلمان نیز می‌باشند.

مبلمان راحتی را می‌توان در حالت کلی به دو دسته‌ی کاملاً راحت و نیمه راحت تقسیم بندی کرد. مبلمان کاملا راحت مبلمانی هستند که در آن‌ها فقط در پایه‌هایشان از چوب استفاده شده و هیچ گونه نقش نگاری روی آن‌ها دیده نمی‌شود. اما مبلمان نیمه راحتی کمی سبک مدرن داشته و چوب به کار برده شده در آن‌ها نیز زیاد است. مبلمان راحتی همواره قیمت کمتری نسبت به مبلمان  نیمه راحت دارند.

 

قیمت انواع  مبل سلطنتی و یا کلاسیک

افرادی که به دنبال تجملات بوده و همواره در پی فضایی لوکس برای منزل خود هستند، اغلب اوقات مبل‌های سلطنتی را ترجیح می‌دهند. این نوع از مبلمان به دلیل نقش و نگارهایی که دارند، نسبت به سایر مبلمان دارای قیمت‌های بیشتری می‌باشند. یکی از ویژگی‌های اصلی مبلمان کلاسیک، پایه‌ها، دسته‌ها و تاج‌های منبت کاری شده می‌باشد. که هر کدام از این‌ها باعث افزایش قیمت مبلمان سلطنتی می‌شود. از طرفی در اغلب این مبلمان از پارچه‌های زیبا و با طرح و نقشه‌های لوکس استفاده می‌شود. اگر در خانه‌ای با متراژ کوچک و آپارتمانی زندگی کرده و دنبال مبلمانی با قیمت مناسب می‌گردید، مبلمان سلطنتی گزینه‌ی مناسبی برای شما نمی‌باشند.

The price of the sofa

قیمت انواع مبل چستر فیلد

مبلمان چستر فیلد به دلیل معروفیتی که در چندین سال اخیر پیدا کرده‌اند، همواره در بین پرفروش‌ترین مبلمان قرار می‌گیرند. این نوع از مبلمان در طرح‌ها و جنس‌های مختلفی طراحی و تولید شده و به همین دلیل قیمت‌های مناسبی نیز در بین آن‌ها می‌توان یافت. به جرات می‌توان گفت مبلمان چستر و راحتی از جمله مبلمانی هستند که دارای تنوع قیمتی زیادی می‌باشند و این باعث می‌شود که افراد بنا بر بودجه، سلیقه و فضای خانه‌ی خود به راحتی مبل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

تا به اینجا با قیمت انواع مبلمان مختلف آشنا شدیم اما این‌ها به تنهایی برای شناخت کامل قیمت ‌مبلمان کافی نمی‌باشد. چرا که هر کدام از انواع مبلمان مختلف نیز، از مواد و متریال‌هایی ساخته شده‌اند که بر اساس آن‌ها قیمت گذاری می‌شوند. در ادامه به بررسی قیمت مبلمان از جنبهی مواد و متریال‌های به کار رفته در آن می‌پردازیم.

نوع چوب استفاده شده در مبلمان

یکی از قسمت‌های اصلی تشکیل دهنده‌ی مبلمان، پایه‌ها و دسته‌های آن‌ها می‌باشد. در اغلب مبلمان راحتی، کلاسیک و … از پایه‌ها و یا تاج‌های چوبی منبت کاری شده استفاده می‌شود. در ساخت مبلمان از چوب‌های متفاوتی استفاده می‌شود که از جمله پر استفاده‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • چوب گردو
 •  چوب افرا
 • چوب بلوط
 •  چوب چنار
 •  چوب راش
 •  چوب روسی
 •  و …

قیمت مبلمان

البته فقط در پایه و دسته مبلمان از چوب استفاده نمی‌شود بلکه مهم‌ترین قسمت مبلمان یعنی چهارچوب کلی آن‌ها نیز از چوب‌های مختلف تشکیل می‌شود. نوع چوب به کار رفته در مبل می‌تواند تعیین کننده‌ی اصلی قیمت مبلمان باشد. اگر به دنبال مبلمانی با کیفیت هستید که سالیان سال بتوانید از آن‌ها استفاده کنید، باید مبل‌هایی را خریداری کنید که در آن‌ها از چوب‌های با کیفیت استفاده شده است. بنابراین باید هزینه‌ی زیادی را برای آن پرداخت کنید.

هر چقدر که کیفیت چوب استفاده شده در مبلمان بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

جنس پارچه استفاده شده

پارچه‌های استفاده شده برای رویه‌ی مبلمان قسمت مهمی از مبل را تشکیل می‌دهند. زیبایی و نقش و نگارهای پارچه‌ها می‌تواند باعث زیبا و جذاب دیده شدن مبل شود. هر چقدر که پارچه‌ی استفاده شده از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار باشد، مبلمان شما نیز لوکس و جذاب دیده می‌شوند. پارچه‌های مبلمان در انواع مختلفی وجود دارند که مهم‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

 • پارچه‌های نخی و ساده
 • پارچه‌های چرم
 • پارچه‌های مخمل
 • پارچه‌های برجسته
 • و …

نوع پارچه‌ی استفاده شده و کیفیت آن نیز یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت مبلمان می‌باشد. توجه داشته باشید که اگر مبلمان شما از پارچه‌هایی با کیفیت مناسب تهیه نشده باشند، بعد از مدتی ممکن است این پارچه‌ها رنگ و کیفیت خود را از دست داده و سبب کهنه دیده شدن مبلمان شوند.

قیمت مبل

استفاده از فوم و اسفنج

فوم‌هایی که در مبلمان استفاده می‌شوند در سالم ماندن و کیفیت مبلمان تاثیر زیادی دارند. در حالت کلی فوم‌های سرد برتری زیادی نسبت به فوم‌های گرم دارند. فوم‌های سرد خاصیت ارتجاعی داشته و پس از هر بار نشستن به حالت اولیه‌ی خود برمی‌گردند. اما فوم‌های گرم پس از نشست و برخاست کمی با تاخیر به حالت اولیه خود برگشته و بعد از مدت زمانی کیفیت خود را از دست می‌دهند. پس به همین دلیل قیمت مبلمانی که از فوم سرد تشکیل شده‌اند به تبع بیشتر از مبلمانی با فوم‌های گرم می‌باشد.

رنگ آمیزی مبلمان

در حالت کلی در رنگ آمیزی مبلمان سلطنتی و کلاسیک از دو روش زیر استفاده می‌شود:

 • رنگ آمیزی با ورق کاری
 • رنگ آمیزی با رنگ‌های پلی استری

قیمت مبلمانی که با استفاده از ورقکاری رنگ آمیزی شده‌اند، به دلیل کیفیت و زیبایی که دارند از مبل هایی که با استفاده از رنگ‌های پلی استری رنگ آمیزی شده‌اند، بیشتر می‌باشد.

 

مبل لونا را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *